Jump to content

Да си похваля колицата


dak

Recommended Posts

След изминати 1070 км.с около 10 км. градско на магистралите се караше с 110 км/ч за кратко няколко пъти вдигах 160 при изпредварвания полувината път на клима настроена на 22 градуса с трима човека и пълен багажник колата даде среден разход 7,4 на 100 което е много добре според мен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям колегата,А4 с двигател 2,4 на предно със 120 по магистрала на темпомат даде разход малко над 7, мерено пълно за пълно,също на моменти скоростта се вдигаше до 180-200.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същата кола, почти същия разход- 7.9 с климатик нон-стоп,3-ма човека,пълен багажник и на бургаската магистрала я настъпих до 200, послед паднах на 140-50 км. Истинско удоволствие :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при тия скорости,около 9 ,9и нещо,дано бензиностанцията не е била крива,под наклон или с криви колонки :hilezh: ,ама 7 ,нещо ни ментосвате.Но пък ако е така,чудесно ,значи колите ви работят оптимално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само тръца гори по-малко :blink: Моя при същите условия - 3-ма човека, яко багаж, климатик постоянно и изпреварвания с пълна газ показа - 7,3. А е 4х4. Скоростта както при теб 110-120 и рядко до 150.

Абе улучва се понякога да има и икономични аудита :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, нали не мислиш че някой ще се върже и ще повярва на казаното?Въпроса е защо се хАбите с такива теми, за мен си е чиста излагация, не сме деца и дядо Мраз отдавна не съществува :respekt:

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако жената прочете това, ще каже, че заделям по някой лев тайно, лъжейки я, че колата гори с 2 литра повече :respekt:

Предполагам, че имаш грешка в изчисленията, иначе поздравления ако се окаже, че мотора ти гори по- малко от заводските данни, които и без това са химера :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май в трети клас смятахме неща от рода на: една лодка тръгнала по течението, 5 човека изпили 6 млека и т.н

Та по логиката на тия задачи се смята и разхода (поне за мен). Е разбира се трябва и отчитане на грешките и условията( те май бяха в МЕИ-то по ТТ измервания). Ама при нас хората май смятат така както на тях им се иска, току виж създали още една математика.

ПП: Понякога се чудя каква им е далаверата на бензиностанциите щом на всички съседи колите им харчат 5/100?! :respekt: А моята е егати боклука с разход 12-13/100 градско :blink:

Редактирано от RaDi_b4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май в трети клас смятахме неща от рода на: една лодка тръгнала по течението, 5 човека изпили 6 млека и т.н

Та по логиката на тия задачи се смята и разхода (поне за мен). Е разбира се трябва и отчитане на грешките и условията( те май бяха в МЕИ-то по ТТ измервания). Ама при нас хората май смятат така както на тях им се иска, току виж създали още една математика.

ПП: Понякога се чудя каква им е далаверата на бензиностанциите щом на всички съседи колите им харчат 5/100?! :respekt: А моята е егати боклука с разход 12-13/100 градско :blink:

ми на твойта или нещо не и е на ред или кракът ти е тежък. Разстоянието е изминато с 79,5 л. и ако километража ме лъже едва ли ГПС-с и той се е бъгнал. Колата е карана предимно на 5та с постоянна газ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята чисто градско си гори 12-13, а зимата е стигала и до 14-15/100 и не го крия.Просто извънградско си карам 90-100, а на състезател се правя само на магистралата.Не го правя, за да икономисам 3 литра бензин, а просто така ми харесва да карам и наистина съм падал под 8 на сто.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможност за такъв нисък разход има - постигал съм и аз подобен разход, естествено за сметка на по-ниска скорост - до 90-100 км/ч, натовареност до средна - един човек плюс багаж например, и равномерна скорост без задръствания, без много изпреварвания и спирания. Сега си отворих старите тефтери и например преди 1-2 години от София до Севлиево от пълен до пълен резервоар, като си го пълних сам много бавно и почти докато прелее за 188 км в т. ч. и 15-20 км докато изляза от София - доляни 14.3 л гориво (100-октанов бензин), което прави около 7.6 л/100 км. Последно сега през май месец извънградско общо 440 км с излизането и влизането в София - бях налял 34 л. гориво и се върнах с без да ги изразходя всичките, примерно 31 л ги смятам - прави около 7 л/100. Но това е по-скоро изключение, тъй като трудно се кара толкова бавно. Все пак ми искаше да докажа, че е технически възможно този двигател да харчи толкова малко. Иначе средния ми разход на извънградско е 8.5 до 9, при скорости до 140-160 км/ч където е възможно.

Редактирано от JohnP
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи моята гори страшно много :hilezh: !

А сега сериозно, А4 1,8т 2000 150 МАГАРЕТА, 3-МА души в колата с не много тежък багаж, 800 км от които 40 градско, останалите по 1-вокласен път и мааалко по магистрала със скорост макс около 130-140 инак около 90-100, най- често, ми даде разход 8/100! :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе не знам, ама по-утрепан мотор от ADR (125 к.с.) нЕма!

Не може старото Ауди с АДР-а да ми харчи 9 без пуснат климатик (нямаше) и нормално каране ... Като се има предвид, че му бях сменил дебитомер и ламда сонда с чисто нови от "Порше България" Градско ми удряше 13л./100км. разход

Сега по темата:

Ауди А4 2.8 мотор (ALG 193 к.с.)

Бургас - Варна (прохода) -> 8.3л./100км. (Жена ми успя да го докара на 7.8 като се връщахме) Двама души + две деца + доволно багаж.

Проход предела -> 7.9л./100км. Пак двама души + две деца + доволно багаж.

Бургаската магистрала -> 9.7л./100км. (На моменти я настъпвах до 200 км/ч, средна скорост към 160 км/ч)

Варна - Якоруда - Хижа Трещеник -> 43 литра.( с натискане )

Редактирано от Kiryakov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво е ,че си вярвате,ама е по-интересно да споделите какъв е разхода когато не карате в името на рекорда.Иначе леко се оформя извода ,че за икономичен бензинов мотор най-добре ще дойде 4.2 ,който с 80 км/ч излиза,че ще засрами всяко ТДИ на икономичност .Между другото една друга тема мярнах точно за разход на 2.6 и едни други цифри се цитираха,ама явно техните са развалени . Как ли се получава този номер,че една кола карана от незнайно колко германски или италиански палачори,като дойде при Бг грижовния си собственик,колкото по-стара става и с колкото по-гадно гориво се кара,толкова повече се развървява и почва да и пада разхода до и под каталожните стойности .Това сигурно ще да е някакъв страничен ефект от намаленото съпротивление между бутало и цилиндър :hilezh:

Редактирано от 4ring avus
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все пак ми искаше да докажа, че е технически възможно този двигател да харчи толкова малко. Иначе средния ми разход на извънградско е 8.5 до 9, при скорости до 140-160 км/ч където е възможно.

Под 9 съм правил веднъж, с новия бензин на ЕКО- 95 еконъми- около 8,5. Не знам какво слагат в него и явно е било в началото, да зарибят- в Неделя врътнах с него 200км и пак си гореше малко над 9 извънградско :hilezh: Градското съм го ковнал на 13 :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

................Това сигурно ще да е някакъв страничен ефект от намаленото съпротивление между бутало и цилиндър :hilezh:

Е тЕ тУка е далаверата!:zustimm:

Ехххххх а как красиво си мечтаете само......

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...