Jump to content

И вашите 80-ки ли са така ...


tanuco

Recommended Posts

Вече поредна есен наблюдавам следните дразнещи симптоми с падането на температурите....шума, хлопането по предницата се увеличава осезаемо при студено време. Така беше и с предишната ми кола Б3. Тази година съм сменил почти всичко отпред- амортисьори маслени Каяба, накрайници МУГ, тампони на десния носач, тези на макферсоните са здрави- Лемфьордер....

Миналата зима по това време имаше същия топургяс и със старите части :unsure:

Въпросите ми са:

- наблюдавате ли при вашите 80-ки такава промяна в шума с падането на температурите ?

- този шум от тампоните на макферсоните ли идва или от амортисьорите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 90
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Вече поредна есен наблюдавам следните дразнещи симптоми с падането на температурите....шума, хлопането по предницата се увеличава осезаемо при студено време. Така беше и с предишната ми кола Б3. Тази година съм сменил почти всичко отпред- амортисьори маслени Каяба, накрайници МУГ, тампони на десния носач, тези на макферсоните са здрави- Лемфьордер....

Миналата зима по това време имаше същия топургяс и със старите части :P

Въпросите ми са:

- наблюдавате ли при вашите 80-ки такава промяна в шума с падането на температурите ?

- този шум от тампоните на макферсоните ли идва или от амортисьорите?

+1

Застудее ли, песента на колелетата при нашите баби яги става доста по-осезаема. :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено усещането за хлопане се увеличава при мен в студа(може и самовнушение да е).Но така или иначе аз вече се примирих с похлопването ,което чувам. :P

Сега гледам само хората да не се обръщат като минавам :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдаа, при мен го има също въпреки, че сложих зимните гуми. Като е топличко и мокро пък имам усещането, че не тропа дори :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги за мен не е от колите ами май със застудяването и дупките почват да зейват. иначе аз лично в момента почти не си карам колата само събота и неделя и то пак ако не съм на работа. чак вчера като се качих със съединителя забелязах на няколко пъти че имаше сецане а не плавно превключване и то изцяло от мен е ефекта.

аз лично и аз съм с окачване подменено и на места ми се чува че има потропване ама си го обяснявам с асфалта

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдаа, при мен го има също въпреки, че сложих зимните гуми. Като е топличко и мокро пък имам усещането, че не тропа дори :unsure:

....нали :P нека да е лятооооо :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мене "тропкането" се чува по осезаемо, откакто застудя. А като се замислим, че сега едва започват студените месеци... :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В жегите гумите поомекват :unsure:

Нормално е като застудее и се стегне гумата да тряска по-осезаемо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да обаче при другите коли няма такива аномалии....само на тези 80-ки :P:unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да обаче при другите коли няма такива аномалии....само на тези 80-ки :unsure::P

Може да хлопат, ама 80-ките си остават най-здравите.

(мнение на Аутобилд)

Мдааам, пък и 80-ките не са като "другите" коли :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В жегите гумите поомекват :unsure:

Нормално е като застудее и се стегне гумата да тряска по-осезаемо

Точно така,вдърви ли се гумата по тампоните заради студа няма как да не тропа повече.И при мен отчитам такава разлика според сезоните,като е топло няма тряскане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко не съвсем в темата, ама имаме ли форумно гуру по окачването на тия Б4-ки? Човек, който като завърти едно кръгче, чуе симптомите и я прегледа отдолу после да извади всички проблеми. Отделно вчера като сменявах гумите на каляската като напънах биалетката на ръка стаб. щанга мърдаше. Не ми се видя нормално, вие какво ще кажете? Нормално ли е щангата да поддава при напън само с ръка?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормално ли е щангата да поддава при напън само с ръка?

Ако щангата мърда на ръка като я натисне колата напраУ требе да се счупи.

Карай и не се филмирай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каквото си тропка през лятото, го чувам и зимата. Абсолютно никаква разлика не забелязвам. Дори зимата ми е някак си по хубаво като започне да мята огън през решетките на парното, прозорците са вдигнати, а шума от вън почти не се чува. Рай.

80-тката си е върха. Божията кола. :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при застудяване както е извесно маслото се Сгъстява на амортисьора

гумата се втвърдява и от там се получава това тропане и по твърдата возия :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мики е прав ...

И само да спомена - като се сменя тампон на носач, се сменят и тези на моста (а.к.а. "магарето") !

Всичко по предницата ми е ново, и си похлопва, но вече не му обръщам внимание ... Кофти е като се качиш на друга кола, и е тихо, и като се разтропа, ти си викаш, нема ядове, то си е така !

И да споделя с Вас едно откритие ...

Намерих начин как да накарам предницата да замлъкне ... Forever :):D Решението е толкова просто и очевадно, че се чудя как съм го пропуснал !

Прилагам снимка за любопитните колеги - !

Смятам скоро да приложа метода, мисля че ще има резултат ;)

Не спира бе, мам*а му ... Две седмици и пак сме на здравей-здрасти !

Не може 700+ килограма да се държат на тампони високи 6 мм, и дебели 3 ! :lol::D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

М да и моята засили хлопането от както се застоди

Интересно ми е друго,аз работя в сервиз и се е случвали на 2 или 3 б3,б4ки като се кача да я покарам да нямат това отвратително поклопване.И като питам човека какво е правил по окачването той отговаря нищо :) .Зел съм я преди 5 год и не сам пипал нищо :D .А аз намоята съм сменил всичко и си е каруца

Миналата седмица я дадох на един приятел да патува малко,като се върна вика имаш нещо разбито,викам му всичко е здраво - а той не може да бъде :D

Няма оправяне :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шумничко сои е окачването на баби ягите и си потропват - еле на неравен път.

Ако всичко по окачването е видимо наред, има сходимост и не прави обратен завой сама - няма смисъл от прекалено филмиране - този модел са така. :D:lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мога да се оплача, че при много студено време аудио системата ми работи една идея по–зле (в ниските честоти даже две идеи).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...