Jump to content

Възможен ли е такъв разход


G .G.

Recommended Posts

Колеги моята каляска ме изненада по коледа с един уникален моментен разход. Възможни ли са тези стойности? :hilezh:

Това ако е вярно по добре да карам танк :)

post-54692-0-66198300-1325098640_thumb.j

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И какво точно не ти харесва? С 5км/h колко да ти е разхода? При това при ускорение. Ако искаш и 99 можеш да го докараш така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моята при нормално ускорение са и такива показанията.В чудо се видях с нея то бензиностанция да имах нямаше пак да ми стига нафтата.Днес махна катализатора та да видим сега дали ще свали малко разхода.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега не се плаши :hilezh: на Toyota Avensis 2.0 Бензин видях моментен разход към 70/100 и аз бях мн изненадан добре, че е служебна тая кола о_О

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Досега на борда винаги съм оставял оставащите километри до зареждане. Никога не съм го слагал на моментен разход.

Колега "PRR" щом като ти харесва този разход ти го пожелавам. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако постоянно виждаш този разход.. или на студен двигател ти е голям разхода но нямаш мощност, провери ламбда сонди и да нямаш някои откачен или спукан паркуч които вкарва въздух в двитателя. Ако ти е само неква моментна стойност... не вярвам да има проблем... аз леко като натисна и почвам да се плаша, особенно ако съм на баир и изпреварвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма невъзможни неща. Компютърът е един прост калкулатор. Смята разхода на нафта и го дели на изминатия път. Ако си запалил и на място я нервираш може на практиката да ти покаже безкрайна стойност. Така и на скорост по нанадолнище ще ти покаже 0! Елементарна математика....ма учете го тва смятането! Пускай си средния, а не моментния разход и няма да се стресираш толкова!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен при ускорение на 1 и 2ра предавка ми дава такива стойности като е студена, мисля че е нормално-ако е само моментен разход.Иначе ако ти го дава постоянен трябва да влизаш в бокса :hilezh: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз повече от 40 на моят фис не съм виждал.

Коя година е автомобила, че е синя снежинката на дисплея, моята е в бяло?!

Редактирано от asenovb
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моментният разход няма никакво значение.......не го гледай него

Ако дадеш пълна газ ще покаже 99/100 и какво от това.

Карай си колата, не се занимай с тия щуротии.

Нали средния ти разход е ОК? :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по нанадолнище на скорост ще покаже 0 и деиствително разхода на скорост по нанадолнище е нула савременните коли инжекцион не консумират гориво по нанадолнище на скорост http://www.tdibg.com/index.php?option=com_content&task=view&id=30&Itemid=31

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега "PRR" щом като ти харесва този разход ти го пожелавам. :bia:

Да съм казАл, че ми харесва? :lol: Написах, че е нормален такъв моментен разход. Ама някой май е станал с д-то нагоре :hilezh:

Весели Празници

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 11 months later...

МОята не съм виждал над 35 да ми е показвала 1.8Т. Сега обаче в тоя студ със мърдане по 2/3 километра няколко пъти на ден ми дава 20/100 ама не на борд ... на колонката на бензиностанцията.

20лв. - 8л. = 40км. Некъв ужас. А в нашия град я има 15 светофара я не ..... за задръствания дума да не става!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моментния го ползвай примерно при различни ситуации как ти гори колата.. примерно на баир студена на 2ра с 3к оборота или на прав път на 5та с 1300оборота и т.н. иначе няма смисъл да го гледаш.. и 70/100 да ти даде моментен на колонката повече от 10 няма да даде :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

МОята не съм виждал над 35 да ми е показвала 1.8Т. Сега обаче в тоя студ със мърдане по 2/3 километра няколко пъти на ден ми дава 20/100 ама не на борд ... на колонката на бензиностанцията.

Аз съм 17 в момента, с 1-2-3км преходи в последно време и малко повечко газ понякога. 20 ако гори трябва да караш само из улички и гори и така повече от 18 май не съм виждал с нито едната ми кола :unsure:

Моментния разход няма общо със сметките на компютъра колко си минал, колко време си чакал на място и т.н., той е просто моментен разход, колко ги изгорило на 100км ако карането е като текущия момент. Иначе и аз съм виждал само до 33 при 200 с газ до долу на А4-ката, но на ниска предавка не съм гледал, като нищо може да е доста над 50.

Общо взето ако средния е добре друго не те интересува :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм 17 в момента, с 1-2-3км преходи в последно време и малко повечко газ понякога. 20 ако гори трябва да караш само из улички и гори и така повече от 18 май не съм виждал с нито едната ми кола :unsure:/>

Моментния разход няма общо със сметките на компютъра колко си минал, колко време си чакал на място и т.н., той е просто моментен разход, колко ги изгорило на 100км ако карането е като текущия момент. Иначе и аз съм виждал само до 33 при 200 с газ до долу на А4-ката, но на ниска предавка не съм гледал, като нищо може да е доста над 50.

Общо взето ако средния е добре друго не те интересува :)/>

Колега, аз въобще не гледам показанията на борда. Засичах при светване на лампата, веднага слагам 20лв. = 8л. бензин. Карам докато пак светне. Това минах .... точно 40км. и няколко метра. Знам, че това е груба сметка, но все е нещо. От месец я имам пълнил съм 2 пъти резервоара (не мога да си позволя повече), което е огромен лукс в днешно време. С пълен резервоар минах 680км. ама смесено .... къде градско къде извънградско, но примерно 50/50. Горе-долу биваше не ме впечатли, но в тоя студ направо ми "изби зъбките". Преди карах 19-ка 1,7Моно 8 клапана .... явно тия клапани не случайно са сложени 20 парчета, но само предполагам де. Както и да е .... взех да се убеждавам, че ще е така и трябва да се примирявам. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като чета колко минавате с пълен резервоар с тия Тръцове направо ми се плаче. Добре, че и моята не гори толкова, иначе да бях фалирал до сега :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като чета колко минавате с пълен резервоар с тия Тръцове направо ми се плаче. Добре, че и моята не гори толкова, иначе да бях фалирал до сега :steinigung:/>

И аз не мога да коментирам имам я от 1 месец. Тепърва и уча номерата и поведението. Извън града уж около 7-цата гони, но относителна работа, а и не я гоня. Рядко минавам 3000 оборота.

От друга страна .... дойде ли ми музата или да искам да изпреваря .... става красиво ... тогава не мисля за разхода ... но е рядко явление при мен. Преди снеговете ходих към Шумен карах със

70 зад 4 тира нагъчкани един до друг. Рекох си "така няма да я бъде" ..... 3-то зъбче и газзз .... изпреварух ги доста бързо. Най интересното не усетих да иска 4-та предавка (първо впечатление след покупката). Върнах газта след като ги изпреварих и си мисля "трябва да съм вдигнал 120/130 (нямам навика да гледам много скоростомера ... гледам оборотомера ... навик). Изненадах се ... 150 и май можеше още.

Та след това тестване, като ми се наложи да дам газ спирам да мисля за разхода, но като я гъдилкам и й се моля да не гори .... сякаш повече започва да гори!

Абе ..... ЛУДНИЦА. Не съберем ли пари за ГИ ... мъка ... тук в нашия град ми искат 1300 "пари", че била турбо. :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... но като я гъдилкам и й се моля да не гори .... сякаш повече започва да гори!

...

То и мен да ме "гъдилкаш" и аз ще горя :hilezh: Бензиновия мотор и да го гъдилкаш и да не го много икономия не можеш да постигнеш. А като го извадиш от обороти (разбирай твърде ниски) освен, че не върви ами и почва да си харчи. Карай си между 2 и 3-3.5к оборота и пей сърце. Ако искаш икономия бодвай един ГИ и карай зимата, че на пролет газта се качва <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормално е колега, и аз като по изпържа моята, 2-3 с мръсна газ и моя отива към 50 на 100 ама, но вече ако при нормално каране го дава, значи тогава ще има нещо нередно :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако постоянно виждаш този разход.. или на студен двигател ти е голям разхода но нямаш мощност, провери ламбда сонди и да нямаш някои откачен или спукан паркуч които вкарва въздух в двитателя....

:gruebel:/> 1.9TDI с ламбда сонди? Не подвеждайте човека, че има да ги търси тия сонди... Пък и бобини може да смени :hilezh:/>

Колега, не гледай моментния разход. Ако смесения по борд комп. е наред и отговаря на реалния, карай и си свиркай.

Редактирано от Andrey_Kotsev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...