Jump to content

къде най-малко ни лъжат с газта?


Recommended Posts

На касовата бележка трябва да има час - какво се правят на луди? Нали си им пратил копие от бележката!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зареждача ще го отнесе при всички положения.Никога не зареждайте на База-Петрол в Драгичево.

Аз зареждам в Рафа газ и съм много доволен.С 20лв минавам над 150км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зареждача ще го отнесе при всички положения.Никога не зареждайте на База-Петрол в Драгичево.

Аз зареждам в Рафа газ и съм много доволен.С 20лв минавам над 150км.

Ми нема как зареждача да го отнесе да ти кажа.У джоба ли си я е сипал газта?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бил съм бая години в тая свефа :zustimm: Ако е манипулирана колконката,то тя нема да е от зареждача.Аз идва,вадя пистолета от колонката,бодвам ти го в чашката за зареждане и квото покаже на колонката тва е.Нали седиш до мене през цялото време като пълня?Къде да съм си я сипал газта?Физически е невъзможно.При бензина и дизела е друга бирата.Ама за газта....И ако наистина се останови проблем,най малко зареждача требва да е виновен :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Колеги от 4-5 месеца съм с ГИ, в началото зареждах от ЛУк Ойл понеже ми беше наблизко, но осетих че колата не варви както трябва и реших да пробвам ШЕЛ веднага осетих разликата във вервежа колата ускоряваше доста по добре , последния пат когато заредих от Шел сложих за 30лв - 21.3-4... и аз да съм имал в бутилката 0,5 кажи речи 22 литара сас тях минах 130км само ГРАДСКО ! незнам това колко разход ми прави но е кам 16-17/100 мисля , и тогава вече зех да се човаркам из форуми и да питам защо гори толкова много. Лятото си е зареждах за по 10лв и си минавах с тях от 50 до 60 км зависи ... Сега напалних до горе от шела сабра ми 25.5-6 бутилката и пак сам имал поне половин литар което пак е малко странно защото лятото никога не ми побираше повече от 24 литара бутилката както и да е сега ще мина 100км и ще я напална пак при тях да вида колко, ще поеме и ако ми даде повече от 15/100 повече никога няма да зареда при тях то при такав разход по добре да си я карам на Бензин ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и мойта вдигна разхода сериозно, откакто застудя. Лятото беше към 12-13 градско сега и аз съм 16-17 та може и отгоре... Мисля че е нормално, миналата година зимата на бензин стигах до 19 градско....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

При последното заеждане на ОМВ 37л. чесън ги издумка за 162км. градско. :steinigung: Поставих си нов личен рекорд. Явно на ОМВ ще се зарежда само през лятото вече.

Редактирано от kapitango
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да внеса малко разнообразие, няма да споделям от къде НЕ съм доволен (доста са), а от коя конкретна бензиностанция съм доволен и тя е ЕКО в Люлин (до КИРОВ), сипвам винаги от средната колонка, до момента не е имало път да заредя кофти газ и разхода да стане изненадващ. Извода до който съм стигнал е, че не е важно на коя верига зареждаш, а на коя бензиностанция. Явно управлението на всяка е различно. Принципно зареждам почти само на ЕКО, понеже имам фирмена карта с добра отстъпка и на колкото различни ЕКО-та съм заредил, сте наясно че и качеството е различно. Та за конкретната бензиностанция за момента съм доволен :zustimm:

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предпоследно засичане на ОМВ с 22 литра изминах 95 км /23/100/,като газих много яко с много газ в големия сняг и сигурно имам изкгорени 2-3 литра газ само на място заради парното.

Последно засичане от същата колонка с 22 литра изминах 130 км /17/100/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

stefanenko87 - Мне бе колега. Газта на бензиностанцията зависи само и единствено от доставчика! Разбери го, никой няма да отвори цистерната да се изпикае вътре.

Аз за 60 000км лоша или гадна газ не съм зареждал, до преди 1 месец :hilezh: На бензиностанция от която винаги съм бил много доволен газта в момента е отврат. Докато установя обаче от къде е проблема ми трябваше да прекарам 3 пълни бутилки газ :zustimm: После пак сипах там и отново се почна гаснене, сецане, опити за гърмежи. Пак казвам винаги съм бил много доволен, но сега вече не стъпвам там :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам приятел кара гориво по бензиностанциите , на въпроса ми от къде докарват нафтата отговора беше .ОМВ с жп цистерни от Австрия един вид нафта и тук в автоцистерните слагаме добавките с компютър .Ромпетрол от Румъния,ЕКО от Гърция ,ако има проблем доставяме от Инса . Тези бензиностанции не работят с Лукойл поне до скоро.На въпроса ми а газ отговора беше от най евтината не ни броят за клиенти ,ако може и от някоя локва ще наточат.При Зимната газ разхода трябва да е по висок,на последното зареждане на ОМВ София -Петолъчката 11 разход преди три дни и скорост 140-150,но винаги е бил около 10,2.

Расход газа

С точки зрения физики ввиду различной теплотворной способности расход

пропан-бутановой смеси должен быть больше расхода бензина. Теоретически

расход газа можно определить сравнив энергию единицы объема для разных

видов топлива:

1) Пропан - 6100 ккал/л;

2) Бутан - 6834 ккал/л;

3) Бензин - 7718 ккал/л;

4) Пропан-бутановая смесь (50%х50%) - 6470 ккал/л;

5) Пропан-бутановая смесь (90%х10%) - 6175 ккал/л.

Таким образом получается, что одному литру бензина соотаетствует 1.19л

пропан-бутановой летней смеси или 1,25л пропан-бутановой зимней смеси.

На практике при правильной установке и регулировке расход газа может либо

соответствовать расходу бензина, либо превышать расход бензина на 10-20%,

в зависимости от условий (зима, активное вождение и т.д.), типа двигателя

и газового оборудования.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 weeks later...

Ако някой може да ми обясни как става номера ще съм му много благодарен. По-горе съм описал какъв разход ми дава, като зареждам на ОМВ Плевен - над 22л/100км. селско. Реших да заредя два пъти на Шел. Разхода ми варира между 18-19/100 градско. Лошото е че извън града колата повече от 170км/ч не ще да направи на газ и си върви едно тегаво. Днес заредих на ОМВ на входа на София откъм Богоров. За 40км. градско и 160км извън града ми даде средн разход 11,5л/100км., като колата е карана мъжката по магистралата и до 220 си ускорява на газ.

Явно ОМВ Плевен и ОМВ София зареждат от съвсем различни места. Не мога да намеря друго обяснение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен извънградско е 10-11/100,градско почти двойно.quattrooooooooo :rolleyes:

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Немаше ли неква врътка със съотношението на пропана и бутана...

Стария дръгел\е32 730и\ го зареждам ОМВ и ЕКо винаги пълнят 55-6л в 60 л бут и разхода е между 18-20 градско със неикономично каране

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

По принцип моята гори 18-19-20 градско газ,10/100 извън,с последното зареждане с 22 литра съм изминал 151 км и още не е угаснала,това прави 14,5/100 :blink: с петролска газ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз няколко пъти я засичам на 100 километра и допълвам колкото събере.

Малко под 15/100 като се кара на къси разстояния + бърникане около газовата на място.

Това с 28мм плочка, сега с 30+ очаквам поне 16 на късо но двигателя оживя леко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз вече съвсем спрях да зареждам на Еко-то бул.България.

Зареждам само и единствено на една газ станция Bravo до пазара в кв.Борово.

Нямам никакви оплаквания от към разход или зареждане извън нормите, цената винаги е пет стотинки под тази на големите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Монтана на ОМВ в бутилка 35л. напълниха 34.3л.

Обема ли е 35 литра или побира толкова,че нали се пълни на 80%

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз кво да кажа тва лято като бех на почивка в троянския балкан и ми напълниха в 50лит.бутилка --58литра газ отчете на колонката че ми е заредил:hilezh:/> :hilezh:/> :gruebel:/>

Редактирано от иво костов
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен се получава същото един път я пълнат с 55л,друг път с 52,а един единствен път я напълниха с 44л,това при положение ,че по паспорт се води 60л бутилка,вече започвам да се чудя дали наистина е 60л или повече. :steinigung: Явно в почти всички газстанции положението е ..... :2gunsfiring_v1: :2gunsfiring_v1:

Редактирано от krassi_110
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Да споделя и моите наблюдения от тази зима. Зареждам само на Лукоил и ОМВ,та лука и омв-то на бул.Сливница на Западен парк разход грубо 14/100,омв-то на бул. Овча купел грубо 12.5/100 като този разход съм го замервал не еднократно,по един и същ маршрут и при еднакви условия на употреба на автомобила. Та защо две бензиностанции от конкурентна верига, една срещу друга дават еднакъв разход, а бензиностанции от една и съща верига дават различен разход?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...