Jump to content

Кое бихте си купили Ауди 80 1.9TDI или 1.6i на газ


SoloBaricL7

Recommended Posts

Кое е по икономично и по добър избор като цяло , Ауди 80 b4 (комби) 1.9TDI или 1.6i/2.0 на газ

Редактирано от SoloBaricL7
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде колеги, споделете си мнението, че и аз съм изправен пред такава дилема.

На вкус и на цвет, товарищи нет, казват Руснаците .. :)

Който е привърженик на печките, ще си вземе такава, ще я подкара на олио и ще му излиза още по без пари, отколкото на сестрата на багера .. :D

Който е привърженик на бензинките, ще заложи на газификацията и те така .. :)

Представям си какъв болид ще е туй, 1.6 на метан, направо ще хвърка .. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За градско бензин с алтернативно гориво, за извънградско - дизел. Вие си правете сметката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За градско бензин с алтернативно гориво, за извънградско - дизел. Вие си правете сметката.

С АГУ градско в Сф. с 2.0 е минимум 13 на 100. Дизела ако дава до 8 на 100 разлика няма голяма...извънградско пак така....на газ 8-9 на 100, а нафта 5-6 на 100 :gruebel: То май дилемата е да намериш запазена кола като цяло....при дизела ми харесва работата на мотора в ниски и средни обороти и това, че на дълъг път при 120 км. е под 3000 об...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че по-удачно би било да се обърнеш за мнение към колегите, които карат тези коли с въпросните мотори.И все пак както по-горе казва колегата martod "който на каквото е привърженик" :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е голямата драма че е 1.6 :hilezh:

То пък АБК като тръгне с тия криви клапи, та се къса ...

По темата - сажда колега ... Само дизел и тФа е !

Разход ти дава колкото бензинова с чесън, обаче няма да се плашиш дали ще гърми или не, кога са сменявани свещи, и на колко години са кабелите !

Ся че и 1З не е много в час не споря ...

По-добре обаче по-запазената кола ...

Определено 1.6 е малко по-живо от 2.0 до едно положение заради късите скорости ...

Което не значи че е за подценяване ...

Аз например се ослушвам в момента за Е46 316, и ми дреме на бахура че е 1.6 :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз например се ослушвам в момента за Е46 316, и ми дреме на бахура че е 1.6 :unsure:

... 1.9 е колега 105 коня доколкото си спомням. Инак 1.6 на Б4 е прилично, преки впечатления от служебен авант с обикновена уредба вече около 200К км, никакви драми с мотора и вървежа на газ. Но съм за 1Z с чип :hilezh::bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе д...ба и дизелите на 15+ години и турбини карани с наливно масло от предните собственици.

Бензин+газ форевър а дали ще е 1.6 или 2.0 тя разликата е 15 коня но в данъка и гражданската също има разлика

На въпроса но колегата-Аз съм за бензин+ газ но само да е 1.6(101) или 2.0(115). В никакъв случай 2.0 моно 90hp

Успех в избора :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E Нали е 250 паунда бе д...ба и турбината dry.gif кво толкова . Да ама тоя мотор изкарва 500000 без грижи rolleyes.gif

А най ме кефи през 2 седмици,абе врътни ми я малко,че много харчи.

Другата седмица-Абе врътни ми я малко,че прекъсва и гърми hilezh.gif

Кабели....свещи,гърмежи,....

А мазното каране до 2000 оборота как ще го направиш с тоа чесън smile.gif

Редактирано от Fitil4o
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... 1.9 е колега 105 коня доколкото си спомням.

Е тихо ся дееее ...

Прав си иначе - 1.9 бензинка е ... Има си и м43б16, който си е 1.6 ...

Както и да е :hilezh:

Мазното каране не е проблем на АБК :hilezh: , още повече на АДА :hilezh:

Явно само аз не си навивам кранчетата, а съм го отворил докрай ... Не ми е гърмяла никога (само веднъж като я взех на първият ден) след намесите на Ради, колкото и да се опитвам си поема както дойде ...

Определено обаче няма смисъл да се занимаваш с изпарители, настройки, клапи и т.н. !

Сажда с чипс или без и си карай в живота :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Офф:

... абе опитах се да те насоча лекинко, ма не поддаваш като че ли :lol:

П.С. Ако искаш да пробваш М43Б19, джъст колл.

Редактирано от gecata_stamboliev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен си е въпрос на навик. Аз бих взел бензин с газ. И аз съм с отвити кранчета. Другата кола в семейството е A4 1.9TDI(110). Еми 80-ката повече си ме равда как върви, колкото и странно да Ви звучи. А4-ката редовно се отплесвам и я вкарвам в червеното... Вярно, че я има и драмата със свещи/кабели/филтри и тн. Но от другата страна имаме турбини, дебитомери ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Аз например се ослушвам в момента за Е46 316, и ми дреме на бахура че е 1.6 :unsure:

Викаш атмосферен малолтриажен сандък с кардан е далавера голяма, ама да не се учудиш като почнат велосипедистите да ти бият къси-дълги и да ти подават бинокъла.... :hilezh::hilezh::hilezh:

Шегувам се :bia:

  • Like 4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пешо репнах те мамин, не се сдържах. Както казва шефа "Всички коли са варели на колела!" така че каквото вземеш ти ще си го караш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1,9 TDI няма да е толкова спънат като 1,6, ще ти е по евтин от 1,6 бензина от всяка погледната гледна точка. А какъвто и гроб да бъде дизела на "милиард" км, с парите, които ще ги дадеш за газова ще го вкараш в топ състояние, и няма да ти бръмчи на глава с 100 на 3 000 оборота. При 1,9 ТДИ на 3000 оборота ще си на 140+ :) . Сам преценявай 1,9 ТДИ при каквото и натискане да го натискаш ако е горе-долу в добро състояние мотора с голям зор ще ти гори извънградско повече от 6 :zustimm:

Ако ще е 80 Б4 бензин да е 2.0 АБТ, с газ за да ти е икономично, ще ти върви повече от 1,6 определено :)

Редактирано от iordan0ff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен си вземи бензинов мотор с АГУ. Двигател 1.6 малко малее според мен, освен ако определено икономията ти е основната цел и мислиш да караш спокойно. Тръгнеш ли да "рацерстваш" с този мотор ще гори като 2.0, но няма да върви. Аз също мисля, че 2.0 мотор с 8 клапана е оптимален вариант за това, което търсиш. Дизела не е лош, но да е нов - иначе тези милионници, които се продават ще те разорят от поддръжка. Да не говорим за скапаната нафта и т.н.

Редактирано от VBI
  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

нещо се отказах от 1.9тди , на 1.6 бензин с газ съм се спрял , икономията ми е основна цел

Редактирано от SoloBaricL7
  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...