Jump to content

Здравето на любимките ни


gsb

Recommended Posts

Моята вече плаче за тампони на носачите на преден мост, а също и кормилни щанги и тампони стабилизираща щанга. По задния мост тампоните на магарето сдадаха багажа, а и един болт падна в боя. :hilezh:

Тя колата е и за нова боя, ма тва догодина!

По моята за 4 години съм сменил по ходовата част само задни лагери, тампони носачи и консумативи по амортисъорите отзад, както и амортисъорите отпред комплект.

Другото са общи консумативи и само ремонта на двг беше по-сериозен!

Другото си ми е наред :hilezh:

А кажете сега вашите хубавици с какво здраве могат да се похвалят! :hilezh:

Редактирано от gsb
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо й нема на моята. Дай Боже на повечето хора да не мислят какво да ремонтират по колите си а само да си се возят.

Това е предимството на по-новото Ауди. В тая графа не слагам всевъзможните му нови френски, италиански, корейски и японски чикии които като нови не излизат от сервиза и се ремонтират повече от 12 годишно Ауди.

Призовавам да се прави разлика между нов таралясник и нова кола

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля, че може би само страничната неустойчивост на гумите ми е проблемация. И малко водичка ми харчи колътъ ... ама тва в тея жеги не го броя ... Като аз пия и тя ще пие .. вода ... :hilezh:

Редактирано от Inkozi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Билнщайн амортисьори, пружини WEITEC, бели мигачи, нови ауспуси, нови спирачни дискове, още говорители. - това е в очакване. Дал съм си срок до 1 месец.

До сега - нови шарнири, амортисьори Монро СЕНСАТРАК отпред ( не ми допадат като че ли много.... ) накрайници, лагери, ремъци, ролка, водна помпа, боядисване на ударена врата, смяна и боядисване на 2 калника, боя на капак, демонтаж на теглич, монтаж на CD player Pioneer, пране тапицерия, аларма, нови гуми, смяна на всички гумени тампони, втулки и т.н. по задния мост, нов термостат, радиаторче на парното нов, нов голям радиатор на охлаждането, газово BRC, 42 хиляди за една година и съм супер доволен от тая кола :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз в момента си потягам скоростната кутия. Покрай нея си сменям опората на кардана, пригодих от бус, че оригиналната е много калпава. Освен това си намерих една С6-ца, от която си взех таблото с уредите, ауспуха, някои щангички на куатрото, рейката, хидравличната помпа, сервото на спирачките, гредата между бомбетата, шенкелите, интеркулера и още много неща. От една А8-ца пък си свалих предните апарати и дискове 314/30 мм. И утре си взимам една туба с вода и се затварям в гаража...

ПП: Бях на ТИР-аджийското изложение, очите ми останаха в една турбина, малко по-голема от главата ми... Ама това, като стопя старата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен Аудьо е общо взето в твърде добро здраве.... Нещо ми се ебава някой температурен датчик май, ама в петък с Мишо шъ го вкарваме в правия път.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Броните са ми за боя, предния капак също иначе сме с чисто нова ходова част, от - до, спирачките също са 6, дискове Брембо, накладки АТЕ! От онзи ден с 4 броя чисто нови Pirelli PZero Nero ZR 205/45/16 скоростен индекс. Така че мисля си че можем да се возим доволно!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам много драно по боята вече :hilezh: Фаровете трябва да ги изчистя че са яко мътни, крушки да си сменявам, абе общо взето козметична работа, ама пак кинти, а и пера на чистачките + моторче, абе едно 500 лева за външен вид трябва да и отделя :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги държа на техническото състояние, а не на външния вид (винаги ме критикуват за това на срещите :dance: ) Моята колица вече навърши 12 г., а я купих само на 5. :hilezh::hilezh: Тази пролет смених карета, тампони на Макферсън, всички втулки и лагерите на задната главина (огромно благодаря на Влади Ди) :hilezh: Отчитайте, че колицата след броени дни ще удари 300 хил .км. :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След една седмица, ще е бомба :hilezh:

Преди 2 месеца смених всичко по предницата/изцяло ходовата част/,преди 2 седмици смених и задни амортисьори+накладки,сега във вторник ме чака ремонт на двигателя-смяна гарнитура на главата,шлайфане на определени части,смяна на гумичките и нещо друго,ако излезе наяве и в края на седмицата,живот и здраве,трябва да си я взема чисто нова :dance:

После я продавам и изпивам парите :hilezh::hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моята кола проблема в момента и е в зад-кормилното устройство... Само глупости са му в главата. Други грижи няма.....

Редактирано от Satriani
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Старата любов - ръжда не хваща .... от как почнаха да ги поцинковат де :hilezh::hilezh::hilezh:

Хихи ... тва беше добро :dance::dance::jump:

Редактирано от Inkozi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По предното окачване имам някои работи за смяна..да не кажа всичко :hilezh:)

и едно цялостно пребоядисване мисля,добре ще и дойде на колата :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята, чукам на дърво, няма никакви технически издънки, като изключим това, че като изгрее слънце не виждам екрана на борд компютъра :dance: Ама крушките да са ми проблем :dance:

Иначе като КОКО 100 C4 дъжа на техническата изправност, но пък и външния облик трябва да ми приляга - красива като мен :hilezh::hilezh::hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами по моята смених гумицките на клапаните,водачите на клапаните,нови легла,шарнири,биалетки.

Сега си очаквам окачване амортесьори+пружини Weitec:) и нямам търпение да пристигнат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък не бера ядове с колата, да не чуе дявола.

И аз така засега :dance:

Не е имало интервенции освен смяна масло и ще се радвам по-дълго да остане така :dance:

В4-ката е здрава машина - и тя почти не е влизала в бокса - само дребни неща като втулки и накрайници! Ааа, и една бобина. Това за 5 години :hilezh:

А иначе 90-ката я реновирах изцяло... Ако тръгна да изброявам какво е правено по нея, няма да остане място на сървъра за другите другарчета :hilezh: И въпреки това трети месец не мога да я продам... :hilezh:

Редактирано от tsvet40
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 3 годинки само гумички на клапани ,маслото, накладки и други малко неща.... :hilezh: а и тампоните на макферсона, обаче те бяха по погрешка.Да са живи и здрави от Д&Н :hilezh:

Също с боята не съм добре :hilezh:

Иначе следващият месец ще видя какво се опитва да потропва че ще се ходи на море и трябва всичко да е на 6 :dance::dance:

Редактирано от hellix
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...