Jump to content

Автоматично включване на фарове


Rodiboy

Recommended Posts

Здравейте.Някой може ли да каже как става свързването на модула от типа Smartdrl ili Cardrl,че като гледам на A4 B6 с оригинален ксенон на късите,кабелите от ключа на фаровете отиват в multifunction control modul,който кой дявол знае къде се намира.И по мои разсъждения силовите кабели от модула ще трябва да се вържат непосредствено пред крушките на дългите за да се избегнат всички оригинални електроники.Но дали?Моля някой знаещ да сподели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Модула Централ Електрик е така да се каже зад предпазителите, малко под тях. За В6 с индикация за изгоряла крушка ти трябва двуканален модул, защото иначе ще разбереш чак като изгорят и двете... 

 

Връзките се правят точно до него, щото всичко си остава на сухо, не като при фаровете. Там ти е габарита, там са дългите, а до него има и +, и -.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Абе хубаво това, аз също смених тая стойност на Central electric от 0001 на 0002, ама при мен светнаха само габаритите, не късите. Що така?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изреди ги от 1 до 4 и излизай пред колата на всяко, и ще видиш кое за какво е . Мисля че са : нищо не свети, габарит, габарит + къси и габарит + мъгла, но не си спомням коя държава(регион) за кое отговаря .

Редактирано от manturbo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдаа, тъпо! Наистина е така-светят само габаритите. Иначе има няколко стойности-1 е целият свят, 2-Холандия или там всички скандинавски, 3-САЩ, 4-Канада. Останалите не ги изпробвах. Обмислям варианта да сложа силни крушки на габаритите. Но не знам дали има и доколко е позволено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е позволено само с габарит, колкото и да са силни.

 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходен пост!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте колеги. От няколко дни карам след като си направих мода за светли ните с вагком но не ми харесваше че светва и таблото.Днес пробвах няколко кода и за моя радост след като въведох 7 светнаха късите и габаритите както и по рано но без осветлението в купето. Преди бях с код 2. Когато се отвори врата таблото светва заедно с плафоните и след като се затвори бавно изгасва с тях.

Дано да съм бил полезен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

някой нещо повече за въпросния модул може ли каже кат например кой номера стават за тази интервенция и дали и възможно безболезнено присаждане на такъв

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги. От няколко дни карам след като си направих мода за светли ните с вагком но не ми харесваше че светва и таблото.Днес пробвах няколко кода и за моя радост след като въведох 7 светнаха късите и габаритите както и по рано но без осветлението в купето. Преди бях с код 2. Когато се отвори врата таблото светва заедно с плафоните и след като се затвори бавно изгасва с тях.

Дано да съм бил полезен.

при мен беше с код 1 и след смяната му с 2, фаровете и таблото светят. За съжаление опитах с всички цифри, но таблото продължава да свети.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

И аз вече ги направих да светят къси+габарит (код 2, а код 4 е за габарит+халоген), но и на мен ми свети таблото. Пробвах вси4ки цифри и таблото си свети, но няма проблем :bia: вайното е че вече няма да забравям фаровете :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Аз поразучих малко схемите за моя кош и се оказа, че съм с Lowline модул - не мога да си активирам нищо освен габаритите и реших да си боцна един CarDRL, като го подвързах на дългите. Издава звук при включване и изключване, палят се 2-3 сек. след запалване, регулират се от 0%-100% от силата на крушките, има функция "изпращане" около 10 сек., и естествено при даване на габарит си заработва нормалната инсталация на колата - общо взето за 28лв. съм доволен. Ако на някой му трябват схеми за Lowline или Highline модул да свирка - ще му ги кача някъде. Това е DRL-a на 40% от силата на дългите.

 

20160523_175556.jpg

 

20160523_175617.jpg

 

 

Редактирано от ivailo_slavov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Модулче от BSM и ти кеф автоматични светлини(аз го вързах на фаровете за мъгла на 40% ) кеф ти изпрати ме до вкъщи... При мен е направено самия мидул да не святка докато не се вдигне 13в на батерлъка или ако съм на ръчна пак не ги пали(тва по мое желание го измислихме). Та не е голяма загуба липсата на електоника палеща ксенона при контакт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето този съм монтирал аз  - просто го видях в магазина, разпитах и го взех, че ми бе под ръка.

http://www.proton-bg.com/Default.asp?m=artinfo&ArticleID=14713

Иначе това бях си набелязал за поръчка от нета - повече функции има, и е с две години гаранция:

http://cardrl.eu/CarDRL5S.pdf

Всеки сам си преценява - модели най-различни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,някой знае ли как се прави на а4 б7?Пробвах само със смяна на последната цифра и не се получава нищо освен да светнат и мигачите при включване на габарити.Някой колега беше писал че се променят 2 цифри от кодировката но не е ясно точно кои.Буквите на модулите които пробвах са K и L.И двете са б7

Редактирано от carfan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега благодаря за инфото. Ще поумувам кой да поръчам. 

Колега защо си мисля че при б7 се променяше предпоследната цифра. Потърси из форума сигурен съм че съм го чел някъде

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не успях по никакъв начин да ги активирам фаровете,единствено се получава кодиране на номер 3 USA и тогава на габарити светват и мигачите във фаровете .Приема също така и фабрично зададената цифра 1 Rest of World

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Здравейте всичко направих всички цифри сменях обаче пак се пускат когато си искат, понякога се пускат и спират халогените 

Колата е б6 2003 края 

Ето снимка коя цифра дасе промени

 

IMG_20181213_153911.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...