Jump to content

Recommended Posts

Господа,

За съжаление бях твърде далеч, когато колегата Хитман дръпна лекцията за гумите, когато бяхме на Рилския манастир. Единственото, което успях да чуя беше, че за даден размер са подходящи различни марки гуми.

В този ред на мисли, тръгнал съм да подменям моите летни гуми - VREDESTЕIN HI-Track 205/60/R15 H91 - определено не са за QUATTRO тези гуми... :respekt: Не държат при странични натоварвания, което води до това, че леко изпускат в завоите. Също така страничните им бордове са доста слаби, което лично мене доста ме притеснява.

Моля, дайте малко акъл за подходящ модел лятна гума 205/60/R15 в ценовия диапазон до 150лв на брой.

Редактирано от Inkozi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...........

В този ред на мисли, тръгнал съм да подменям моите летни гуми - VREDESTЕIN HI-Track 205/60/R15 H91 - определено не са за QUATTRO тези гуми... :hilezh:  Не държат при странични натоварвания, което води до това, че леко изпускат в завоите. Също така страничните им бордове са доста слаби, което лично мене доста ме притеснява.

Този проблем и аз го имах с Континентала :respekt: .. иначе за тази цена Пирели П6, с отстъпка малко по-скъпо ще ти легнат .. към 160 предполагам. Още немога да пусна отстъпка за там официално .. до към 20 дена уж трябва да стане, но мисля, че за един комплект нямаш проблеми ако решиш.

http://www.adac.de/Tests/Reifentests/Somme...rcePageID=8772#

за 205/60 нямат тест просто, но това е най-близо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Inkozi един приятел караше на Голфа си Същата марка гуми, но друг модел и размер ( Т - track) - помня само, че се оплакваше от тях единствено от слабите им бордове - сигурно си е вроден проблем при тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Inkozi & Hitman казаха ...

Аз на следващия ден след като сложиш новички континенталки (PremiumContact) излетях от един завой. Хем до преди това със зимни гудиър карах, а беше много по- стабилна в завой.

Редактирано от _koko_
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм пред същия проблем,в момента си развалям почти новите Michelin Alpin pilot(зимни)по жегата в БГ,щото не знам кои летни са ми най-подходящи.Мисла да сложа или 195/65 или 205/60 R15.

Давйте съвети и предложения!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

GoodYear Eagle F1 205/60/15 - мисля, че това е превъзходна гума и май вече няма да карам с други. Като залепен съм на пътя и нямам никакви забележки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да ви кажа в тва отношение с изпускането на завоите единственно съм нямал проблеми с дънлопа и с бриджстона! сега съм с мишелин пилот 2005г модела и тои е същата хлъзгава свиня,преди тва карах пак мисхелин пилот,но има едно нно обаче,когато температурата на хасФалта е висока тогава нямам никви дертове явно работната температура на гумата е доста висока !! :lol: и тогава мога да очаквам добро сцепление и стабилност!!!!а има и такъв момент че в бг има хасФалт които е някак си лигав +малко мръсотиика и дъждец -и ми е направило впечатление, че на него гумите виждат зор!!!а има и един дръг момент че доста завои в бг са скофти виражи с бабунки и при висока скорост става студио х!!! :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

PIRELLI P6000 :hilezh::flehan::hilezh:

Цък

Редактирано от wizard2000bg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не искам да обиждам двама мои страхотни приятели, но никога не си бих купил Pirelli. Не, че са лоши но държат максимум два сезона вместо пет. Ако са яки паралии им пожелавам успех и последващи минимални разходи. :):hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите са VIKING, 195х65х15, не знам модела, но от колата изненади не съм имал с тях. Седи си залепена на пътя и не мърда, нито на сухо, нито на мокро. Нови летни са, като купих колата бяха на нея.

Цената не знам, но горещо ги препоръчвам

Също така един приятел, който продава гуми ми препоръча Debica. Той кара AUDI 90 (1987) с 2.3 мотор и е с такива, каза че нямал никакви грижи, пък и цената им би трябвало да е добра. Пак трябва да видя модела :)

Редактирано от galaboff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взех две гуми DUNLOP SP9E 195/65/15 втора употреба,гумите са произведени 2001 година. Моментното им състояние е следното: не са се изкривили, безшумни, добри са на мокро, отлични на сух асфалт-имам чувството че се лепят като дъвка по топлия асфалт.

За гуми втора употреба надминаха всичките ми очаквания, интересно ми е дали още се произвеждат, коя фирма ги внася/НОВИ/ и на каква цена се продават в БГ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вие сте богати момчета... Аз Fulda Progreso мисля да взимам тия дни...повече пари някак си ми се не дават :)

На А4-ката съм с Dunlop Sp Sport...нямам ядове...ама като съм си с 15-ки на 195/65...все си ми се струва че много се накланя като си я изребриш в завои.. ама това си е от високите гуми...ако съм си на 17-ка няма да има яд :hilezh:

Дънлопа ми е любимата марка,тя се е доказала за мен...ама за Б4-ката 16-ки...по 250 парчето не ми се дават... :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам в момента с Pirelli pzero 245/40/ZR18 и може да се каже ,че съм доволен въпреки че вчера едната даде фира /това от хубавите ни пътища / и днес ще я сменявам

Карал съм и с Р6000 но не съм особено доволен.

В общи линии съм на мнение ,че Пирели не е лоша гума но и не е най-доброто което може да се купи.Далеч не е най-доброто.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Ах ... Това беше доста ценно инфо почти в последния момент ... Тюх да го ... Май ще са нови гумите ... Ама за следващия летен сезон :hilezh:

Редактирано от Inkozi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Това на което съм се спрял в момента е ето тази гума - BFGoodrich Profiler 2 205/60/15 91V - 150лв за брой.

Дайте някакви мнения моля. Някой дали е карал с тоз галош.

bfgoodrich_profiler2_full.jpg,skorosten7ck.gif

Ето и един страхотен руски сайт за избор на гуми.

http://www.ashina.ru

Редактирано от Inkozi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Не ги дочаках ....

BFGoodrich Profiler 2 - 205/60/R15 91V - първи впечатления

- много тиха гума

- при 2.2 атмосфери колата някак лепна за асфалта

- спира прекрасно

Изчаквам да я покарам по път със завои, за да кажа дали съм уцелил или не с държеливост на гумата при напречни натоварвания.

Редактирано от Inkozi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам с Maloya Futura Primato 195/65 15 за 125 лв. на гума. За разлика от зимните боклуци, които си купих, за летните гледах тестовете вADAC и съм много доволен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купих 4 нови Continental EcoContact3 195/65 R15,гладах ги по тестовете из авто списанията и нета.За горещ и мокър асфалт се с отлична оценка,отличен грип и почти безшумни.Единственото кофти е че на много по-ниски температури им се губило сцеплението.След първите 2-3000км ще пиша за впечатленията....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ги дочаках ....

BFGoodrich Profiler 2 - 205/60/R15 91V - първи впечатления

- много тиха гума

- при 2.2 атмосфери колата някак лепна за асфалта

- спира прекрасно

Изчаквам да я покарам по път със завои, за да кажа дали съм уцелил или не с държеливост на гумата при напречни натоварвания.

откъде ги взе, дай инфо и има ли шанс за отстъпки

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...