Jump to content

Дойде края на досадното тропане по предницата на Б3, Б4 и купе!!!


koko60

Recommended Posts

И аз карам от няколко дена с голфови тампони отпред. Даже и амортисьорите сменихме и кефа е голям! Естествено благодарности на Пепи за отлично свършената работа :beer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 535
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

И аз се метнах на модната трансформация! За сега съм доволен от поведението на автомобила, но май ще се наложи да повдигна и задницата . За работата на Пепи какво да кажа, перфектен както винаги!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Ем комплект се продават  два вида тампони за подлагане от долу на пружините на задния мост за Опел и Голф.Какви тъмпони ползвате , от Опел или Голф.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързия отговор.На Джета двойка преди години подлагах стар лагер 307 и не беше много зле , но като свалих газовата бутилка стана много високо окачването отзад, новия собственик не искаше газ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Какво мислите за ето това техническо решение http://www.ebay.de/itm/Alu-Domlager-Audi-80-Coupe-Rallye-Racing-Top-Mount-Aluminium-Audi-Quattro-/321011581018?pt=DE_Autoteile&hash=item4abdc8005a, освен че цената е малко височка?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това до колкото аз виждам се монтира на твърдо към отвора на бомбето, а втулката в която се монтира стержена на амотрисьора е на унибал към това тяло. Идеално решение за бегачка. Крайно неподходящо за ежедневна кола. Тоя унибал трака повече от каквото и да е разбито по предницата на Б4!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

И аз от днес съм с модифицирана предница и разликата е голяма.Изминал съм едва 15 километра но веднага се усеща разликата.По леко се върти волана няма чукане лопане и т.н. Благодаря на коко60 и искам да попитам  какво му е мнението за предни амортисьори Sachs-маслени.

-

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм имал Закс маслени. Аз съм с Б4, бях с Монро маслени като купих колата, заминаха, консултирах се с КОКО 100 Ц4, и взех Боге Турбо - газови. Сега съм доволен. Гледам че си с Б3, ако искаш консултирай се с него, какво най-добро може да ти предложи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С малко закъснение и аз да добавя едно мнение за тампоните!След слагането на новите тампони предницата която и така си беше висока се надигна още малко.Започнах да търся пружини да я сваля малко че колата замяза на немска овчарка.Случаино видях същата Б4ка която стоеше много добре,срам не срам наведах се до предната гума :lupe: .Пружините бяха 2жълти+3сини ленти и колата беше бензиново комби,Намерих такива пружини и ги монтирах на моето дизелово комби,всичко заспа!Сега стойката е с много лек наклон напред,като цяло равна и гумата точно описва калника на около 2-3 пръста.

  За тампоните мога да кажа само хубави неща,цяло лято карам с тях и до сега нямам никъкви проблеми!С колегата коко60 се разбрахме с две приказки,евала!Снимки нямам,но ако някой го интересува мога да кача.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко да освежа темата със снимков материал (нищо невиждано, но все пак интересно) от скорошната смяна на тампоните на един Competition с така наречените от мен " Тампони КРАЙ™ " на koko60:

 

tnzb.jpg

 

Смачкана работа...

3txe.jpg

 

o8q3.jpg

 

Боклик:

sjzo.jpg

 

КРАЙ™:

m6f0.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

До колкото се сещам темата и идеята дойдоха от решение при руснаците, от техен сайт.....явно и те патили от тампоните. Някои от колегите натъквал ли се е на проблема с тропането в западняшки форуми или сайтове? В смисъл немци, австрийци, италианци, холандци и т.н....реват ли от такава болежка или те там слагат оригинални части и не им е това на главата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 немци, австрийци, италианци, холандци и т.н....реват ли от такава болежка или те там слагат оригинални части и не им е това на главата?

Как да реват, като имат пътища хората, а освен това те когато са ги карали тея коли, които ние сега караме, то още не е бил измислен интернет. ЗабраЙли са ги отдавна според мен. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да са ревали, ама е било много отдавна и са забравили. Вече са изхвърлили тези коли, не са знаели как да си оправят тампоните!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Заради повдигането на предницата ,с съдействието на бранда Sinister,тарелките вече ще са свалени максимално надолу

 

032234211-big.jpg?r=0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на coupe quattro 20v  някой слагал ли е ...утре ще постна снимка на сменени преди 500км уж оригинални подсилени... капачките щръкнаха пслед няколко дена каране по Варна...сега тропа и ходи леко наляво надясно....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май и аз ще се ориентирам към преправените голфови тампони....Сега съм с втори комплект от бразилския Лемфьордер и съм разочарован. Сложих ги пролетта и след няколко месеца само тропат яко и пукат при въртене на място, иначе не са слегнали. В средата на Януари ще сменям тампони на магарето, че вече два от тях са скъсани след 80 000 км. по нашите и незнайно колко по италианските пътища. Вероятно тогава ще гледам да поръчам тук и тези за макферсоните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми май няма друг начин от както направих купето вече 3-ти комплект сменям  не се мачкат ами от лагера се трошат  а съм минал не повече от 3к км аз нали постоянно го правя  

Редактирано от knikov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Оппааа,от събота и аз съм с модифицирани тампониииииииии,

На пръв поглед нещата иглеждат доста добре !

Стегна се доста колата,"олаби" се волана,минава по дупките много добре

и остава да видим как стоят нещата с издържливостта.

Ще покараме и ще видим.

Благодаря за споделената иновация и за съдействието на koko 60.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,извинявам се за въпроса , но размерите този тампон :http://drive.bg/product_info.php?cPath=10111_10471&products_id=1577175&ModelId=1875

там където ляга в бомбето от Голф 3 ,има ли нещо общо с нашите за Б4 ? Ако някой ги е сравнявал нека сподели и се извинявам ако съм подразнил някого.

Редактирано от beili
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...