Jump to content

Recommended Posts

На майка ми са и дали huawei ascend g300, ако преподпише договора си към оператора. Обаче телефона

неработи както трябва, номерата от СИМ картата не се виждат в телефона. И в менюто липсва опция, за

превключване кой номера да показва от телефона или от картата. Сигуренсъм, че операционната му система

(версия 4 0 3)е дефектна. Дали с някой ROM този дефект ще се отстрани?

Абсолютно нищо не е дефектно или липсва. Влез в Contacts и от там намери опцията да ти копира номерата от SIM картата в/у телефона.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина липсват опции от менюто, а понякога като се покажат неработят. Също понякога не може да набира и получава повиквания, нито пък да изпраща и получава съобщения. Тези бъгове или каквото там са се оправят само с рестартиране.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е ти от "хуЙВей" какво очакваш?

Целта е била да "преподпише". Никъде не са обещали да работи. Рекламация докато тръгне.

Редактирано от grizzly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жена ми има СГС2 , и като се зареди издава един умилителен звук през нощите, иде ми да го увия с тиксо за предната гума на аудито и да пробвам за колко вдига до 100.

Огледах и на първо четене не видях да има опция за спиране. Някой да знае дали се лекува това?

Другия и проблем е че постоянно светка и угасва, все едно получава съобщения свише, а не се виждат нови нотификации - преди бях набелязал един пъзел който правеше този ефект, ама сега го няма и ми омръзна да стрелям напосоки из активните приложения без успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не. Светкането и угасването стават когато телефона е в абсолютен покой - не ми прилича на механичен проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Качил ли си 4.1.2?

Всичко си е стоково - имам кофти спомени от преинсталации на андроиди от едно ХТЦ с "готвени" ромове. 2.х е Андроида. Не би ли трябвало, ако има ъпдейт за този телефон да си дойде сам?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е ти от "хуЙВей" какво очакваш?

Недей така, че някой новак може да си помисли, че Самсунг е по-доброто решение от Huawei...

Всичко си е стоково - имам кофти спомени от преинсталации на андроиди от едно ХТЦ с "готвени" ромове. 2.х е Андроида. Не би ли трябвало, ако има ъпдейт за този телефон да си дойде сам?

SGS2 трябва да е 4.1 с няколко екстри взети директно от SGS3. Щом не му е дошъл ъпдейт пробвай с техния KIES да го светнеш, че го чака и да ходи да си го свали и инсталира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не. Светкането и угасването стават когато телефона е в абсолютен покой - не ми прилича на механичен проблем.

Поразчисти го малко... На сина телефона така правеше поради много малко свободна вътрешна памет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Не би ли трябвало, ако има ъпдейт за този телефон да си дойде сам?

Би трябвало ако го поръчаш или ако е разрешен ауто ъпдейт. На колежката и го ъпдейтнах през УиФи. Отнема около 30 минути.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Докато си ровех за камера тип "car DVR + gps" се сетих, че имам телефон със сите сензори, с две камери, тъч, Г-сензор и кой знае още какво:)

Та въпросът ми е - някой пробвал ли е програма, която да превръща телефона в камера за предното стъкло?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вградената му програма за камерата не става ли?

Задаваш му да пише в най-ниска резолюция, по-голяма карта и си ти. Само като звънне, ще трябва да спираш записа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове и дами, знаете ли програма, с която мога да достъпвам remote андроид устройство, в частност таблет. Нещо като teamviewer, но той работи само в посока от таблета навън към разни компютри да командориш.

Нищо не намирам, а ми се струва странно да няма. blink.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи какво искаш да достъпваш - целия му екран или определени приложения? Ако искаш да стартираш негови приложения при теб - SSH/PuTTY върши идеална работа. Ако искаш да му виждаш екрана като на Teamviewer качваш VNC сървър на таблета, а при теб VNC viewer и го достъпваш отдалечено. Отделно на това си има Teamviewer за Андроид :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

По-нагоре бях писал за проблеми с един смартфон, оказа се че всичко било заради сим картата, била стара(на повече от 5 години) незнам как предишния телефон е работел с нея, но е факт, че с новата сим карта няма никакви проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мамка му, не ми се пише сега в подробности, но от няколко дни имам перманентно активен Google Music. Както всички шибанярски музикални приложения първо ми индексира спиид камерите на ГПСа в любими. Идиотска работа. Добре че не индексира и рингтоновете като Нокиа. Как се оправяте?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само заради това качвах miui плеър дето има настройка да индексира ссмо файлове над определена големина.

Sent from my Nexus S using Tapatalk 2

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В някои от папките сигурно имаш файл с име ".nomedia". Копирай го в тези, които не искаш да се сканират от медийните програми. Ако не ползваш google play music, отиди в управление на приложенията -всички и го забрани.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk 2

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този номер с .nomedia го знам и работи. Но някак ми е тъпо да бухам в найсе директории тайния ключ като много по-нормално ми се струва в настройките на шибанярските приложения да има избор на директория която да индексира. Някак логично ми се струва да индексираш Music а не iGo. Да не говорим че приложението gallery на СГС3 иска да ми индексира предимно обложките на музикалните албуми. Трагедия.... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В стоковите приложения рядко съществува такава възможност. В останалите почти винаги. За музикален плеър ползвам Poweramp с новите слушалки на Apple. Крайния резултат в качеството на звука е малко по-добър от този на iPad mini-то ми в режим на еквалайзера Rock. В него избираш коя папка да сканира за промени и при какви условия.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk 2

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Докато си ровех за камера тип "car DVR + gps" се сетих, че имам телефон със сите сензори, с две камери, тъч, Г-сензор и кой знае още каквоsmile.gif

Та въпросът ми е - някой пробвал ли е програма, която да превръща телефона в камера за предното стъкло?

 

Time-Lapse

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...