Jump to content

Recommended Posts

Тъчвиз съкс. Един френд си зе с2+. Бавен бавен, чак той вика бавен, а тва му е първи телефон. Вика напрай го кат твоя бърз. Щях да го направя ако имаше ромове май френд. Сега 2 години ще си изплаща бавния и лагав с2+

Редактирано от penmark
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Лънчер, дайлър като на стоковия Андроид, още някой др. програмка и току виж си преборил големия лош ТъчУиз...

Редактирано от aRobben
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко хора тук имат S4-ки? Лагват ли ви като скролвате из recent calls примерно и намирате ли го за нормално това...? Щото аз разцъках повече от една и всички лагват. Бем ти флагмана с 38 ядра и мега работните честоти...

В хронологията освен обажданията се показват и СМС. Така е настроено по подразбиране. Така, че ляв сензорен бутон докато си в регистри и избираш само обаждания. Олеква веднага. Другата причина е, че за разлика от айфон тук в историята показва контактите с картинките им. Така, че чисто графично е по-натоварено.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk 2

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Абе заеби ти тая работа - и на мен на Галакси Нексус са ми със снимки контактите, ама не ми лагва. Това е сериозна издънка на ТъчУиз и на Самсунг най-вече. Естествено е лесно поправимо, ама си е срамота! 

Редактирано от aRobben
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Mомци ,търся някой да rootne  Mototrola defy mini ,неам нерви за подобна дейност,срещу заплащане разбира се,ако може някой на софийско ниво ще е екстра,ако се наеме някой ,нека драсне едно Лс :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://theunlockr.com/2013/07/24/how-to-root-and-unroot-the-motorola-defy-mini-xt320/

 

Според мен ще можеш и сам да се справиш.

 

Каква ти е целта на root-а?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

просто съм бесен на това изчадие на електрониката,взех го единствено заради ударо и прахо зашитата,по не можещ каквото и да е телефон не съм имал,олигофрения,мерси за линка ,но предпочитам някой друг който знае какво може да се направи на максимум с това железо,вече няколко пъти ми ида да го тресна в земята,опитвам се да си пусна музика в колата ,копелето докато не засече слушалки ,тоест съпротивление ,не пуска сигнал през изхода на слушалките,памет няма половината неща са неизползваеми,пълен шит

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пепи защо не оставиш слушалките да си стоят за да ги разпознава и паралелно на тях не изкараш едни кабелчета от тях за касетофона. Режеш малко по назад извеждаш ляв и дясен канал които да запоиш на касетофона, а слушалките ги остави да си стоят за товар и да си свирят на касетофона ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

направих го,но силата на сигнала се намалява в пъти,неква тъпня ще дойде ,ама ще се консултирам и тогава ще драсна два реда като има развитие.Мерси са супорта :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой има ли лични впечатления от това

PRESTIGIO MULTIPHONE 5044 DUO

че май ще си го взимам утре - вдругиден?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така представено ЛГ е с 16Гб Flash а другия с 4Гб. Престижиото поддържа 2 сима. И това май му е единствения плюс.

Редактирано от grizzly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Твърдо LG-то! Ако 2рата сим не е от значение то Престижиото няма никакви + спрямо LG.  

Редактирано от aRobben
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дната сима не са от значение, просто Престиджиото 2 модел от този месец на тази година и пак е четириядрен процесор + Prestigio Collect & Return до 48 часа, а LG-то на тази цена ще го купя през сайт и не ми е много ядно как ще се процедира с гаранцията....Другото, на LG-то вградената му памет e 16 GB, но рамът пак си е 1...

Общо взето и за двата не ми е ясно колко е заделената памет за приложения, още не съм ги хващал в ръка, а при мен това едно от водещите параметри.

Както ги разглеждам, плюсовете на LG са:

-процесор NVIDIA® Tegra® 3, 4-PLUS-1

-хубава графична карта

-2150 mAh батерия

-Горила глас

 

минуси

-септември 2012 модел и не се знае докога ще го поддържа производителят

-Android 4.0 Ice Cream Sandwich

-скапвал се (според злите езици) след ипгрейд на андроида

-въпреки добрите му характеристики и идеята му да е отговор на Самсунг С3, нямат нищо общо като поведение

-гаден автофокус на камерата, което така и не го оправиха дръпнатите и при снимане на клипче постоянно префокусира, което е супер дразнещо, но пък кой-знае колко няма да снимам на клип

 

Престиджиото

плюсове:

-две сим, което винаги си е екстра, но пък засега не ми е належащо да позвам тази екстра, просто така се продава модела

-модел август 2013 и ще има поддръжка поне 1 година

-готина камера - снима удивително добре

-G-Sensor, Proximity Sensor.

-Android 4.2.

-ще е купен с европейски софтуер и при евентуални проблеми няма да си имам ядове с гаранцията

 

минуси:

-по-евтина пластмаса

-твърди се, че ъгълът на видимост е кофти

-прекалено ярък дисплей

-стъклото не е горила

 

 

та знам ли...Мечо, аргументирай се, моля те

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кофти дисплей си е досадно. 4Гб са за никъде, предполагам че 1 или 2 са заети от ОС. Т.е. нулева екстра основна памет.  Разбирай нищо не може да му сложиш. При ЛГ имаш 12Гб свободни (4ГБ заети от ОС) LG е поне марка за разлика от Престижио които брандват неясен китайски хардуер. Съответно ЛГ ще има някаква поддръжка, другото ми се струва (не съм сигурен) че е нулева. LG пише че може да се ъпгрейдне до 4.1

Нямам ги и двата и коментирам на "око". Попрочети ревютата и отзивите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Общо взето и за двата не ми е ясно колко е заделената памет за приложения, още не съм ги хващал в ръка, а при мен това едно от водещите параметри.

Както ги разглеждам, плюсовете на LG са:

...................

минуси

-септември 2012 модел и не се знае докога ще го поддържа производителят

-Android 4.0 Ice Cream Sandwich

-скапвал се (според злите езици) след ипгрейд на андроида

 

Престиджиото

плюсове:

-две сим, което винаги си е екстра, но пък засега не ми е належащо да позвам тази екстра, просто така се продава модела

-модел август 2013 и ще има поддръжка поне 1 година

-готина камера - снима удивително добре

-G-Sensor, Proximity Sensor.

-Android 4.2.

-ще е купен с европейски софтуер и при евентуални проблеми няма да си имам ядове с гаранцията

 

 

 

LG-то има повече вградена памет за приложения, но все пак не разбирам от какво значение е това при положение, че и 2та телефона имат слот за карта... Проблем ли ти е да отделиш още 25лв. за мемори карта?

 

"ще има поддръжка поне 1 година"  - Това пък как го реши? Силно се съмнявам да има каквато и да било поддръжка... За Престижиото няма никакъв къстъм софтуер, за LG-то има достатъчно! 

 

"G-Sensor, Proximity Sensor" - това пък какъв плюс е? Сериозно ли мислиш, че 4Х HD ги няма тия сензори?

 

"скапвал се (според злите езици) след ипгрейд на андроида" - това явно го е казал някой, който и идея си няма за какво говори...

 

"ще е купен с европейски софтуер" - какво значи европейски софтуер и с какъв софт си мислиш, че ще дойде LG-то? 

 

Повтарям сe и потретвам колегата grizzly - Престижиото няма абсолютно никакви плюсове спрямо 4X HD!!!

Редактирано от aRobben
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

LG е истинска марка, която в момента прави и Нексус 4, докато престижио е куче марка, някви китайски боклуци, на които им лепят квит си поръчаш имена. Всеки сам си решава...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко офтопик.

Потърсих току що какви електронни компоненти произвежда ЛГ. Никакви. Започвам да си мисля че LG  са синтетичен конкурент на Самсунг както Asrock на ASUS. Подобно качество на по-ниска цена за друг пазарен сегмент. Помня LG от едно време когато бяха GoldStar. Имаше аудио касети още по соц време. Hynix е марка за памети която обединява ЛГ и Хюндай мемори.

От известно време се чудя как корейските компании преуспяха толкова много. И в България правехме електроника по същото време. И компоненти. Сами. Да, но наскоро четох че в Корея всички са военизирани. Ходят всяка година на учения (запас). В предприятието са на работа като в армията. И каквото каже Шефа - това е. У нас всички са лигльовци и се чудят какво да краднат.

За това сега нямаме производство на компоненти. И правим електроника с вносни части. Равен старт с корейците. Загубен шанс. А можеше ние да сме направили собствен смартфон. Със собствени елементи. И печалбата да остане тук.

 

Яд ме е че продадоха заводите на вторични и инженерите станаха таксиджии. Не бе, Fuck Off electronics, да живее компира!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А добро утро.

 

Прав си в общи линии.

Ма има и нещо като конкурентноспособност. Докато бях в техникума, правехме разни курсови проекти. За най - елементарния в първи курс, трябваше да изработя токоизправител, схема "грец", и няколко филтъра след токоизправителните диоди. Е бате... ония кондензатори, правени в Кюстендил бяха 3 (три) пъти по-грамадни от навлизащите тогава корейски. На мен ми е било през оная работа, ма ако ти си производител на каквито и да било електроуреди, ползваш полупроводникови елементи и естествено гониш размер на произвежданата от теб "джаджа", дали ще избереш огромните ПП елементи от Родния пазар или ще си внесеш Китай или Корея един контейнер такива бръмбъзлъци и ще отсееш от тях брака? Да не говорим, че като ония в тогава действащата "Дейзи", дето правеха апаратите на бакшовете, навремето, направо ще си поръчаш цели готови модули отвън, за жълти стотинки и ще припечелиш пребогато на нашия пазар, вместо да се пазариш с някакъв клош лежач, като например ония, дето се изпоизбиха за тленните останки на Изот Сервиз. То не бяха сливенски перли, пловдивски батки, старозагорски мутри, сега остана ` (една) деловодителка само, дето води ТРЗ да пенсионира бившите. :badgrin:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

LG-то има повече вградена памет за приложения, но все пак не разбирам от какво значение е това при положение, че и 2та телефона имат слот за карта... Проблем ли ти е да отделиш още 25лв. за мемори карта?

Едва ли ще са му проблем 25те кинта, но със сигурност ще му е проблем след това да окаже на произволна програма да се премести в/у мемори картата за да не отнема от паметта на телефона. Това ще се получи само ако а) въпросната произволна програма позволята тази интервенция или б) телефонът е root-нат и му е натепал нещо от сорта на a2sd.

За това винаги търси телефон с повече вградена памет, която от своя страна винаги може да използваш както намериш за добре. Оставяме на страна факта колко по-бърза е тя спрямо тази, която добавяш допълнително чрез карта - приемаме, че не ни е от приоритет приложенията да се стартират адекватно бързо, видео записите да смогват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз само добявам мъките на един човечец с таблет Prestigio от един друг форум... Нека си помисли какво да купи, но пък от фирмата вносител са коректни и ако му се занимава да ходи по сервизи...

 

Здравейте,

Направо не знам как да започна. Преди около месец си купих новия таблет Prestigio 7777 с преинсталирани Андроид 4.0.4 и IGO Primo. На пръв поглед - приказка! Сериозни технически данни, добър дизайн, хвалби навсякъде из Интернет. Всичко си му работеше перфектно, навигацията е ОК, цифровата телевизия - перфектна, хардуерът достатъчно добър и бърз и всичко лети. Е, звукът малко слаб и екранът не е от най-читавите, ама здраве да е.

За съжаление първата бройка изкара около 2 седмици и един ден просто... умря. Без звук, без съобщение, без признак, без загряване или нещо. Няма включване и това е. Не светва символ на батерия при включване на зарядно, не се разпознава от компютър през USB. Абе парче тухла, както му викат на Запад. Следва сервиз и замяна от вносителя с чисто нов неразпечатан таблет. Диагностициран проблем - дефектна дънна платка. 

Викам си - случва се, голяма работа. Замениха го хората съвсем коректно за 2-3 дни, проблеми никакви. Разпечатах втория таблет, пускам го, светва нормално и... работи точно 1 ден, в един момент угасна и - дотук! Същото положение - 350-левова тухла, няма включване!

Ошашавих се. Такова чудо с некачествен хардуер не ми се беше случвало никога, а съм любител на компютрите от повече от 20 години. Та втората бройка отново отиде в сервиз и отново бе заменена с чисто ново неразпечатано устройство. Диагностиката в сервиза показа - дефектна дънна платка (отново).

И тази вечер с гордост отварям третата бройка и си викам - било каквото било, дано да няма повече проблеми. Зареждам таблета съвсем културно, в един момент батерията показва, че е пълна. Натискам и задържам бутона за включване. Чакам... 5-10-15 секунди и... няма никой! Отново не се включва - чисто новият, трети поред таблет отново e тотално умрял!

И сега направо съм отчаян. Чеша се по главата - аз ли съм сбъркан нещо, какво ли... Навигацията ми трябва, ще пътувам тия дни, а утре пак ще трябва да ходя по сервизи. А и нямам никаква гаранция, че най-после ще уцеля читава бройка. Що за надеждност, що за контрол на качеството, просто да се побърка човек... skitarg.gif

Предполагам от Престижио са прибързали да пуснат въпросния таблет 7777 на пазара, не са провели съответните pre-sales тестове на хардуера и софтуера - направо са отсвирили качествения контрол, не са нагледали както трябва и производствената линия в Китай и са се пръкнали съответните скапани партиди, които разбира се, са отишли в България - за съжаление... sad.png

Така че просто внимавайте, явно настоящата партида на пазара в България показва склонност към масово дефектиране - и то още от кутията.

А аз като удавник за сламка съм се хванал за вярата, че четвъртата бройка най-после ще работи нормално.

В резюме на горното - в продължение на 1 месец смених 3 таблета Prestigio 7777, като и трите за съжаление се оказаха некачествени китайски боклуци с дефектен хардуер. На ход е четвъртата бройка...

 

Редактирано от Vami
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поръчах LG-то . То и там беше драма.

Ще да го видим утре, в други ден....или гато дойде...

 

Благодаря на отзовалите се, съвсем искренно и от сърце :zustimm::gut:

Редактирано от hasplu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко офтопик.

Потърсих току що какви електронни компоненти произвежда ЛГ. Никакви. 

 

http://www.engadget.com/2013/08/20/lg-display-worlds-first-quad-hd-display/

 

Само в случай, че приемеш това за "електронен компонент". :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...