Jump to content

Recommended Posts

При представянето на S4 и на Ноута хората говореха за новите функции на TouchWiz - airView, smart pause, IR бластера, новите функции на камерата/стилуса и други подобни говна. За Antutu, Quadrant, бенчмаркове и т.н. не помня да са споменавали... Бенчмарковете обикновенно ги правят Сульо и Пульо, за да се хвалят един на друг, че телефона им изкарва по-висок резултат. Хората с по 2+ грама мозък си избират телефоните по други критерий. 

 

Иначе е ясно - Господ е един и неговия телефон е iPhone! ФАКТ! Но се чудя темите за Епъл и Android vs iOS не са ли достатъчни за редовната литургия? 

Редактирано от aRobben
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

обикновенно

други критерий

 

Явно имат някакво значение резултатите от бенча. Иначе едва ли Самсунг умишлено щяха да изпъват процесора на 100% само за бенч аповете.

П.П. При 2+ грама мозък, би се очаквало да няма “други критерий” и “обикновенно”. hilezh.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E има значение разбира се, но измама няма,  а и както Гризли отбеляза всеки го прави... Не разбирам защо се отделя толкова внимание на Самсунг(тук не е първото място, на което виждам да се чопли този въпрос).

 

Иначе за мен адекватните хора си избират телефон първо по OS! Ако се спрат на iOS изборът на телефон приключва... Ако се спрат на Андроид се гледа (в различен ред според човека): цена, колко голям дисплей искам, с каква резолюция  да бъде, с коя версия е на ОС-а/ ще има ли ъпдейти за тоя телефон или не(къстъм ромове има ли няма ли), колко памет ми трябва горе-долу и имам ли нужда на 100% от слот, батерия, камера интересува ли ме въобще каква е или да има и това е, среден клас тел. с  двуядрен с 1GB рам върши ли ми раЛта или ще цъкам игрички нонстоп в даскалото и т.н. 

 

ПП: Критерии/й специално го проверих в Гугъл и излезе с Й на много места та съм се заблудил (пиян бях малко :D ). Чак сега се усетих, че и 2те са верни според числото... И за 2то съм съгласен :) , благодаря за забележката. 

Редактирано от aRobben
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали обърна внимание че чийтърите са почти всички фирми. Не е само самсунг.

И Ауди послъгват като си купиш 4.2 TFSI ти казват че харчи на градско 8.6 ама не се получава някак обикновено. Или не е популярно да се скопи 300+ коня двигател на 250 км/ч ?

 

Ауди нямат 4.2 TFSI за това най-вероятно са си позволили и да излъжат за разхода му ;) Скопяването на 250км/ч се прави единствено от съображения за сигурност и също има изключения, знаеш.

 

E има значение разбира се, но измама няма,  а и както Гризли отбеляза всеки го прави...

Нещо освен правописа явно и четенето ти бяга :) Не го правят всички, а само онези, които явно имат нужда от измислени цифрички.

Няма драма, че дават по-високи стойности, които били максималните. Поне за мен. Напълно съм съгласен с Гризли, че едва ли някой го интересува, освен ако OS-а няма по-високи изисквания. Още повече за мен тези 4 ядрени процесори в телефоните ни, които минимум 80% от времето ги ползваме за ало-ало, поща и в най-добрия случай някоя 3D навигация превръщат масово телефони в маркетингово изкривяване. Тия 8 ядрените направо акълът ми не ги побира, но хайде... да има и за хард кор феновете искащи най-най-доброто/бързото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това първото ти твърдение не е много вярно, все пак колега се похвали с този мотор преди няколко дена в "Как и какво Ауди да си закупя?" 

Виж последната снимка.

 

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=146788&p=2142713

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и без да гледа снимки, батко ти Wizi знае, че е 4.0 TFSI  :wink:

 

Но това няма значение толкова, колкото факта, че дори да е възмножна тая производителност, но не и в живия живот, не трябва да се опитваш да лъжеш по най-долния начин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Ауди нямат 4.2 TFSI за това най-вероятно са си позволили и да излъжат за разхода му  

Нещо освен правописа явно и четенето ти бяга

Напълно съм съгласен с Гризли, че едва ли някой го интересува

 

 

Кое ми бяга, професоре? Не всички го правели!?!? Епъл въобще не дрънкат щуротии по презентациите си, нали? :D Няколко пъти казах, че тези тестове са пълни глупости, но ти май не си видял...

ОK, двигателят е 4.0, не е 4.2... много ловко се измъкна  :biggthumpup:

 

Иначе да тръгнеш да се заяждаш за правописни грешки, когато нямаш за какво др. е много жалко. Сигурен съм, че в твоите 23764509845698756 словоизлияния не си объркал и 1 запетая :D

 

За да налея още масло в огъня :bgdev:  ще задам 1 задачка...

Аз лично съм получавал разлики от по 4000-5000 точки на Антуту бенчмарк. Единственото различно е било РОМ-а и кърнела, не е имало нито оувър, нито ъндър клок. Всичко на сток честоти. Е телефона ли нещо ме лъже, извънземните ли са или ще е нещо софтуерно?

Редактирано от aRobben
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички фирми се превземат по презентациите. Важното е, че повечето тук можем сами да преценим кое е вярното и полезното.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баси, поцепи ме кат' коледна пуйка, вуйче! :D

 

Епъл въобще не дрънкат щуротии по презентациите си, нали?

Цитирай някоя тяхна глупост да се посмеем дружно. Давай, знам, че можеш!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз да питам. ..след тея ви писаници тук...стават ли ви по-добри телефоните. ....или при мен е неква илюзия

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз не съм, а и не виждам и защо ти трябва да го качваш, след като има хора, които се занимават с това професионално и пишат ревюта. Тях самсун и сие се опитват да измамят, щото после милиони хора ги четат. 

Редактирано от Spunky
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

''In computing, a benchmark is the act of running a computer program, a set of programs, or other operations, in order to assess the relative performance of an object, normally by running a number of standard tests and trials against it.'' - Wikipedia

 

Казано по друг начин – ''benchmark'' e относителна величина (лесно манипулируема), а не абсолютна стойност (стандарт), т.е. всякакви ''обвинения'' към резултати в бенчмарк-тестове са напълно безмислени.

 

Да припомня, че темата е за Android и пристрастни изказвания относно маркетинговите техники на Самсунг, HTC, LG или друг производител са по-скоро неуместни, отколкото полезни, и конструктивни.

 

Със здраве!

Редактирано от Thor
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитирай някоя тяхна глупост да се посмеем дружно. Давай, знам, че можеш!

 

 

Например, че Айфон 5 е най-тънкият смартфон на света. Но ще те оставя това да си го намериш сам, имам по-интересни неща за правене, като например - да гледам в точка...

Редактирано от aRobben
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

без да има общо с Андорид, айфон5 беше най-тънкия телефон, който можеше да си купи човек извън китай, като единствения по-тънък беше някъв оппо, който не се е изнасял. Та малко е безмислен примера ти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, имах на предвид Motorola RAZR, който си е точно с Андроид. Има и разни Хуавейчета, Алкатели и т.н., които са напълно достъпни извън Азия. Както и да е, съгласен съм че е незначителна дреболия, но така мисля и за на корейците прословутите чийтове. Толкова по темата от мен  :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

разр-а е малко по-тънък в най-тънката си част и много по-дебел при камерата. Та ако говорим за най тънък телефон, към момента на изкарване, 5цата беше най-тънкия телефон, с излючение на онова незнайно нещо, което споменах горе. Та за света(без Китай, но тогава айфон не се продаваше там) най-тънкия беше той. Няма хуйвеи, няма алкататели, няма 3310ки.

 

Всеки може сам за себе си да направи заключение, кое е лъжа и измама и в ущърб на потребителя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За разнообразие малко неСпам по темата... :D

 

Nexus 5 и Android 4.4 KitKat ще бъдат представени на 15 октомври

 

Какво чакат всички Android фенове? Разбира се новата версия на операционната система Android 4.4 KitKat!
 
Имаше доста спекулации относно датата, на която ще бъде представена тя, но днес като че ли има малко по-достоверна информация. Разработчиците от Google Launchpad споменават, че заветната дата е 15 октомври и на нея ще видим и Nexus 5. Ако се чудите какво точно е Google Launchpad – това е двуседмичен лагер за разработчици, спонсориран от Google, с цел подпомагане на нови таланти. На пръв поглед изгледа доста вероятно там наистина да имат по-достоверна информация по въпрос, но пък защо ли Google още мълчи по въпроса? Не трябва ли вече да има разпратени покани за събитието?
 
Както и да е, остават само пет дни и ще разберем дали всичко това е истина. Очаквате го с нетърпение, нали?

 

http://www.androidbg.com/nexus-5-android-4-4-headed-october-15-release

Редактирано от aRobben
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо си в грешка. Бета-тестерите очакват шибани новости.

 

Потребителите потребяват сегашните системи и ще ползват следващите след 1 година когато се изчистят бебешките болести.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...