Jump to content

Ауди 2,5TDI "ДУШЕГУБ"


  

116 гласа

  1. 1. Душегуб ли е?

    • Имах Ауди 2,5 TDI и останах доволен.
      17
    • Имах Ауди 2,5 TDI и останах крайно недоволен.
      9
    • Имам Ауди 2,5 TDI и съм доволен за сега.
      36
    • Имам Ауди 2,5 TDI и ми се разваля често и ми писна от него.
      0
    • Не съм имал такова но е кофти мотор.
      54


Recommended Posts

Идеята на анкетата ми бе провокирана от тази тема http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=137173

Забелязвам доста теми напоследък за покупка на Ауди с този мотор и едни го плюят други защитават.В цитираната тема даже питащият вече има мнение и дава съвети да се стои надалеч от този модел!

Аз карам въпросният модел от 3год. и половина(45000км)и за сега,ами нищо само го карам! Чудя се прецедент ли е това или е въпрос на време?

В Ауди форума,като попита някой за 2,5 TDI и още след третото мнение се е отказал.Ние имащите такива не смеем много-много да се обаждаме ,защото вече сме се "набутали" здраво и чакаме не дали,а кога ще се строши.

С тази анкета ще е по-лесно за всички които имат интерес към 2,5 TDI.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 98
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Това,че колата ти 3г. се движи и не си правил нищо не значи,че е в топ състояние.Това е твоето мнение,а въпроса е какво ще каже човек разбиращ от тези коли когато я отвори и разгледа,защото този мотор си има валове,горивна помпа,дюзи и т.н.Може да се окаже,че ще трябва да си платиш 3-годишното каране наведнъж и то въобще не евтино.

Другия вариант е да си случил на малко каран и добре поддържан дизел(дай боже всекиму),което те прави изключително голям късметлия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде още един, който твърди че всички тук които сме имали 2,5 ТДи сме най-големите късметлии, от всички собственици, и че нашите са на ръба да се чупят.

Пич, не пиши коментари, без да знаеш изобщо за какво става въпрос. Явно и ти си от ония, които само са гледали и чували.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами гледал съм да и съм чувал също,затова и не съм го притежавал.Въпроса е,че повечето,които са минали през дългия филм наречен-V6 2,5 TDI след това си траят и не казват нищо,дали от яд или да не са само те набутаните незнам.Предполагам,че анкетата ще се напълни с доволни от този мотор именно по тази причина,всеки си хвали своето,но здраве да е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мое мнение - крайно несполучлив двигател

Като здравина в сравнение с другите двигатели на Ауди е много зле

Имал съм доста наблюдения върху тоя мотор - имам и познати с коли с такива вдигатели - един доволен няма

Избираха ги, водеха ги по сервизи поршета моршета и пак накрая ги оставя на магистралите да не говориме като отидат в сервиза има взимат като за новия GL

За мен тоя двигател е трошлив - и всяка следваща година ще става повече и повече трошлив

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпроса е,че повечето,които са минали през дългия филм наречен-V6 2,5 TDI след това си траят

В повечето случай,когато са минали и в последствие оттървали от нещо лошо го споделят!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много готин мотор, сега вече с годините се е разработил и ще е направо перфе за покупка на старо. Еле па ако е с мултитроник. Това вече ще е върха на мазохизма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах и карах "душегуб" около 4г. и 100к. км.

Доволен,и то много доволен.

От въпросните "проблеми",ниту един не ме сполетя.

Даже пак бих купил без да се замислям.

Смених го защото дойде време за по-ново Ауди(на въпроса"защо тогава го продаде").

Пак си купих V6 TDI.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами тя цената говори кой двг е по-сполучлив.Преди да купя АФН ми предлагаха А6 2,5тди на половината цена на АФН.Не помня точно годината на А6 но знам че беше по-нова от А4 АФН 97г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах А6 2.5TDI ,никакви проблеми по двигател,и ходова част,но беше ръчна кутия и само на предно.Сега имам А8 TDI,автомат,куатро,засега нямам никакви проблеми по двигател и окачване,не ми работи само щората на задното стъкло.Имал съм и други коли ,предимно Мерцедеси но куатро задвижването на Ауди е уникално ,много стабилно стои колата на пътя и до 20-30 см.сняг съм я пробвал, е като снегорин.А относно двигателите не може да очакваме все да са здрави все пак повечето Аудита с тоя двигател при вноса им в Бг. са по над 500 000км. и за нас като ги купим остава изненадата от последващите им ремонти.Но е и въпрос на късмет и предпочитания,аз харесвам звука на шестцилиндровия мотор и плавното потегляне на дизела.Наскоро ми трябваше една лайсна на вратата и като потърсих в мобилето А8 за части останах изненадан колко А8 4.2 бензин(към 20 автом.)се продаваха на части а имаше само 2-3 коли 2,5TDI за части,явно без да правя някакви крайни заключения все пак 2.5 мотора не е чак толкова чуплив колкото му се носи славата, за да има толкова малко коли от модела по моргите.Но в крайна сметка всеки си има глава и може да мисли аз съм далеч от мисълта да убеждавам някой в качествата на 2.5 TDi.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще следя с интерес какви слухове и легенди се носят...

Аз имам двигател АКЕ 2005г.Колата я притежавам от 7години и ще продължа да си я карам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това,че колата ти 3г. се движи и не си правил нищо не значи,че е в топ състояние.Това е твоето мнение,а въпроса е какво ще каже човек разбиращ от тези коли когато я отвори и разгледа,защото този мотор си има валове,горивна помпа,дюзи и т.н.Може да се окаже,че ще трябва да си платиш 3-годишното каране наведнъж и то въобще не евтино.

Другия вариант е да си случил на малко каран и добре поддържан дизел(дай боже всекиму),което те прави изключително голям късметлия.

При теб частите и подръжката е по скъпа.

Aaaaa и ти си от нас късметлиите. :hilezh:/>

Само за сравнение Q7 По често вижда "бяла престилка"отколкото Allroad :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм късметлия значи :respekt:/> :respekt:/> :respekt:/> вече 4-та година при мен само консумативи, по сериозен ремонт беше динамо и до там. Преди не вървеше доста време обикалях по майстори да ми я оправят ... така и не можаха, взех си едно спрейче пръснах дебиломера и почнах да карам кола. :rolleyes:/>

Редактирано от piaggio
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...доста време обикалях по"майстори" да ми я оправят ... така и не можаха, взех си едно спрейче пръснах дебиломера и почнах да карам кола. :rolleyes:/>/>

Това е основният проблем...

Неуки,без инструмент и идея какво да правят...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 късметлия

Сега разбирам, че благодарение на форума и легендите съм я взел евтино :hilezh:/>/>/>

PS

Само да припомня на гласуващите, че сред думите в опциите за гласуване е включен глагола "имам/имах".

PPS Евала за анкетата, дано няма фалшиви гласувания, да видим какво ще излезе! Засега е много показателна - доволните имащи са почти равни на недоволните чували... хахаха :D

Редактирано от ogip
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цъкнах,че не съм имал,но е кофти мотор,защото 2-ма приятели сменяха валове,един кобилици и един мултитроник,а и майстора ми не ми даде да си взема 2.5тди.

п.п нямам нищо против въпросния мотор,просто факти който наклониха везните към тва да си взема 1.9

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цъкнах,че не съм имал,но е кофти мотор,защото 2-ма приятели сменяха валове,един кобилици и един мултитроник,а и майстора ми не ми даде да си взема 2.5тди.

п.п нямам нищо против въпросния мотор,просто факти който наклониха везните към тва да си взема 1.9

Е, няма как - ще има явно и много фалшиви гласове...

Колегата ЯСНО е посочил опциите и условията за отговор!

Редактирано от ogip
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баси тук се напълни с късметлии. Не знам що го плюят този мАтор... тва в световен мащаб. Очевидно е щастие да го притежаваш. :rolleyes:

п.п. Даже чух че го сравнявали с бензиновия редови шестак на бНв /150к/, щото го измествал от първото място на най-невървящ 6 цил. мотор. Ама тва сигурно е инсинуация. :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бухаха не мога

ше ви стане ли по спокойно като се покажете всичките 20 човека които не сте ремонтирали нищо.....за сега

щото митове и легенди тука няма

90% от хората интересуващи се от коли като чуят 2,5тди на ауди и директно викат "аааа не не не".....

Редактирано от zlobil
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това,че колата ти 3г. се движи и не си правил нищо не значи,че е в топ състояние.Това е твоето мнение,а въпроса е какво ще каже човек разбиращ от тези коли когато я отвори и разгледа,защото този мотор си има валове,горивна помпа,дюзи и т.н.Може да се окаже,че ще трябва да си платиш 3-годишното каране наведнъж и то въобще не евтино.

Другия вариант е да си случил на малко каран и добре поддържан дизел(дай боже всекиму),което те прави изключително голям късметлия.

Ти какво караш Москвич

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баси тук се напълни с късметлии. Не знам що го плюят този мАтор..

Аз знаеш ли до какво заключение съм стигнал! Като заявявам, че никой не ангажирам с него!!!

Хората каращи и най-вече Притежаващи такава кола знаят какво всъщност представлява "душегуб"-а!

Хората, чули 5 приказки и прочели 2 негативни мнения почват и те да плюят, някой от тях даже и не са се качвали в такава кола, камо ли пък да са карали или да знаят повечко за самия двигател!

Само да попитам, че не схващам - "Не съм имал такова но е кофти мотор."

Как аджеба ако дадения човек не е имал такъв двигател ще знае и ще твърди че е правен от кашкавал + компот? Ако авера ти или баджанака ти е имал ОК, но съм сигурен, че поне 50% от гласувалите с този отговор, са на принципа на по-горното ми изказване!

Не съм разбирач, нито се правя на такъв, нито се заяждам, изказвам си личното мнение :)/>/>

П.П. :respekt:/>/> за автора на темата!

Aaaaa и ти си от нас късметлиите. :hilezh:/>

Брат, тъкмо си викам, че ще сме 5-10 и да се съберем заедно да измислим по едни числа за тотото, да прехвърлим и там късмета си, ама то като гледам какво става, ако спечелим, ще трябва целия държавен резерв да приберем :hilezh:

Редактирано от SCHwabata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Змачи няма кофти мотор има кофти майстори

валове износва зощото има на главите на маслените магистрали два филтара ,но много малко майстри го знаят

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Брат, тъкмо си викам, че ще сме 5-10 и да се съберем заедно да измислим по едни числа за тотото, да прехвърлим и там късмета си, ама то като гледам какво става, ако спечелим, ще трябва целия държавен резерв да приберем :hilezh:/>

Така е :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...