Jump to content

Онлайн магазин EBC в българия (има ли реално такова животно ?!?)


Recommended Posts

Мда, а още колко китайски марки има, ехееее. А бе евтиното е по добро, не знам за кво си купувате аудита като дачията е по евтинка. Тоя спор ми е омръзнало да го водя. Кой квото иска да си купува само нема нужда да ми казвате колко са гадни неща дето не сте пробвали лично.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
  • Отговори 78
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Забравих да напиша, смених накладките и на 4-те гуми накладките. Тези за разлика от на старата а6-ца скърцаха 2-3 дена по няколко пъти на ден. Оттогава няма скърцания. Идеално спират. Но за седмица има прах по джантите, въпреки че са low dust.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За праха не бях писал, но от опита ми с ебц, зелен, червен и жълт, на предните колелета все си цапат и то бая. Това с не цапането е само в рекламата им.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Да изтупаме темата малко.

Някой да има наблюдения над ebc ultimax серията /за накладки/?

Редактирано от exstasy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Вече и аз мога да си кажа моите впечатления относно дискове 3GD Sport Rotors - пълно разочарование.

Купихме си заедно с мой приятел, монтирахме и предни и задни на моята и на неговата кола - E90 335. Той кара повечко а и по-екстремно и изкриви предните доста бързо, смени ги по нещо като рекламация (поне комуникацията с Хеед-91 е на ниво, по принцип иначе никой не дава гаранция на дискове). Новите ги пази доста време, над 1500 км без екстремни спирания и сега пак са му криви. 

Междувременно и моите се изкривиха яко, колата ще се разпадне при натискане на спирачка, като съм 100% сигурен, че нито съм ги карал екстремно, нито съм ги мокрил топли и като нови съм ги пазил доста. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същия опит при мен - предни и задни турбо груув дискове с жълти накладки - 10 000 км магистрали и дисковете на путка - а карам като пенсия.

Рекламация? Кур! Било от предницата на колата и скапани тампони - затова са се разбили дисковете .
няма значение че всички тампони и на магарета и на носачи бяха сменени с дисковете.

Сега защо сток АТЕ дискове и накладки спират вече 20 000 и не бият?

Йебем ти ЕБЦ-то миризливо китайско скъпо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наближава да сменям дискове и накладки на каруцата-със сигурност комплекта ще е АТЕ.

Досега по наблюдение на хората,които пипат по мои коли са отлични.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ате Керамик нямат нищо керамично в тях само да кажа

те са просто за по-малко прах и мажат някакъв "carbon-fibre" филм върху диска. От което диска става син на цвят а не посинял от прегряване

Не са подходящи с Ате Повер дискове че скърцотели.

Като спирачни способности са еднакви с нормалните ате-та накладки

така че преценете си дали да взимате такива или ате-та

За жалост за моята кола нямаше от онова Феродо с "Термо-Мост" и си поръчах ате-тата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми за моя кендзеф има обикновени и Ате Ceramic - та не знам какъв цвят са, тая информация дето я написах я четох на самия сайт на АТЕ като обяснения за Ceramic модела

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди малко смених дисковете (сложих Textar Pro) и накладките (Textar) на моята кочина. Прави ми впечатления,че спират сравнително не лошо още от самото начало (на старата кола като сложих нови дискове и накладки и трябваха поне 5-6км за да почне нещо да спира).

Надявам се само да не се изкривят дисковете и разпеят накладките :nixweiss:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същия опит при мен - предни и задни турбо груув дискове с жълти накладки - 10 000 км магистрали и дисковете на путка - а карам като пенсия.

Рекламация? Кур! Било от предницата на колата и скапани тампони - затова са се разбили дисковете .

няма значение че всички тампони и на магарета и на носачи бяха сменени с дисковете.

Сега защо сток АТЕ дискове и накладки спират вече 20 000 и не бият?

Йебем ти ЕБЦ-то миризливо китайско скъпо

Това говори много лошо за ЕБЦ и за вносителя им.

Аз не посмях да сложа ultimax накладки и поръчах ATE.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.autodela.ru/main/top/test/test_kolodky_ford_focus_ii_bosch_brembo_ferodo_hagen_mintex_pagid_sei_trw_ween_zimmermann

Според теста Ferodo FDB отсвирва останалите марки, за сметка на най-голямото износване...но, пълно щастия няма. А аз напоследък се вълнувам от най-яко спиращите накладки които мога да бучна отзад на алдито, на разумна цена разбира се...а цената на FDB в Еврото е 47лв...мисля доста добра. Мнения от хора, които имат впечатления от това Ferodo, ще са ми много полезни.

Ако има по-подходяща тема, копнете линка там, и да обсъждаме там.

Редактирано от JoroM
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Eдно време А3/8L/ я оборудвах само с Тextar отпред и отзад,бяха чук спирачките,но за момента не стават.

Феродо имам в момента отзад на моя кола,в най-скоро време ще изчезнат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моята кошница пляснах отпред нови нарязани и надупчени вентилирани дискове и накладки на Starline, евтини тояги но засега се държат не толкова зле. Не скърцат, като пипна спирачките (леко, само за намаляване) и след 2-3 секунди като че леко загряват и почват да спират по-осезаемо без да променям натиска на спирачката. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм, това е интересен ефект...не съм забелязал такъв на колите които съм карал.

Тонко, на една от колите си имаш Ferodo Premier( FDB) или просто някакво феродо, щото разликата между fsl и fdb e доста голяма по всички показатели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам точно какво феродо е отзад,така я взех,карaм,но ще се смени със сигурност.

Феродо не съм казал,че са лоши,но няма да  сложа от тях при смяната,искам да спира добре,колата е тежка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Хм, това е интересен ефект...не съм забелязал такъв на колите които съм карал. Тонко, на една от колите си имаш Ferodo Premier( FDB) или просто някакво феродо, щото разликата между fsl и fdb e доста голяма по всички показатели.

Не знам дали ще помогне, но навремето бях взел Феродо Премиер от Кокича и ги бях монтирал в последната здрава (бечет'ри). Много, много добри впечатления от спирането - началното усилие и корекции при нормално спиране отлични, в интензивно спиране имах чувството, че се опитват да разкъсат диска на парчета тези кучета. Не плуваха, но това поне при моето относително нормално каране, за спортно не знам как ще са след второ-трето зверско спиране например. Износването е значително по-голямо, което е бял кахър, ако те отърват при аварийно спиране.

Редактирано от AALEXANDROV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е то отдавна стана ясно че ЕБиЦе са долни китайско-поръчани англо-брандирани ментаци (дисковете) а накладките им общо взето двойно по-скъпи (от читавите марки като Ате и Феродо) но нищо не предлагащи в плюс (освен многото прах) нищо и никакви шарено-боядисани плочки за домино

:hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Само да вметна,мисля че и в другя тема съм го писал,...приятел пътува до Германия,там е набарал некъв магазин немски с изнесено производство в китай,та колкото и да китайски,каза,че бая сервизи поръчвали от там.Стоката е едно към едно със евро 07 и тем подобни.Разликата,за цена от 50 евра ми донесе два преди диска ате чистак бърсак с подарък накладки,тук с отстъпката дисковете бяха по 140 бройката и 95 накладките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Само да вметна,мисля че и в другя тема съм го писал,...приятел пътува до Германия,там е набарал некъв магазин немски с изнесено производство в китай,та колкото и да китайски,каза,че бая сервизи поръчвали от там.Стоката е едно към едно със евро 07 и тем подобни.Разликата,за цена от 50 евра ми донесе два преди диска ате чистак бърсак с подарък накладки,тук с отстъпката дисковете бяха по 140 бройката и 95 накладките.

В Германия стандарта е доста по- висок, а цените... при нас стандарта е под всякаква критика за разлика от цените

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека да не забравяме ,че Германия е на второ място в света по производство на ментета.Дискове с накладки АТЕ за 50 евро и туба масло Кастрол за 25евро  :gruebel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...