Jump to content

Малка питанка относно А6 4F - част 5


sky

Recommended Posts

При продължително шофиране и след това изгасяне на двигателя без да се остави колата да поработи малко на тихи не се ли пукат турбините заради големите температурни разлики, които се получават. Махането на катализатора не допринася ли за това също така?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 2k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Няма страшно, махни го щом ти пречи, но не очаквай нищо. Поне го направи свясно виж някъде в темата съм качвал снимки на изработените тръби и фланци за моята кола. При теб са същите. Ще ти гори съвсем малко повече, около половин литър. Лесното изпразване на цилиндъра води до по лесното му пълнене според някой тунери.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В повечето случаи  се оставя колата малко да поработи за да развърти маслото ,което освен да я смазва я и охлажда..В противен случаи маслото се спича за секунди и запушва отвора за мазане и оста се къса...След махане на какализатора температурата на газовете е по ниска и това мъничко помага за удължаване живота на турбото.Дори съм виждал спукан испускателен колектор от прегряло турбо заради катализатор ..За вас незнам момчета но на мойта кола и е по добре без катализатор..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като цяло аз също бих ги махнал.. въпреки врората ламбда, която може да се елиминира. Но е безпредметно при тоя тесен гъз, дето има колата. Ако намеря човек дето фа ми направи достатъчно добре тръбите.. Може и да се хвана..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой да е имал проблем с чейнджъра, че моя чете 3 сек. и спира и пак така независимо MP3 или аудио диск и от доста време карам само на радио. Има ли опция да се оправи, ако ли не няма ли възможност да се сложи флашка и да си пускам музиката от там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С ваг-ком може да се провери. Но ако преди си е работил нормално, не виждам логиката да е с протекшън ей така. Ако си го сменял поради някаква причина, тогава е друго ;) Ако не го оправиш, мога да ти метна моя за някаква символична сума след 20ти. Или си вземи директно ami. От както съм с такава благинка, чейнджъра само ми заема място ;)

Успех!

Едит:

Сега видях, че според теб, чейджъра ти чете и мп3. Ако наистина е така, тогава моя няма да ти е от полза. Сори

Редактирано от DrOxBoLi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм се вълнувал от тези работи за това питам. Работеше си преди, след това е разкачан акумулатора и колата не беше карана 4-5 месеца и после като я подкарах пак, имаше този проблем. А какво представлява това AMI и от къде мога да си го закупя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както е седяла 5 месеца без акумулатор, доста може да е забравила ;) Порше е решението, хем и ще ти актуализират софтуера ;)

Иначе ami в и бей. Аз го взех, а и не само аз, от този индивид.. Дойде след 1 ден, колкото и да е странно http://www.ebay.co.uk/itm/Audi-Music-Interface-New-Genuine-AMI-Ipod-Interface-MP3-Complete-Retro-Fit-Kit-/181105451092?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item2a2ab9e054

Редактирано от DrOxBoLi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам следният въпрос. Понеже си сложих на daylight-a LED крушки, и колата е кодирана като за LED DRL - т.е. като на S6 (без халогени). Как мога да направя като я отключвам и заключвам,  като coming/leaving home опцията е активна да светят само DRL а не и халогените долу ?

Редактирано от itolev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно... колко жалко ? Ако имаше повечко работа сигурно нямаше да се объркаш така грубо.

 

Някой да кара с OZ Ultraleggera или Superleggera 17" ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Wizi - между другото, фактологически колегите са прави - единствените халогенни крушки в колата са точно тези във фаровете за мъгла :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...