Jump to content

Пералня и Сушилня,или комбинирано


Recommended Posts

Това ми е дилемата,ще трябва да се купува,ама въпроса е какво,комбинирано,или поотделно,марки,класове.Дайте съвет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отделно, имах Индезит 2в1 и не бях доволен. Сега съм на отделни и сичко е 6, марката е BEKO и работят добре засега (3 год вече) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко опира до това, колко си готов да платиш. Аз лично съм за самостоятелни уреди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бивша моя комшийка имаше 2в1 Канди и също не беше доволна, а не струваше хич евтино. Така че ако не те притеснява мястото по-добре отделни уреди. Ако имаш излаз до вентилация виж дали още се намират сушилни директно с кюнец а не с кондензатор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отделно. Ако има на разположение вентилация /отдушник на помещението/ е по-удачно да се вземе сушилня "вентилационен тип".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В къщи сме 2 в 1 и не съм напълно доволен.Единственото удобство е,слагаш да переш,нагласяш след това да ги исуши дрехите и си готов.След 3-4 часа дрехите са изпрани и сухи.Ако имаш работа навън е голям +.Не се налага да седат дрехите мокри в пералнята и да чакат да ги преместиш на сушене.

Спаси положението с напиканите дрехи на малкия изминалите 2 зими.

След като приключи жизнения и цикъл,ще бъде сменена с 2 отделни уреда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с 2 в 1, като основната причина е пестене на място. Като изключим, че сушилнята доста мачка дрехите, съм много доволен. Трябва да се има предвид, че става дума за AEG от преди сливането им с Електролукс и хич не беше евтина. Не знам дали този "ефект" с мачкането го има при отделните уреди, никога не съм ползвал отделни и не мога да направя сравнение, както и не мога да се сетя с какво друго биха били по-добри два отделни уреда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При отделните ако сушилнята е по-висок клас с термопомпа, консумацията е в пъти по ниска, но в сушилнята се едно са наблъскали малък климатик със се външното тяло и вътрешното. При 2 в 1 незнам да има сушилня с термопомпа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ние взехме отделна сушилня, по съвет на магазинера, който ни обгрижваше по време на избора в магазина...:)   не помня точно доводите вече, но така или иначе ни убеди да вземем само сушилня, а не комбинирана машина.  Нашата е АРИСТОН ок. 1300 лева беше преди 2 години и сме много доволни как третира дрехите и как спестява сериозна част от гладенето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с 2 в 1, като основната причина е пестене на място. Като изключим, че сушилнята доста мачка дрехите, съм много доволен. Трябва да се има предвид, че става дума за AEG от преди сливането им с Електролукс и хич не беше евтина. Не знам дали този "ефект" с мачкането го има при отделните уреди, никога не съм ползвал отделни и не мога да направя сравнение, както и не мога да се сетя с какво друго биха били по-добри два отделни уреда.

 

2 в 1 всичките мачкат страшно много , моята е 2в1 сравнително висок клас ма въпреки това не и пречи дори тениски да мачка до безобразие , полавал съм я точно 2 пъти.

нашите и те имаха такава - същата работа. само че те имат място и си сложиха отделни уреди и определено тяхната сушилня работи много по добре.

Редактирано от zlobil
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

значи като чета темата няма как да взема 2в1,и извода до тук е ,че комбинирания уред е само при липса на мястто.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами то основната причина на такива мултифункионални уреди е или пестене на място или улеснение. Проблема е, че така почти не съществува добре работещ уред. Може би изключение правят хладилниците с камера... :)

 

В нас сме със сушилня и пералня Bosch и държа да отбележа, че съм впечатлен много. Сушилнята суши 8 кг дрехи за около 3 часа, не ги мачка и не са влажни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди години се говореше, че комбинираните не могат да изсушат пълен капацитет пералня, т.е. вадиш половината мокри дрехи, сушиш и после сушиш другата половина. Дали е вярно   :nixweiss:

Аз ползвам отделни уреди, сложени един върху друг. Ако са от една марка има съединителни китове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кандито ги вадеше горещи но някак си не достатъчно изсушени отделно и намачкани (поне така ми е разказвала познатата). Така че ако имаш място двете. Парите се очертава да са едни и същи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на мен всъщност ми трябва само сушилня но съм задал въпроса и за перялня,защото сегашната Самсунг е на 600 оборота и ми казаха че не била съвместима с повечето сушилни,защото имало изискване да е поне 1000,защото иначе сушилнята щяла да се затормозява.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, да, има логика да се затормозява, защото ще са по-мокри дрехите. Съответно ще тежат повече и няма да ги суши толкова добре.

Все пак остава въпроса, какъв бюджет си заделил за тази покупка, било то само на сушилня или и пералня. По мое мнение, хубавите сушилни са над 1300-1400 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

някой запознат ли е по-добре с термопомпените сушилни?Какъв е принципа на действие ?според мен не се разчита на загряване като при климатиците ,защото дрехите вътре са почти студени а се извлича влагата по -скоро като при влагоабсорбаторите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2in1 е голям компромис, определено. Капацитета пране-сушене е винаги 3 към 2, което е и нормално.

Да не говорим, че прането е за кг/сухи дрехи а сушенето за мокри. Т.е. винаги вадиш половината пране и сушиш другата половина.

Не мисля, че 600 оборота центрофуга ще са проблем при сушенето. Нашата има до 1600 (мисля), което никога не се ползва,

щото после е такава хармоника всичко, че няма оправяне. Ползваме 800 макс.

За сушилнята е важно да се подбират тъканите по вид и по влаго-абсорбиращи свойства.

Някой дрехи/тъкани поемат 2 пъти повече вода от други и няма как за едно и също време на сушене и едните и другите

да са еднакво сухи. Или едните са сухи-другите влажни или всички са сухи ама едните са "на кора" и с един размер по-малки.

Сушилнята е хубаво нещо, но си има и недостатъци... най-големият е, че скапва дрехите много по-бързо.

По мои наблюдения най-важното условие е да не се ползва пълният капацитет и на пералнята и на сушилнята.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, да, има логика да се затормозява, защото ще са по-мокри дрехите. Съответно ще тежат повече и няма да ги суши толкова добре.

Все пак остава въпроса, какъв бюджет си заделил за тази покупка, било то само на сушилня или и пералня. По мое мнение, хубавите сушилни са над 1300-1400 лв.

Колега това ми е извън лимита,първо средствата са ми 1400 но за двете,та се чудя дали ще мога да се вместя в магазина.В Плевен има един човек който продава витринни уреди с 2 години гаранция,внос от Австрия и Германия,мисля там да погледна какво се предлага.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...