Jump to content

Питанки относно А4 Б6/Б7 - Vol. 2


asenovb

Recommended Posts

Колеги от известно време забелязвам, че при първо палене, ако не е палена от предния или няколко дена изпушва доста, прави си облак дори и през деня на светло, не мога да определя цвета на пушека. Изпушва и при изпреварване, като настъпя повече педала, но това за мен е нормално за този двигател 1.9 tdi awx.

Повече ме притеснява първоначалното изпушване при палене, от какво може да е.

 

Колата пали нормално, върви нормално, няма потрисания, няма грешки, турбото е гледано и е като ново, егр е чистен преди няколко месеца, при последната диагностика всички гледани агрегати са перфектни, центровка на 0, всички филтри се сменят при смяна на маслото, което последно беше преди 7-8 К км.

Мога ли и какво да направя, за да отстраня евентуалния проблем или поне да сведа припушването до минимум.

 

П.П. почти всяка седмица я карам на извънградско и я продухвам на обороти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 6k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аз имам такъв адаптер ELM327, но при мен не работи нито Б7-цата нито на 4Ф-ката.

В какъв смисъл не работи колега?

Не може да се свърже с телефона, или прави връзката, но не показва данни?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Говорих с един приятел каза че към дизела е по капризен с бензиновите работи при всеки. Аз съм с Б6-ца 2002 година 1.9 и се чудя да го поръчвам ли ама мисля че няма да тръгне ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам ето товаhttp://www.aliexpress.com/item-img/Mini-ELM327-OBD2-Bluetooth-for-Car-Diagnostic-adapter-New-Vgate-OBD2-Bluetooth-Interface/511738566.html

Работи перфектно със самсунг s5 но с платената версия на програмата и показва всичко достъпно на самата програма при b7 -та и мазда 6

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В какъв смисъл не работи колега?

Не може да се свърже с телефона, или прави връзката, но не показва данни?

В смисъл свързва се с телефона, но не може да се свърже с колата - не намира никакви канали. Иначе на други модели коли съм го пробвал - работи безупречно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли разлика между долните средни решетки на S4 B6 и S-line такава? Говоря за големината и захващането за спойлера, за външния вид ми е ясно. :)

Редактирано от dimitrov788
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги да ви питам на a4 3.0tdi avant с вътрешен s-line и стандартно окачване мисля могали да сложа 16-ки джанти с ЕТ-45,примерно става въпрос за оригиналните джанти на а6

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Утре като дойде моето ще пиша. За 20лв с достсвката не очаквам много....

Колега пробва ли го това 'чудо' на техниката вече?

Sent from my IdeaTab A3000-H using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

екстра ако е така

 

имам и 2 тъпи въпроса относно 1,8 т куатро :

 

1,могат ли да се сложат гуми размер 15 и трябва ли винаги да са 4 еднакви гуми?

 

2. куатрото постоянно ли е зацепено на б7 или е само при приплъзване?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега пробва ли го това 'чудо' на техниката вече?

Sent from my IdeaTab A3000-H using Tapatalk

Свързва се и на а3 8p и на б6цата но нямах много време за тестове на пръв поглед работи после ще го мъча с torque pro какво вади

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@bulky

1.На 1.8Т /Б7/,15-ки джанти не съм много сигурен дали ще влезнат/говоря за предните колела/-на моята не влизат по малки от 16-ки.

2.Постоянно е зацепено-мотора ти е надлъжен в коша на колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!Имам едно питане.Понеже ще слагам други джанти на моето ауди и ме итересува размера на централния отвор какъв е предполагам 57,1 но да съм сигурен!Става въпрос за Ауди А4 Б6 1.9 тди 130 к.с ако е от значение.Благодаря предварително.ПОЗДРАВИ!!!! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,колеги!Отдавна посещавам форума, но най-накрая реших да пиша.Та имам един въпрос, дали знаете някой, който се занимава  със записване на дискове за РНС-Е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

15цола НЕ може да паснат отпред поради големия спирачен апарат. Пробвано е! 16 и нагоре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,счупи ми се ръчката която отваря предния капак,,искам да попитам как е захваната самата ръкохватка ?

Питам защото колата не е при мене,обади се жената че се е счупила.,и да знам дали да я махам цялатга и да обикалям морги или да се пробвам с някое яко лепило?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С лепило не става,хваната е на едно място с т25 или т30

Редактирано от gogotzanovsf
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гого, друг въпрос.

За да се извади преден пепелник - двоен дин, трябва да се извади пред това само навито и управлението на климатроника или и средната колона?

Навито със куки, а управлението на климатроника как се сваля?

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...