Jump to content

Питанки относно А4 Б6/Б7 - Vol. 2


asenovb

Recommended Posts

Здравейте пичове,

някой може ли дами помогне с информация от къде мога да си закупя дросел за ауди Б7 2.0 TDI 170h.p..

Номерът е 03G131501B.

В EBAY има обяви, но ме интересува дали някой от форума не си е закупил от BG.

 Ще съм благодарен на всякаква информация.

Първото нещо, което смених на Б7-цата беше дросела. Купих я с неработещ. Стария модел (от 2005-та) е с пластмасови колелца, които се прецакват с времето. Има и нов модел, който уж е с подобрена механика, но и цената му е беше около 800 лв. Та намерих нов, абсолютно същия като стария (марка VDO), най-вероятно пак с пластмасови зъбни колела, но на цена около 280 лв. Вече 3-та година е на колата и няма проблеми. Логиката ми е - същия модел е изкарал 8 години на колата, този за 280 лв. ако изкара още толкоз ще съм доволен. Новия го купих от колега от форума (KOKO 100 C4), може на други места да го има по-евтин. После пратих при колегата приятел да си купил за 3.0 ТДИ за дросел - и той кара вече 2-ра година с новия дросел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 6k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Някой знае ли как е захванат пластмасовия гръб на предните седалки? На шофьорската ми седалка се е счупила щипката в долния край и се е зяпнал там тоя капак. Опитах да напъна от горния край за да го сваля, но нещо бая се съпротивлява! Счупената долна щипка изглежда като излята с капака, някой с идея какво може да се направи?

Редактирано от @nTon
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз ще съм благодарен ако някой даде идея, защото имам същия проблем.

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове, дайте идея как да се закрепи предния номер по-здраво против кражба. В другия квартал в моя град, разни педалчета са свалили преди седмица предните номера на мой познат и още няколко покрай него. Одавна се каня да го нитовам както е задния, но ме притеснява при проверка от КАТ да не се заядат? Некой да е укрепвал предния с разни работи и с какво е разрешено по закон?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Ето тук има малко насоки относно свалянето на пластмасовия гръб на предните седалки (конкректно за A4 B6):

 

 

http://www.a4mods.com/pics/lumbar/BackrestCover.jpg

 

Изглежда че проблема идва от това че пластмасовите щипки са залепени и с времето просто си падат.  Според снимката - горните щипки се свалят като кората се издърпа назад. А, за долните (от към пода), които се разлепват, кората трябва да се повдигне нагоре.

 

Цялата тема:

http://www.a4mods.com/index.php?page=webcontent/pages/lumbar.html&category=4

 

Ето тук има и малко повече снимков материал:

 

http://www.audiforums.com/forum/diy-do-yourself-55/drivers-rear-seat-panel-lumbar-support-fix-under-$20-196726/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на моята се е счупила.Мислех да залепя капака със силикон,но съм сигурен,че някъде продават такива щипки.

Редактирано от v_0
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове, дайте идея как да се закрепи предния номер по-здраво против кражба. В другия квартал в моя град, разни педалчета са свалили преди седмица предните номера на мой познат и още няколко покрай него. Одавна се каня да го нитовам както е задния, но ме притеснява при проверка от КАТ да не се заядат? Некой да е укрепвал предния с разни работи и с какво е разрешено по закон?

Моят го крадоха веднъж, като отидох да пререгистрирам колата в КАТ казах на тези, които монтират номерата да ми сложат нещо. Сложиха ми видия, така, че не мисля, че в КАТ ще се заяждат. После смених видията с нит.

Не мисля, че по закон има някакви забрани, но и да има - по-добре да си платя глобата, отколкото да ходя по институции и да дам пари за нова регистрация. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на моята се е счупила.Мислех да залепя капака със силикон,но съм сигурен,че някъде продават такива щипки.

 

И аз ще съм благодарен ако някой даде идея, защото имам същия проблем.

Няма как да го залепиш със силикон.

Търсил съм, капака на гърба е спрян от производство и не се предлага.

Те самите  щипки нямат номер на тах така,че едва ли се предлагат отделно.

Не знам при вас дали салоните ви са с надуване,но поне при мен главния виновник за чупенето им е имено надуването на седалката.

Решението е,вземате си гръб от някоя морга,с макетно ножче и отверка махате счупеното,и с топъл силикон залепяте новото.

И на двете седалки съм го направил по този начин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес се захванах да разглобявам и огледам в търсене на проблема. Не можах напълно да разглобя елементите по пръчката на ск. лост, тъй като ми липсваше подходящият инструмент, но ми направи впечатление, че ябълката има луфт. Тоест мога да хвана и да издърпам ск. лост около 5мм нагоре. Струва ми се, че трябва да стои плътно в кожуха и да няма мърдане на долу и на горе. Също така, когато избутам лоста на ляво за първа, леко го размърдам в един момент потъва още наляво и това е момента, в който включва задна и това без въобще да съм натиснал лоста надолу. Въпреки че не можах да разбера кое ограничава лоста да не влезе в крайно ляво положение докато не е натиснат надолу почти ясно е че нещо се е изтъркало в тази ябълка или останалите пластмасови елементи около нея и утре ще мина през ауди да видя, какво предлагат, като отделна част или трябва цялата пръчка да се смени.

И малко в страни от темата. При разглабянето забелязах, че пепелника има подсветка, а никога не съм го виждал да свети. Светодиода ли е изгорял, активира ли се от някъде тази подсветка или трябва да светне само при отваряне на капачето, въпреки че не забелязах връзка между лампичката и механизма на капачето?

 е нали ти написах,има една пружина,която като се счупи ,няма нужда от натискане.Решението е разглабяне и смяна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Ето тук има малко насоки относно свалянето на пластмасовия гръб на предните седалки (конкректно за A4 B6):

Благодаря колега, и на останалите взели отношение по въпроса!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги има ли някой който е сменял предните лагери ? 
Колата е Б7ца куатро  ! 
Въпросът ми може да се допълни и за задните за да има нещо писано по темата че с търсачката нищо не намерих ! 
Благодаря 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят го крадоха веднъж, като отидох да пререгистрирам колата в КАТ казах на тези, които монтират номерата да ми сложат нещо. Сложиха ми видия, така, че не мисля, че в КАТ ще се заяждат. После смених видията с нит.

Не мисля, че по закон има някакви забрани, но и да има - по-добре да си платя глобата, отколкото да ходя по институции и да дам пари за нова регистрация. :)

Мисля да сложа нит до пластмасовата поставка на номера, другия вариант е някакъв болт и зад бронята с гайка, но май е доста дебела бронята и ламарината зад нея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги има ли някой който е сменял предните лагери ? 

Колата е Б7ца куатро  ! 

Въпросът ми може да се допълни и за задните за да има нещо писано по темата че с търсачката нищо не намерих ! 

Благодаря 

 

Сменял съм,какъв ти е дерта?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми искам да сменя лгерите направо с фланеца на главината - освен големия болт на полуоската и четирите отзад нали не ми трябват други специални инструменти ... Излиза ли лесно фланеца след кто махна 4-те отзад или трябва да се набива с преси ? Идеята ми е за да си спестя главоболия и нерви в Англия да ги сменя комплект - лагер и фланец за главината

Sent from Iphone 6

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно ... Мерси !

Ще взема да направя една хубава тема събота ! Има в Америка ама да направя една и на Български !

Sent from Iphone 6

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги да не ставам нахален, но тази тема май я следят повече хора въпроса ми е направих една тема, но за два дена никой не писа и коментира, но ако някой тук може ще съм благодарен темата е http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=176167#entry2487433

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой колега ако знае да каже,къде се намират дренажите в отсека при акумулатора, компа и сервото,че съм кат водоноска.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напиши в Гугъл audi a4 b6 drain holes

и на изображения ги има.

Има малка вероятност да ти тече от пластмасовата кутия на ЕКУ-то.Състои се от горен капак и долна част захваната за купето(тенекията), като и при двете има уплътнения.При мен водата идваше от шибана жичкаджийска намеса.....прекаран кабел между купето и долната част на ПВЦ кутията на ЕКУ-то, по който подлизваше вода и право към съединителя. :)

П.С. като купих колата си миришеше на влага и запотявше стъклата, кой знае колко се е киснала.Добре че комфорта е здрав :)

Редактирано от bobitovn
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой колега ако знае да каже,къде се намират дренажите в отсека при акумулатора, компа и сервото,че съм кат водоноска.

 

Махаш акумулатора и стойката под-него и ще видиш....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята беше да не махам акумулатора,защото после следва кодове радио,адаптаций и тем подобни.Дали не може да се бръкне с нещо да се отпуши.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От пасажерската страна става,дренажа е под акумулатора за другата не се сещам дали можеше.

И аз миналата година го ядох при проливен дъжд,че ги отпуших.

При мен влиза от пасажерската страна вода в купето и не мога да разбира откъде.

Sent from my Optimus 4X HD using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, каак го отпуши,маха ли акуюулатора?...сега видях,че и при мен е прокапало в краката на пасажера.Нямаше и да го разбера,ако при едно рязко натискане на спирачката не беше преляла водата и преляла баш върху генерацията....съскането беше стряскащо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...