Jump to content

Къде да монтираме газовата уредба?


Recommended Posts

Ако газовата бутилка е на мястото на гумата и трябва да пътувате с много багаж(+резервна гума) няма ли да се ядосвате заради недостиг на място.Ако пък бутилката е в самия багажник,май ,май пак няма място за детската количка и дрехите на жената?! :hilezh: Я споделете кой как е решил проблемите с пространството в багажника си. :flehan:

ПП:Не потърсих,дали подобна тема съществува вече,за което моля да ме извините(евентуално) :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предимството на бутилката на мястото на гумата е тове,че гумата можеш да я местиш където поискаш, докато бутилката няма мърдане. Иначе мястото, което заема е все едно. Просто и двете трябва да са в колата, освен ако няма решение да се монтира едно от двете от вън някъде отдолу на колата. При мен на едната кола ми е на мястото на резервната гума /A6 Avant/а на другата /80 Sedan/е в багажника. И при двата случая съм се справял - въпрос на личен избор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами има и още един фактор - формата на самата бутилка, ако решиш да е в самия багажник де, а ако е на мястото на резервната гума(там формата е винаги една и съща - торус)! В багажника може да е тип "пура" дълга и тънка и стои под седалките - един не лош вариант! Може да избереш и къса, но с по-голям диаметър и да стои отстрани, но прави багажника малко по-тесен!

Абе във всички варианти все се губи пространство, въпроса е кой губи по-малко? :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

твърдо на мястото ан резервната гума! всичко останало пречи и стеснява багажника яко! аз мойта колица си я карам градкско предимно и гумата ми есди в мазето. тосега не съм пукал гума в СФ, така че споко можеш да се лишиш от нея. ако пък се случи да ти изтребе - такси, гума- обратно и монтираш...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

твърдо на мястото ан резервната гума! всичко останало пречи и стеснява багажника яко! аз мойта колица си я карам градкско предимно и гумата ми есди в мазето. тосега не съм пукал гума в СФ, така че споко можеш да се лишиш от нея. ако пък се случи да ти изтребе - такси, гума- обратно и монтираш...

Рони,се едно аз го казах това :flehan: Мисля идентично по темата....Пък и двайсетина кила по-малко возиш без гумата....Е,на дълъг път няма как.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Мойта бутилка 3 30 л. и е горе в багажника - между говорителите се пада - доста съм доволен - е . . . малко по трудно се вади резервната ама - става!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с бутилка 54 литра на BRC, на мястото на резервната гума. Резервна намерих тънка 15-ка от "яйце",и тя не заема много място.Пък се и мести където поискаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък съм с бутилка на мястото на резервната и е 45 литра, но мен лично не ме кефи.И искам да я сменя(така купих колата) с някаква горе за купето и по точно с такава дълга и тясна пура ама не зад седалките.Щото на мене ми писна да си разхождам задната гума из багажника.За съжаление колата е седан и нямам място да седи права но иначе ако е авант не бих я махнал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм с бутилка на мястото на резервната гума. В момента си търся тънка резервна. Колата ми е С4 авант и имам чувството че тънката гума ще се събере под подвижния под на багажника направо върху бутилката. Някой със същата каляска не е ли пробвал така?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

ПРи всички положения е по добре да ти се мятка гума в багажника отколкото да имаш бутилка! И можешщ да си сваляш седалките да си слажгаш багаж и тн... Решението е в резервната!

Пък и аз на старата ми кола си зимах резервната гума само като излизах извънградско което се случваше два пъти в годината.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мене на последък ми се случва по-честичко да излизам извън града и с тая резервна гума ....качи я,свали я,качи я..... :icon_exclaim:

Като карам из града пък с резервна, се блъска насам,натам в багажника и усещането не е приятно....Нито така,нито иначе .... :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък съм с бутилка 30л.,резервна гума е нося/да чукна на дърво/иначе ако бях с Б4 щах да я сложа на мястото на резервната гума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

На мястото на резервната с тънка резервна в багажника...

От къде да намеря пустата му резервна, аварийна или каквато и да се нарича гума за А4! Колеги, моля помогнете!

Редактирано от mercy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От къде да намеря пустата му резервна, аварийна или каквато и да се нарича гума за А4! Колеги, моля помогнете!

ще ти дам един алтернативен вариант , много познати вече го приложиха и спят спокоино , дано да ти хареса :

не че искам да правя реклама или каквото и да било в тази насока :

застраховка към СБА / не съм сигурен дали така се казва но там се сключва / цена 35 лв на година , в тази цена са включени неограничен брои повиквания / ремонт до 30 минути на место / както и теглене на автомобила до наи близкия град на територията на мизия, тракия, македония,гърция,румъния

аз преди година имах подобна застраховка и наи малкото си миех спокоино мотора на пароструиките на омв-тата , бях складирал в мазето резервната гума, кабелите за ток, крика ....и един тон още излишно тежащи инструменти

как ти се струва идеата ;-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

айде и едно насрещно мнение - аз съм с бутилка 25л. зад задната лява седалка, карам така от месец и не съм усетил досега липса на пространство в багажника. Бутолката е доста компактна и не ми заема много място. Дясната седалка се сваля и дава възможноста да се поберат доста неща, като бойлер 120 л. например.

Все пак всичко е въпрос на лични предпочитания :blackey:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От къде да намеря пустата му резервна, аварийна или каквато и да се нарича гума за А4! Колеги, моля помогнете!

Под дъното на багажника...обикновено е там, освен ако преди това някой не я е извадил....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бутолката е доста компактна и не ми заема много място. Дясната седалка се сваля и дава възможноста да се поберат доста неща, като бойлер 120 л. например.

То лятото и аз ще слагам газ. За мястото не се притеснявам - 570 литра багажник, кой знае колко няма да се стесни :hilezh: - аз и без да бутам седалките - те не, че могат <_< - си събирам цял бойлер, барабар с опаковката :hilezh:

Но на мен лично не ми се иска да я слагам зад задните седалки, защото ще ми скрие отвора за ските :hilezh: и тогава остава варианта някаква бутилка отстрани , защото и на мястото на резервната гума неща :hilezh:

И то стана....

:hilezh::hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пеше,монтирай я на покрива с два винкела-хем място спестяваш,хем леснодостъпна.....а бееееее можеш да бъдеш като цистерна,че и доставки да правиш. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Абе много проблемна тая резервна гума за А4... и аз нямам :huh:

Аз си поръчах нова, но се оказа само джанта :) А сега ново неизвестно, от къде да взема нова гума такава? :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...