Jump to content

Обща информация за модела 8P/8PA (2003-2013)


Tsvetkov83

Recommended Posts

Точно това е, че кодовете не дават добра/надеждна информация конкретно за окачването, тъй като то не е отделна екстра (изключение прави само това за "лоши пътища"!), а зависи от избрания пакет (Ambiente, Atraction, Ambition, S-line). Който се чуди може да ми пише на ЛС информация за изпълнението на автомобила + снимки и ще му кажа спрямо това с голяма вероятност с какво окачване е.

 

Wolfgar мисля, че при теб бяхме гледали и беше със спортно (Ambition)?

Което пък ако се съди по range-а спрямо колегата, вероятно той е със стандартно.

 

Но все пак темата е за обща информация за модела, така че предлагам да се придържаме към нея, без да навлизаме тук в подробности за конкретни автомобили.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
  • Отговори 517
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Най- добрата качествена алтернатива за гумени стелки Petex- http://www.autopro.bg/Gumeni-stelki-za-Audi-A3-03-Audi-A3-kabrio-2008 за 60лв 4-те от тоя сайт.  Пасват идеално по ръбовете и изглеждат добре. От скоро съм с тях и изобщо не изглеждат като бързо амортизиращи се. Мейд ин Жърмани.

Колега за тези стелки ли става въпрос, че твоя линк вече не е активен. https://autopro.bg/interior/avtomobilni-stelki/gumeni-stelki/gumeni-stelki-za-audi-a3-03-audi-a3-kabrio-2008. Как са след един сезон употреба.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да за същите говоря. След като ги карах миналата зима и това лято, понеже си бях затрил платнените и не можех да ги открия до преди 1 месец, виждам сериозно износване на квадратният плътен профил на шофьорската стелка около петата на десния крак. Предполагам след още 2 сезона ще е за смяна. Другите 3 стелки нямат видимо износване. Като му дойде времето, ще ги заменя с оригинални.

Редактирано от baha
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм с такива лятото съм ги махал точно за седмица и ги върнах понеже окалях платнените и се отказах да ги пера постоянно и общо взето не съм ги махал и са като нови.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Интегрирано е по невидим начин в казанчето за вода за предните чистачки.  :hilezh:

От любопитство - къде си виждал кола с 2 отделни казанчета?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В някои френски коли като рено напримр е с две казанчета, та затова се чудех къде може да е? Много благодаря 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И за да изпреваря и следващия ти въпрос, моторчето за задната чистачка е и моторче за предните (просто върти в обратна посока). Не търси проблемът в моторчето и казанчето, ако не ти пръска от задната чистачка. Най-чест проблем е запушена дюза.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интегрирано е по невидим начин в казанчето за вода за предните чистачки.  :hilezh:

От любопитство - къде си виждал кола с 2 отделни казанчета?

 

На старата ми Голф 2-ка имаше две отделни казанчета,а тя беше 85г. :hilezh: и вече на новите модели след 88г. ги правят с едно цяло :hilezh:

Редактирано от Audi2027
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ta А3 8P да не би да няма пръскалки на фаровете като екстра? Казанчето пак си е едно.

Но както и е да е, не е толкова важно къде има повече от едно, беше чисто любопитство, тъй като никога не съм виждал.

Факт е, че при A3 8P казанчето е само едно независимо от екстрите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Здравейте,

 

В момента проявявам интерес към едно Ауди A3 8PA, което се продава в Порше София. 2011 година 2.0 TDI 140 HP. Зачетох в началото на темата и доколкото разбрах кофти двигателя е BKP, който е в по старите години. Този би трябвало да е CBAB или CBBB. Имате ли наблюдения за чести проблеми при тях. (Надявам се не, тъй като е сравнително нов, но все пак...)

 

Преди време съм патил с дюзи на 3.0 TDI (имаше тема тук), та сега съм леко наплашен :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двигателите които гледаш нямат нищо общо с BKD, почвайки от това, че са Common Rail, а не Помпа-дюза. Освен това са на по-нова платформа.

Няма хронични проблеми с тези двигатели. 

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

В момента проявявам интерес към едно Ауди A3 8PA, което се продава в Порше София. 2011 година 2.0 TDI 140 HP. Зачетох в началото на темата и доколкото разбрах кофти двигателя е BKP, който е в по старите години. Този би трябвало да е CBAB или CBBB. Имате ли наблюдения за чести проблеми при тях. (Надявам се не, тъй като е сравнително нов, но все пак...)

 

Преди време съм патил с дюзи на 3.0 TDI (имаше тема тук), та сега съм леко наплашен :)

Моя двигател е CBBB комън рейл 170к.с.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам едно Ауди А3 8PA 2.0 TDI 140 DSG Ambition регистрирано 11.2011, но как да разбера с кой двигател е - CBAB или CBEA?

 

Понеже е далечко и искам да знам кода на двигателя преди да отида на място.

 

Колата е на 197000км и се чудя дали е ОК на тези километри, при положение, че е карана в северна европа по 50000км на година.

 

Дали има вече мнения за тези двигатели как се държат?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

Здравейте колеги. Да попитам нещо, на А3 (2008-ма година), колко е междуболтовото разстояние на джантите и централния отвор? На едни места ги намирам 5х110, на други 5х112, поне централния навсякъде го пишат 57,1. Благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж последните 4 думи от изречението ми в предния пост. :)

A3 8V е друг модел, друг подраздел на форума и не почва от 2011, а от 2013 ;) 

П.с. И междудругото и там централният отвор е 57,1 ;)

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...