Jump to content

Защо не ми пуши дизела?


sashocos

Recommended Posts

Преди 2м. взех една А6-2.5ТДИ -00г.,и значи карам си сутринта зад един Таурег-2.5ТДИ и го гледам Че като тръгва както е спрял попушва черен дим след това спира(в движение),моята е се едно бензин никак не пуши даже и на студен мотор.

Нормално ли е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С малко газ тръгваш - докарай я на някоя от срещите и ще ти позволим да гладаш отзад как изпушва качествено :flehan:

А сега сериозно - освен да се радваш безкрайно за друго не се сещам. Единственния дизел в този клуб, който аз си признавам че ме учуди адски и въобще не пушеше е на колегата Pretorian, ма той нещо се позагуби последната година..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук и аз ще се включа с подобно мнение!

Кумецът ми си купи БМВ 525d 2000 г. ... Карам зад него - УЖАС!!! ЧЕРНА МЪГЛА не се види нищо!

Стана ми интересно и на мен та вкарах жената в колата и й викам "Давай сега настъпи газта яко!" А аз стоя зад колата и гледам!

Натиска тя натиска - ДИМ НЯМА!!!

ТА и аз не пуша, а колата е подобна, т.е. А6 2,5 TDI 2000 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На място и на празен ход филма е по-друг :flehan:

Има много голяма разлика в чернилката (увеличение), когато двигателя е натоварен..

А защо - ще кажат умните глави тука

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я сложете по едно чипче и ще почнат и вашите да пушат :hilezh:

Ако всичко е наред не би трябвало да пуши. Ама като му дойде повече нафтата (лош реглаж, запушен въздушен филтър, запушени дюзи и т.н.) почва да пуши здраво. Та ако не ви пуши - супер :flehan:

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2м. взех една А6-2.5ТДИ -00г.,и значи карам си сутринта зад един Таурег-2.5ТДИ и го гледам Че като тръгва както е спрял попушва черен дим след това спира(в движение),моята е се едно бензин никак не пуши даже и на студен мотор.

Нормално ли е?

И аз съм с такваз само че авотматик.

Набичи климатика и давай на задна ама бавно да видим дал няма да пуши.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На жена ми Фабията е помпа-дюза и грам не пуши, само като работи на място и е отворен прозореца започва малко да мирише.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2м. взех една А6-2.5ТДИ -00г.,и значи карам си сутринта зад един Таурег-2.5ТДИ и го гледам Че като тръгва както е спрял попушва черен дим след това спира(в движение),моята е се едно бензин никак не пуши даже и на студен мотор.

Нормално ли е?

Спокойно,ще пропуши ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен е така! Само намирисва!

И понеже всеки ден като излизам от гаража и карам на задна в прехода на блока (бавно) няма никакъв черен пушек!!!

Иначе съм съгласен с натоварването и че ако караш и натиснеш яко ще поизпуши, но при мен е съвсем леко! И аз съм с типтроник (Не че мисля че влияе де...)!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото и невероятно да звучи"common rail" пуши повече от обикновенния дизел в ниски обороти! Аз преди известно време имах 406-ца 2.0ХДИ-110 к.с. 2002г. (в смисъл на що годе малко км.) и при тръгване пушеше за малко после чисти, след това при сменяне на скоростите припушва и пак чисти(като влезне във високи обороти не пуши въобще!). Баща ми кара Corsa-1.3 CDTI и как изпушва при тръгване до като надуе турбото се едно е километражна(а е на 19000км. вече), но влезне ли във високи обороти нищо не изкарва от ауспуха!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не ви пушат колите но искате да пушат - може да направим размяната :hilezh:

Иначе и аз забелязвам в БГ нови коли-дизел да пушат, според мен е от качествената нафта и от качественото обслужване, също ако филтъра за твърди частици е изтръгнат това също помага :flehan: . Иначе за кола особено евро 4 не е нормално да пуши на никакво натоварване ако е технически изправна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойта отказа цигарите отдавна...

И мойта уж ги е отказала,ама като се понатовари и пропушва пури направо. И все пак,на мене нали не ми пуши? На шофьорите на Икаруси пука ли им?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Преди 2м. взех една А6-2.5ТДИ -00г.,и значи карам си сутринта зад един Таурег-2.5ТДИ и го гледам Че като тръгва както е спрял попушва черен дим след това спира(в движение),моята е се едно бензин никак не пуши даже и на студен мотор.

Нормално ли е?

Намирисва ми на запушен катализатор :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Преди 2м. взех една А6-2.5ТДИ -00г.,и значи карам си сутринта зад един Таурег-2.5ТДИ и го гледам Че като тръгва както е спрял попушва черен дим след това спира(в движение),моята е се едно бензин никак не пуши даже и на студен мотор.

Нормално ли е?

Значи както казват другите, да сме доволни, че не пушат колите ни. И моята ми направи впечатление, че не кади. Трябва да призная, че останах доста приятно изненадан. Карам само с V-Power Diesel. Постоянно я следя от любопитство. Забелязвал съм леко димене на тъмно,като я изрежа пред фаровете на автомобила зад мен и то само в първия момент. А за през деня, трябва да сляза да питам Туарега зад мен :bia:<_< Между другото един Туарег така му зех акъла, че после прави глупости за да си върне авторитета, а и аз вече се бях почесал. :(:bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Новата А6 3.0 дизел не само не пуши ами и не смарди от зад на дизелови пари.Бях се изправил зад една и се чудех бензин ли е дизел лие,направо си викам тоя с кво кара бре.На нищо познато неми лъхаше.Това са евро изискванията за дизелите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Новата А6 3.0 дизел не само не пуши ами и не смарди от зад на дизелови пари.Бях се изправил зад една и се чудех бензин ли е дизел лие,направо си викам тоя с кво кара бре.На нищо познато неми лъхаше.Това са евро изискванията за дизелите.

Така е !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я и аз да питам за това, че мирише...до колко е нормално?

Моята само при запалване на студен двигател са ми казали, че вади топка дим отзад, но не съм я хванал при каране да пуши (поне не усезаемо). Но като спра някъде на открито, оставя да работи двигатели, ида от зад и постоя примено за една цигара почва чак на очите да ми люти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я и аз да питам за това, че мирише...до колко е нормално?

Моята само при запалване на студен двигател са ми казали, че вади топка дим отзад, но не съм я хванал при каране да пуши (поне не усезаемо). Но като спра някъде на открито, оставя да работи двигатели, ида от зад и постоя примено за една цигара почва чак на очите да ми люти.

<_<:(:bia: лошо лошо това с лютенето е много лошо,вероятно имаш лошо изгаряне на горивото и разход на масло ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...