Jump to content

Предно стъкло


golfa

Recommended Posts

Здравейте колеги ,  снощи  некое  гейче  минало  ими ударил  предното стъкло   вследстие   е спукано   та въпроса ми е дали  да търся   втора  употреба  оригинално   или да сложа  китайско  ново , по ВИН  стъклото ми е  топлозащитно  незнам  серийно ли са така  , и втора  ръка имали сложност при монтажа в сравнение с ново  имам  още 2 въпроса  но ще ги задам в зависимост  от съветите ви  благодаря предварително   

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най добре си сложи чисто ново стъкло ако не са ти проблем парите защото старото при демонтажа може да се повреди и след време да започне да пропуска да се запотява отделно трябва да го чистиш от лепилото да търсиш всички лаисни а новото е в комплект с лаисните. Това е мое мнение ти си преценяваш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ми е интересно на стъкло което е демонтирано кадърно без следи от камъчета или каквито и да са люспи .Какво може да му стане след време та да започне да пропуска вода (може би като е втора употреба има микропукнатини )

Та гатанката е какво им се поврежда на стъклата 

Отделно на А6 има 2 лайстни които са отляво и от отдясно на стъклото ,Може да си ползва старите от неговата кола или да му ги подарят със стъклото 

Наскоро чух някой да разправя че се изкривявали :lupe: ?Е така да направим малко фън темата 

Редактирано от gogotzanovsf
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@golfa

Сложи си европейско стъкло,с китайски боклуци не се занимавай,още повече,ако имаш и сензор за дъжд.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много неподходящ момент за смяна на стъкло и претенции за намиране на някакво... Особено в радиус от 100-200км от София :)  За gogotzanovsf  - или хубаво, или нищо, изключително коректен, а и от реклама няма нужда тук!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а не мисля че ти да си направиш реклама на авточастите втора употреба, кадърно разглобените

Само да добавя че предни стъкла отдавна нямам ,а ти всичко ново ли купуваш за колата си защото не всички може да си го позволим

И за да не подвеждаме колегите излишно

Искаш ли да се обосновеш как се повреждат след време  стъклата като са втора употреба  :flehan:

Ако се изкажа така неподготвено без никакви аргументи ,бих се засрамил много и следващия път преди да пиша щях да мисля поне малко

Засега знаем че стъклата или се чупят при сваляне или остават здрави нали :hilezh:

 

Ако трябва да си говорим чесно ,поне според мен нещата стоят така

1 НОВО но хубаво ,от реномираните производители на стъкла около 300-400 лева

2  хубаво втора употреба ако е без забележки около 100 лева (по софийските морги навярно няма никъде)

3 някакво китайско ,ако колата е за продажба

Редактирано от gogotzanovsf
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви колеги   засега  клоня към  оригинално  2 употреба  не че  не ми се иска ново   но шибаните  финанси  са ограничени  на този  етап,   хайде сега  дайте  полезни съвети    какво точно да гледам  като за потенциален  проблем  при доставка   на стъклото  хайде  за люспи  и пукнатини нема начин  ще оглаждам  но възможно ли е   евентуално  при демонтажа  да се получат  микро пукнатини  които  са  незабелижими  за  окото  и  да се появи проблем  вследствие .  И  още  нещо  да питам   на цялата  серия   А6  С5   стъклата да ли са  еднакви   в смисъл   от  97  до 2000 г взаимозаменяеми ли са    и зависи  ли дали е  комби .Благодаря ви  още веднъж

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По добре не поръчвай стъкло по еконт ,много ги чупят .Аз съм пращал 2 стъкла и двамата купувачи се набутаха с пари за път за да видят че стъклото е счупено и оттогава не изпращам .Намери си някъде около теб ,и най-добре е ако може да викнеш и стъклар в моргата за да може направо да ти го монтира на колата.Идеята е да не го транспортираш ,защото има шанс от счупване .Би трябвало да са еднакви на всички А6 от 98 до 2004

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Да м/у комби и седан има разлика.... а по-лошото е , ако си с А6 - 4.2 или S6 ....тога е веселбата ....500лв алтернативно 888лв - оригинално. А китайците са решили , че нямат файда да правят такива стъкла :( И за капак ... всички С-ки и 4.2-ки са вече без стъкла. ( честито на печелившите ) :dance:  за жалост съм един от тях .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой може ли да разясна каква е разликата между ,комби ,седан и 4.2 ка

Стана ми интересно при еднакви купета на които предните врати са им с еднакъв ъгъл откъде идва разликата 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адаш за комбито и седана разликата е в горния ъгъл който се сключва тавана с предните греди ( поне така ми казаха ) а колкото до 4.2 го изпитах лично след като си взех от комби 1.8т 2001  за моето комби челно стъкло и уж го премерих и видимо ми се стори горе долу , че става , но лайсните пречеха за пълна проверка . След като си го докарах едвам едвам до София и отидохме да сваляме моето свалихме лайсната под чистачките и наложихме за всеки случай двете стъкла и се оказа 2.5 см по малко стъклото което съм взел. Също така и лайсната под чистачката за 4.2 и С-овица е различна ( даже идвах при тебе да търся и не намерихме с твоите момчета ) Мислех , че има разлика фейслифи и не фейслито , но уви не беше и това. И звъннах на една мадама мой човек в порсше запад да провери и да ми каже категорично по VIN  за какво става дума и се оказа че 8V  двигателите на Ц5  купе са с изцяло различна предница Предно стъкло , пластмаса под чистачките , дори преден капак фарове също са различни ( с фаровете го тествах онзи ден и наистина са с друг ъгъл спрямо решетката на капака ) да ти кажа хич не ми се искаше да съм прав , но...... :eusa_naughty:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички А6 седан преди ,след и между фейслофт са един вид. Всички комбита прди и след фейслифт са друг вид стъкла. А всички 4,2 и S преди и след фейса са с 3-ти вид стъкла (по-големи и с по-прави ъгли в долния край) Признавам не съм сигурен дали между 4,2 (S6) седан и комби има разлика ,но съм склонен да мисля ,че и там има . Така се получава ,че C5 купе има 4 вида стъкла.

А за фаровете само казвам , че на мойта С-ка се опитах да аложа фарове от фейслифт и не станаха .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На седан и авант дори гредичките на предното стъкло отвътре са много различни. Относно стъклата, китайските са всичките различни и изобщо не е ясно на какво ще попаднеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Не знам какво имаш предвид под "оригинал", но китайско стъкло - НИКОГА! Сложих такова отпред (XYG - най-масово слаганото) и ще бъде разкарано! Отзад си сложих скъпото "европейско" и си легна идеално и няма никакви ядове, отпред е жива трагедия...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

Здравейте  колеги   , изправен съм пред   избор  между  следните  2 марки    нортглас  води се   уж  полско      или    пинкилтон уж по английски лиценз  /пиша  по памет/     ,полското  е  на  оферта   230    а  другото  на   290 лв   дайте  отзиви    и съвети  .Говорим  за  нови стъкла   там със лайсните

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Pinkilgton са стъкла за оригинално вграждане (макар и не на Ауди) и един от най-големите производители (английски са) на стъкло въобще - така че аз бих зибрал тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко освен оригиналното е пълен ментак.Преди 2 години смених моето с Пилкингтън и го пазя,като очите си,но пак се надра отвратително.Под пазене разбирайте оригинални чистачки Бош,чистя го от прахоляка преди да ги пусна,карам с дистанция в мокро време.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко освен оригиналното е пълен ментак.Преди 2 години смених моето с Пилкингтън и го пазя,като очите си,но пак се надра отвратително.Под пазене разбирайте оригинални чистачки Бош,чистя го от прахоляка преди да ги пусна,карам с дистанция в мокро време.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Колега  да те помоля да щтракнеш  1 снимка   да добия прадстава  за това надраскване

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...