Jump to content

Избор на wireless рутер за домашно ползване


Recommended Posts

Тва предполагам не е никак сериозно, да предлагаш човек да си сложи в къщата 1 ват на 2,4гхз рутер  :stupid:

Ти си слагай квото си искаш, ташаците са си твои  :stupid:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 251
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Напротив, предлагам му устройство което може да контролира.
Защо реши, че трябва да е пуснато на макс радиото :stupid: ?
Според това което съм видял и на 50% от това което може ще му върши работа!
В случая ще има предимството пред останалите да си вдигне рейнжа ако се наложи.
А не да го рита защото "просто" толкова си може.

Редактирано от SunShine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено не ти е ясно. 

Прави си опити върху себе си, не въвличай други хора, че явно не ти стига пипето да проумееш нещата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

50% от 1 ват нали ти  е ясно колко е ?

може ли отговор за тези от нас, на които не им е ясно? :)

(съвсем сериозно питам - не се бавам)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с един TPLink, чийто модел не помня, но бил почти най-високия клас за марката, с две мрежи, от които едната на 5GHz. Всичко е ок, но не хвърля добре през стените до края на апартамента и в спалнята едва долавям нет. Как може да му се помогне на обхвата?

 

Тони, кажи ни точния модел на рутера? Принципно на доста места съм пробутал TP-Link-ве както и аз самия доста време се радвах вкъщи, но практиката ми показва, че стандартният им софтуер не е толкова добър и сериозно може да се оптимизират нещата като им се качи един алтернативен софтуер. За целта обаче трябва да кажеш модел и hardware version също (на етикета на гърба на рутера ги пише).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тогава ще се опитам да го обясня така.

Злобил-а казва, че ще го ползва в къща

 

Имам един D Link Dir615 който ползвам доста години на къщата на родителите ми, ...........

 

 

Как може да ми твърдите, че ще си пече топките при положение качен на тавана и пуснат на 21dB.... (или колкото му трябва за да постигне задоволителен обхват) примерно?

sensitivity_control.JPG

 

 

И в същото време да ми обяснявате как с глупавия тъп линк дето и той е пак с такива децибели и сте си го боднали у стаята щяло да не си пече ташаците?

33jk1lu.jpg

 

 

Кирията на тоя е, че има силата да пусне и повече.

Не, че е някакво извънземно, надявам се тоя път да ме разберете правилно.

 

d63a5b1f22aa6c3e.png

Редактирано от SunShine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи си един wi-fi range extender - 60 - 80 лева са, бодваш го в контакта, и имаш обхват още 10 метра, като не ти трябва - спираш си го. Аз си взех един на tp-link, много съм доволен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Range extender който да прихваща по въздуха ми е струва ташак работа.

 

На този рутер му се слага едно Openwrt което аз лично почвам в пъти повече да предпочитам през dd-wrt и нещата смятам рязко ще се подобрят. Поне при мен случая беше такъв, ако питаш Недко вероятно ще ти предложи да си останеш на сток фърмуера :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека и дедо ви даде една идея. Сетнете локация United States и вижте какво става.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Range extender - а ми върши страхотна работа - аз съм на къща, рутера ми хвърля до кухнята, дори в единия край на кухнята няма обхват, и на двора зад къщата няма никой. Сложих си екстендъра в кухнята и целия двор - 30-35  метра има обхват, където преди това е нямало и след кухнята има още 2 стаи, сега и там има. Аз не виждам какво имате против най-простото решение - буташ го в контакта и забравяш - 2 минути работа.

Редактирано от STEFAN8898
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 3600 не съм казвал, че работи по-добре със стоковия, с последните релийзи и на OpenWRT и DD-WRT работи чудесно. 4300 не работи добре с тях. 

@grizzly, по подразбиране всички устройства тръгват да работят в regulatory domain US, само дето за да получиш маалко повечко мощност е по-добре да се намираш в регулация Germany.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Клевър куесчън :hilezh:

Като се има в предвид, че се държат масово тея фурни в апартаменти.

Аз моите съм ги изнесъл възможно най-далеч и с намалени децибели (до колкото е възможно).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най ми е шок като ги видя наредени около тв-то или боднати в спалнятя.

 

За печките с антените става дума, естествено надупени на макс за да мяткат и на пракинка долу :lol: .

 

 

Което не пречи на злобил-а да забоде една фурна в края на двора и да има рейндж в целия квартал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам идея чесно казано колко е вредно е въпросното "облъчване" никога не съм се интересувал но в понеделник рутъра на Шайн-а ще е при мен. Така или иначе стои в престройка извън къщата така че няам големи притеснения чесно казано.

Ще пиша как е. 

 

Дворното място е 600м2 с D-LINK-a с 2 антени по 9dBi имах почти навсякъде обхват без няколко петна на края на двора, ще видим с тоя как ще изглежда картинката. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормалната мощност на WIFI е 70 mW. 70 миливата = 0.07 Вата

Мобилните телефони са по 0.8 Вата (едно време бяха до 2.5 Вата). Мое да не се стресирате толкоз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Range extender - а ми върши страхотна работа - аз съм на къща, рутера ми хвърля до кухнята, дори в единия край на кухнята няма обхват, и на двора зад къщата няма никой. Сложих си екстендъра в кухнята и целия двор - 30-35  метра има обхват, където преди това е нямало и след кухнята има още 2 стаи, сега и там има. Аз не виждам какво имате против най-простото решение - буташ го в контакта и забравяш - 2 минути работа.

 

 

Range Extender, който прихваща само по въздух е адски лимитиран в скоростта, която предава нататък, ако това е от значение. Най-добрият случай е, ако можеш да го вържеш със жица към рутера - тогава загуба няма никаква. Това единствено имах предвид, сори че не се доизказах :gut:

 

Недко, последно си спомням, че беше най-доволен от сток фърмуера на този Тъп-линк 3600, който имахме заедно по едно и също време. Аз не бях щастлив, минах на dd-wrt и бях щастлив, но за огромно съжаление за сравнително кратко. Накрая финиширах с openwrt и бях адски доволен! Сега положението ми с новия рутер (Netgear WNDR4300) нещата са абсолютно аналогични и отново съм с Openwrt въпреки че при него конкретно сток фърмуера е базиран също на старо Openwrt и не предполагах проблем, но.... Явно съм си карък или просто очаквам повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...