Jump to content

Проблем с ТВ тунер РНС Д


Omega_a

Recommended Posts

steff55

Всичко направихме както си го обяснил и кановете вързахме но като пусна да превкл. към ТВ и не тръгва в ваг кома изобщо не го намира тунера.Сега се мъча да направя ъпдейт на софта ама и това не става не ми разчита дисковете....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 319
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Кой тунер сте взели 1 или 2 генерация,ако е 1-ва няма нищо общо със кодировка или фърмуера на нави-то.
При мен е фабричен 1-ва ген. и работеше и без обновяване на фърмуера и без да е активен с кодировка,в последствие си ъпдейтнах фърмуера и въведох кодировката която бе приета,но и преди това тунера работеше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери ли буксите кръглите, дали са мушнати докрай? И на тунера и на навито? Неслучайно ти го казвам. Огледай ги и за смачкани (пречупени) пинчета.Увери се че тинера е захранен. И един плюс да му липсва...няма да стане. С масите е същото положението. Провери и да не сте разменили кановете....Виж на бутона на навито дали имаш функцията "TV". Виждал съм rns-d на копчето да пише само "radio/cd". Ти сигурен ли си, че тунера работи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Здравейте колеги да използвам темата на колегата и да ви питам искам да сложа навигация на Аудито какво ще ми трябва и какво трябва да сменя,конзолата ясно но ще трябва ли да се сменя и климатроника и пепелника ако трябва и адаптация как се прави благодаря ви предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сменя се конзолата заедно с пепелника и климатроника.с коя навигация ще сменяш ако е с рнс-д според мен не си струва като цяло инвестицията.по добре да си сложиш нещо друго двоен дин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен не си заслужава занимавката с мултимедия от ауди от тия години. Нито рнс-д нито рнс-е са нещо читаво на което трябва да обърнеш внимание. Има много други афтърмаркет плеъри с двоен дин за по 600-800лв които са много по-добре от оригиналните радиа на които им искат същите пари :) Последно гледах един pioneer който доста ми хареса...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще се наложи допълнителна инвестиция за нова аудио система, но насладата след това ще е доста по-голяма отколкото с боЗето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси колеги стара ще е навигацията оригиналната навигация си имам томтом5100 добра е и си ми върши работа значи нова конзола и пепелник а за А4 и при нея ли ще е така че взх две за двете коли Хахахаха тя простотията не оди по дърветата хахахах

Редактирано от иван василев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Препоръчайте някой тунер, че посочения STB-9000 нещо го няма наличен никъде

 

Това е оферта, но няма скарт?

 

http://olx.bg/ad/mini-hd-dbv-t2-tsifrov-dekoder-za-kola-i-za-domashno-polzvane-tsifrova-ID580Qa.html#9da802228f

Редактирано от becinko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно никакъв смисъл от нея. С тази съм:

 

41ZvJwAS8OL._SY355_.jpg

 

Лови по същия начин като пасивна - вдигнеш ли над 30-40, почва да накъсва сигнала. Местих я как ли не - все едно и също...

Като се сложи вертикално, като че малко по-добре, но пак не става за движение. В общи линии тунера си остава за 90% ползване като медия плеър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От ибей я пазарувах. Мисля да не я ползвам така, или иначе. Не ми се прекарват кабели за никаквия резултат. Ако искаш мога да ти я шитна да си играеш, не е лепена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Теоретично - не. Честотния диапазон е съвсем различен.

(радио 88-108МХц)

(ТВ 470-862Мхц (за ДМ обхват))

Антената не е съобразена с дължината на вълната, антенния усилвател не е съобразен с честотния диапазон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В този вариант приема ли на висока скорост?

Как сплитна кабела, който ми се струва твърде тънък и лошо екраниран за такива дължини през цялата кола.

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам в предвид ,че се монтират два броя от тази антена от двете страни на колата......и при 120 км/ч работи добре.....самото свързване-не знам как става.....предполагам "успоредно"...+ с +....- с - !!!

Sent from my LG-H955 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Антенният кабел няма + и -, освен захранването на антенния усилвател. Идеята на въпроса ми бе как се избягва интерференцията на сигналите, като има няколко антени паралелно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм лаик.....НЕ ЗНАМ КА СА СВЪРЗАНИ двете антени....но работят паралелно ....колегите от "А..тел" направиха един 'кайен' и се държеше перфектно до 120 км/ч !

Sent from my LG-H955 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма ли начин да се използва заводаката на радиото?

Но пък това ме подсети да вържа непотребната на джипиеса, която също теоретично не би трябвало да върши работа.

...но стана :) Лови не по-лошо от всичко тествано досега. Сега няма кабеляци, няма антени, всичко е скрито и има ТВ :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...