Jump to content

2.5 тди - извънградски разход


150hp

Recommended Posts

Днес София-Пловдив-Бачково-Пловдив-София при външна температура 32-36 градуса, съответно климатроника яко бичи вътре, ми даде 10,2/100. В частта Пловдив-Бачково-Пловдив бяхме 5 човека, а през останалото - трима.

На магистралата на отиване карах здраво, че гастарбайтерите дразнят яко - разход около 11/100.

На връщане както обикновено - 140-160 км./ч.

Редактирано от AALEXANDROV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 73
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Не знам дали е важно. Но искам да споделя че аз карам А6 С5 98г. 2.5 ръчка и до Халкидики от София при спазване на ограниченията в българия и при скорост от 180 км в Гарция по магистралата разхода е един резервоар.Само да кажа че нямам никаква идея колко литра е резервоара. Знам че го напълних до капачката. А да не забравя с вкл.климатик

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ти каква информативна информация снесе...

 

Аз вече имам първи разход в подписа с новия душегуб и може да получите (засега) груба информация между ръчката и автомата. Естествено има доста други фактори, като допълнителните задръствания с ремонтите на цариградско, в които вися по 10-20 мин и че на бау-то не съм махнал още 3-те катализатора и няма ремап.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оги, чаках те с нетърпение да смениш чертичките във втория автомобил от подписа и горе-долу отговори на очакванията за разхода.

Добре си е колицата, разхода издава добра форма.

 

Какво очакваш от де-кат и ремапа по отношение на разхода?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От ремапа очаквам да сменя малко по-рано скорости, при спокойно каране, което заедно с деката, му се надявам на литърче надоле. Освен това в тази засечка липсват и 30-те ми % извънградско каране като влияние. Прогнозирам траен ссмесен разход към 9 - 9 и нещо.

 

П.П. Постоянно работещите бутончета на типтроника са много полезни, честичко при леко каране ги ползвам срещу безсмисленото задържане на 2000об/мин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моя разход от русе софия самоков сапарева баня рилски манастир и после обратно сапарева баня ми даде 7.5 и на борд е вярно това което ми показва без да го нагласям с вага.на другия ден рилски езера смесено с градско ,после боровец от боровец пловдив изцяло градско мн се замотах там накрая магистрала тракия и на 950 км минати аз вече заредих пак че ми оставаха по борд 60 км.заредих до горе и като сметнах ми излезе 7.5 7.6 със всичките му там разходки и тем подобни.катализатора след турбото ми е биш нов така съм я взел и не е махнат а другите 2 отзад са избочени.карано е през цялото време 110 120 до 140 150 при изпреварване.с ремап съм и както каза оги с ремапа найстина сменя в по-ниските и на байрите не сменя кът гламав автомата... бях с добавка на лики моли за изчистване на системата ако това има значение който не вярва да пуска една отпуска и да идва на гости :)

Редактирано от Jordan Atanasov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

среднa скорост 110.зa 200км среден рaзход 8.5(ръчкa)нa мaгисрaлaтa(160км) със 150км/ч нa темпомaт.мисля че е нормaлно :)

Редактирано от PLAMEN_79
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 все пак са 1865кг. срещу 1700кг. по тт-данни. Ако сме равни, значи нещо ти тормози колата.

Сашо, сетих се да погледна стикера ми в багажника (автомат, куатро, авант) - най-долния ред казва 1817 кг., не е толкова голяма разликата.

Разхода е написан така:

12.5/6.5/8.6

Предполагам последната цифра е СО2 - г/км

 

8262715Y.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми не знам вече и аз на кои данни да се вярва. Ще погледна дали и аз имам такъв стикер и какво пише на него.

Най-сигурно - на някой електронен кантар с пълен или пък с празен резервоар двете коли една след друга да се минат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

последната цифра е максималната скорост.тук има разлика с ръчката при мен е 219км.ч

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мойта тежи 1997 кила по тоя стикер ако е вярно тея цифри за какво са разход градско 13 извънградско 6.7 смесено 9 243 накрая разхода го докареам на 7 извънградско градско също ми е 13 :) километрите не съм ги тествал

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

последната цифра е максималната скорост.тук има разлика с ръчката при мен е 219км.ч

Последната стойност е всичко друго, но не и максимална скорост. При мен е 259 а по книжка максималната е 234.

 

П.с. Аз съм бензин ама едва ли за дизела тълкуванията на показанията от лепенката в багажника са различни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нa мен по книжкa ми пише 219 и тaм също.може би зaтовa се бъркaм.и зaщо при един и същи вид двигaтел имa тaкaвa рaзликa инaче кг нa моето сa 1791.може дa е зaрaди тези 20кг в повече :)

Редактирано от PLAMEN_79
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и на моята пише 259 накрая това са CO2, няма никакъв шанс това да е максималната скорост, едва ли има душко автомат който да може да развие 259км, моя на 215 макс и влиза в 4.2к оборота

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днеска карам си градско така лекинко... кутията стана една мудна. Един ми се лепи досадно, Спирам на стоп, а тоя на 20см зад мен. Тръгвам от стопа бавничко, но докато бях на стопа цъкнах "S" (Super), намачках газта и излетях :hilezh:  Та "S" май премахва и тая мудност(от "адаптирането" на кутията) и не трябва да разтриеш колата за да се "преадаптира" кутията към по-динамичен начин на каране.  Не го тествах повторно, но ако не забравя ще го пробвам за да си затвърдя извода.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да знам че е спорт, просто се избазиках. И последен въпрос малко в страни от темата. Какво ще му стане на автомата ако при палене не държа спирачката натисната? При даване на контакт ми изписва, че трябва да я държа натисната...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност пише: "When stationary apply foot brake while selecting gears", което казва да се държи спирачката докато се сменят скоростите и колата не е в движение. Отделно лоста е заключен докато не се натисне спирачката. ;) Като допълнително инфо винаги като паркираш колата и я оставяш на "P" дърпай и ръчната.

Редактирано от DJANO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2.5 на предно.Градско в Бургас 10.5-12 Извънградско 8-9 в зависимост от карането.Колата е автомат. :)

2.5 на предно.Градско в Бургас 10.5-12 Извънградско 8-9 в зависимост от карането.Колата е автомат. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...