Jump to content

Всякакви въпроси свързани с Audi А6 4G (C7)


Raino

Recommended Posts

  • Отговори 2,9k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Преди 1 час, Prophian написа:

Скоро мисля да сменям дискове и накладки, тъй като не съм запознат за точните размери на дисковете, а имам желанието да сложа сравнително хубави, ще се радвам на някакво мнение за конкретна марка и впечатление.

Джантите са 20", А6 BITDI sedan. 

Благодаря предварително!

 

Това, че си с 20 цолови джанти няма как да помогне за идентифициране на точните размери за спирачните дискове ;)

 

По вин код е най-правилно. Като също така в багажника имаш лепенка и два от PR кодовете са за предни и задни спирачки.

 

Aко имаш бюджет може да пробваш TAROX или на по-приемливи цени M-TEC като за вторите има отзиви тук.

Разбира се винаги остава и варианта за ОЕМ.

 

Аз лично препоръчвам да избегнеш по всякаква възможност масовките ATE, Zimmerrman и т.н.

Редактирано от P_PETKOV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 14 часа, Nikolay Tanchev написа:

Аз минах от оригиналните на Ате. Карам от доста време с такива и на птедното Ауди и са много меки и спират добре. Погледни за накладките специално да не объркат модела защото има 2-3 варианта дори и за една рама. В багажника има един код който се гледа преди да се поръчват. На снимката съм го оградил. Виж за твоята какъв е кода за да не стане някой сакатлък. Оградения код е за предните спирачки.

Screenshot_20200122-171219_Samsung Notes.jpg

 

 

За колегата с патерицата - в ОЛХ има за 260 лв оригинална в Плевен.

Колега 19" е

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

19 hours ago, gonky said:

Аз съм с нормално окачване. А6 Седан. Благодаря предварително

Ето снимка как е разположена. На вратата на колата пише, че само 20'ка става, 19ката едва ли ще влезне в коритото отзад - търси оригинална, формата на джантата е специфична и вдлъбната. На мен ми излезе към 180лв с доставката от Англия, тука под 450 нямаше 🤬

П.П една от причините да си купя А6 е точно наличието на резервна гума, в сравнение с конкурентите, които отдавна са на рънфлат.

20200123_0913442.jpg

20200123_091032222.jpg

Редактирано от Angelov1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой карал ли е със стандартната серия на Zimmermann? Такива нарязани с дупки само шум генерират при спиране.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За шум сефте чувам, но по голямата драма е, че покрай дупките се образуват микропукнатини и отделно дупките се пълнят гняс и феродо ...

Със стандартни Zimmermann не съм карал, но по-добре с ОЕМ-ски с малко късмет в ибей излизат много приятни оферти.

 

@Prophian За EBC има доста писано из чуждите форуми и мненията са доста разнопосочни ... но винаги може да се пробват.

Иначе ако се гони агресивно спиране по-добре да се търсят floating дискове или 2 piece незнам кое е по-правилни.

Спирачни маркучи с метална оплетка и спирачна течнос с по висока температура на кипене. Като тези две неща са относителни евтини.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Ауди няма, ама за VW има и само на такива попадах, мойте дискове не са като на Q7 350mm.

И аз гледах тия двата диска, ама как толкова евтини, та те са по 700лв единия в Юнитрейд.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Унитрейд/Порше официалните цени са по-високи от тези в Германия и т.н.

Ето примерно колко са същите дискове в немско ... дори с доставката пак ще дойдат на по-добра цена от колкото в Бг.

Иначе тези от ибей са от частно лице и явно просто иска да ги разкара ... та за това и цената е такава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От Newark VW dealership взех задни дискове за 100 паунда, което направо не ми се вярва. Благодаря ти за този линк, който даде, наистина там цените са колкото на АТЕ дискове.

Ако изкривя Zimmermann-а се мятам на такива оригинални от магазина, който посочи...Иначе заден диск в Юнитрейд е 380лв един брой...как се получава тая разлика не знам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За някои неща има разлика ,но за други не . Питаха ме за цял мотор и при обявена цена от 32 000 лева в България, при вас е 17700€. Верно че с моята отстъпка пак съм на 32 к ,ма не идва по еФтинко, факт. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Специално за Би ТДИ и 3.0TFSI спирачната система май не е много преценена защото колите са тежки и вървят доста и при даване на газ доста кривят дискове. OEM дисковете са се доказали като надежни и тези Tarox. За OEM-ските имам налични на цена 400лв. на диск, което е близка цена до боклуците АТЕ.

Редактирано от Raino
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Bi TDI и 3.0TFSI са с еднакви дискове и накладки отпред и отзад при А6 4G и A7.

Кривят се всички различни от OEM и Tarox, да не говорим, че с ATE не искат да спират тези коли, имам чувството, че се удължава двойно спирачният път.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо чудно, че ширпотребата се криви ...но пък има и доволни от АТЕ колкото и да е странно.

Изглежда, че А6 4G с 3.0TFSI излизат с предни 356мм дискове и двубутални апарати което е малко по-добре от 4F където дисковете са 347мм с еднобутални апарати.

При Tarox-а има ли разлика в спирането ?

 

Със сигурност има и други хубави афтърмаркет варианти освен Tarox примерно за задни се предлагат и двукомпонентни в размер 330х22мм.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако караш нормално, най-много да ти се наложи да намалиш от 180 до 0. Ако ОЕМ-а и Тарокса не се кривят с такива спирания са ок...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове, драмата с намирането на подходяща резервна гума продължава. Наистина не мога да разбера следното:

Парт. номерата за моята кола, предписани от Ауди, са тези три:

4G0601011A
4G0601010C
4G0601010D

 

Гумата е 195/50 R20 98Р. 5х112, 6,5J, ЕТ17.

 

В ибей излиза това: https://www.ebay.com/itm/Original-Audi-Notrad-Reserverad-Faltrad-A6-Allroad-4G-6-5x20-ET17-4G0601010C/122009663080?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2060353.m1438.l2649

 

Намирам в нета доста гуми с парт. номер 4G0601027A, които са с абсолютно същите параметри, но от Порше казват, че не става?! Гумата е същата, пак е сгъваема, параметрите са същите!!! 

 

Но цената тук е различна: 

 

https://www.ebay.com/itm/383166256332

 

Има ли тук някой запознат, защото е ясно, че няма да мина с 200лв за гума от ОЛХ, но пък тази разлика от 200 евра си е доста сериозна!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЕТКА каза това..... @marindik

....забрайх 815 € струва ,мааа мога да я взема с некой лев отстъпка 😂

rps20200124_142734.jpg

Редактирано от moto_fan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@moto_fan благодарско, покрива се информацията с тази от Порше. Явно тези в ибей са объркали или номера, или параметрите. Писах им, ще видим какво ще кажат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има си 4G0601027A но май е само за А6/А7 или поне така казват Ауди.

Вече дали реално има някаква реална разлика с 4G0601010D ходи разбери.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...