Jump to content

Питанки относно А4 Б6/Б7 - Vol. 3


dobri_sc

Recommended Posts

   Здравейте колеги, един въпрос.  Защо ми показва, че ми е отворен предният капак при положение, че е затворен.? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 3,7k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Някой знае ли колко е разликата между минимум и максимум на щеката за масло на BFB и на 2.0 тфси 200 коня и двата бензинови, че едни агенти ми развиват теориЙ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 16 часа, NITRO1 написа:

...  че едни агенти ми развиват теориЙ?

Всички собственици на този двигател стават теоретици ... B) Щом светне лампата на ТСИ трябват около 1.1л. да се напълни до макс на щеката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно , мерси. Един "майстор" ми обяснява, че на 2,0 тфси от мин до макс не било повече от 300 грама, също, като на бфб било количеството. Аз му казах, че бърка и в двата случая, но не исках да бъда голословен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не не този е от майстор "направи си сам", поправял е няколко Пасата Б3 и една Б3-ка на Ауди и сега няма стиганьие. И то ремонти от сорта на смяна на свещи и акумулатор :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте от скоро забелязах при загряла кола и включен подгрев на задния прозорец оборотите започнаха да играят съвсем леко на празен ход.

 

Акумулатор ли е проблема или нещо по самия подгрев?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя тръц нещо започна да се бъзика при палене когато е студен двигателя.

Пускат се и двете перки(въпреки, че съм спрял управлението на климатроника) и вместо 1200 оборота, държи 900.

Кой от всичките датчици ще да е виновен?Или поне кажете къде да гледам с Ваг-кома.

Изпратено от моят LG-D802 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боби пусни един Аутосканинг и виж къде кво ще излезе - най-вероятно ако е датчик ще е записана грешка в групата за двигателя ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Датчик температура не излиза като грешка, ако дава някаква информация...дори и грешна. Трябва да му резнеш кабел или нещо подобно за да го познае компа.

 Гледат се живите данни.

П.П. Коледа наближава и тръцовете се стягат за зимния си сън.:hilezh:

Редактирано от loshdancho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боби пусни един Аутосканинг и виж къде кво ще излезе - най-вероятно ако е датчик ще е записана грешка в групата за двигателя ...

Миналата седмица я сканирах и не показа нищо, но тогава проблема го нямаше.Утре пак ще пусна едно сканиране за спорта.

Нужна ми е повече информация на кои канали да гледам купчината датчици под капака, така лесно ще го хвана кой е мизерника.

Данчо само дебнеш няко тръц да се счупи, че да моЕ да сипеш дейВа маааму, само че той и така си пали и върви, а на теб като ти пръдне поНпата и.....ще замълча, че да не те урочасам предколедно :hilezh:

Изпратено от моят LG-D802 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

34 minutes ago, loshdancho said:

Датчик температура не излиза като грешка, ако дава някаква информация...дори и грешна.

Готов ли си да се обзаложиш?

Може да се окаже, че при някои има крос-чекинг и ако разликата в данните е над 25%, логва грешка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.pelicanparts.com/techarticles/Audi_B6_A4/13-WATER-Coolant_Temperature_Sensor_Replacement/13-WATER-Coolant_Temperature_Sensor_Replacement.htm

Е тоя педе....аст си мисля, че е.Сега ще потърся инфо на кой канал да го дебна.

Изпратено от моят LG-D802 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че ми фане оная работа... Ако показва 96 градуса на антиВРИза(температурен датчик) към компа при реална темп.10градуса...чекай от умрел писмо.

Може да хване ако показва 120+25%... ама ако е 96...нъцки

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега размишлявах малко и не виждам логика между темп. датчик и това да се пуска вентилатора за охлаждане на компресора на климатика.Възможно е да е набило грешка за високо налягане и да пуска перката....странното е, че след 5мин. спират и двете перки.Дано си покаже на сканирането.

Изпратено от моят LG-D802 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...