Jump to content

Питанки относно А4 Б6/Б7 - Vol. 3


dobri_sc

Recommended Posts

  • Отговори 3,7k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Датчик температура не излиза като грешка, ако дава някаква информация...дори и грешна. Трябва да му резнеш кабел или нещо подобно за да го познае компа.

 Гледат се живите данни.

П.П. Коледа наближава и тръцовете се стягат за зимния си сън.:hilezh:

35лв. назад и вече имам палещ и работещ тръц.....да видим до кога.

Както се видя на жовите данни по-горе, темп. сензор G62, беше виновника.

Изпратено от моят LG-D802 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги дайте идеи относно марки за комплект ангренажен ремък,обтяжна, паразитна ролка и водна помпа за  А4 B6 1.9 TDI AWX. От предишното обслужване не съм навъртял повече от 55к км ,но вече карам  5-та година и ми се иска да ги сменя горните неща с нови. Може частите да са на различни марки, но не съм сигурен кои са препоръчителни? Нещо друго трябва ли да се сменява като обтегач на пистов ремък, че него още не съм го сменявал, а не знам как да се познае дали е читав или е тръгнал?

Редактирано от kx3m
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

INA, Contitech, Gates - ремъци

INA, SKF, SNR, Ruville - ролки

щом не си сменял обтегач на аксесоарния ремък, сменяй го и него

виж състоянието за шайбата с механизъм за свободен ход на алтернатора също

Водна помпа - Ruville, FAI, Hepu

За тези неща ти гарантирам че няма да имаш ядове / което не изключва други марки да имат също качествени продукти/.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 21 часа, kx3m написа:

Колеги дайте идеи относно марки за комплект ангренажен ремък,обтяжна, паразитна ролка и водна помпа за  А4 B6 1.9 TDI AWX. От предишното обслужване не съм навъртял повече от 55к км ,но вече карам  5-та година и ми се иска да ги сменя горните неща с нови. Може частите да са на различни марки, но не съм сигурен кои са препоръчителни? Нещо друго трябва ли да се сменява като обтегач на пистов ремък, че него още не съм го сменявал, а не знам как да се познае дали е читав или е тръгнал?

Ремък Contitech или Optibelt, ролки Ina, Skf, Snr, водна помпа - Hepu, Fai, Dolz, Ruville.Обтегача се сменя ако свири или е разбит, ако не е според мен няма смисъл.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси колеги за предложенията , мисля да заложа на ангренаж и ролки Ina, водна помпа Hepu. Все още се колебая за обтегача, видимо леко трепти нагоре надолу, но това и на други A4 ки го видях със същия мотор. Не знам как да разбера колко е читав, преди 2 месеца един виден майстор каза че е добре уж.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ангренаж, оптяжна и паразитна ролка на Ina, и водна помпа Hepu от Елит кар ми идват на 220 лв, с отстъпка. За труд вече цените може да варират, но ще е при някой майстор от форума в Сф, че в моя град при първото обслужване леко оакаха нещата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 12/3/2017 at 16:32, bobitovn написа:

 

Много е вероятно.Не отлагай, че ще стане по-зле.

 

Изпратено от моят LG-D802 с помощта на Tapatalk

Пиши каква е развръзката.

 

Цецо ми звъня одеве... Оправили са драмите. Имало е проблем с уплътнението на кутията на ECU-то. Според него, като са слагали газовата, не са я затворили както трябва. Сменили са уплътнението, почистили са и всичко трябва да е ok сега. За vagcom-а e познал колегата @Муцев - OBD комуникацията на газовата го е блокирала. Не си спомням преди какво сме правили, как сме я закачали та работеше... Нямало реален проблем с модула :) 

Ще ходя след малко до Dbos да си я взема, че ми залипсва :D  :dance:

Редактирано от aRobben
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен същата кутия от алармаджийте беше монтирана зле и от там водица.Важно е, че са я оправили. :)

Изпратено от моят LG-D802 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моите газаджии не я бяха затворили тая кутия както трябва. Влязло влага и миналата година по тва време ми гаснеще в движение и след малко чакане и палене тръгваше ама не набираше и след 2к оборота забиваше нос.

 

Доста стресово прибиране до Търново. Майстора я отвори почисти продуха махна влагата затвори я и от тогава проблеми никакви

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя е доста скъсан и сег като стане студено и мокро и копчето не работи и трябва с ключ да отварям. Като е топло и сухо проблем няма.

 

Само че съм със седан и там цялата част с гумата и плафоните е различна спрямо авант.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.

Пиша тук за всички с Ауди А4 В7,които искат да ретрофитват 2-те от три кори под предния прозорец.

Тази под чистачките я сменям и нея,защото лично Аз я счупих при едни манипулации,иначе тя не е задължителна.

Както знаете при (В6)-ците тези кори ги има заводско но при (B7)-ците незнайно защо немеца си ги е спестил или ги слага само при S/RS версията.

 

Това са ОЕМ номерата на въпросните,цени няма да пиша защото всеки може да ги вземе отнякъде с различни отстъпки.

Аз ги взех 3-те комплект на много добра цена и като цяло съм доволен.

 

1.Водоотвеждаща лайстна (кората под чистачките) - 8E1 819 403 A 01C

2.Водоотводен капак (кората над акумулатора и сервото) - 8E1 819 447 01C

3.Капака на акумулатора - 8E1 819 422 A 01C

 

Крайния резултат на сглобката на трите кори.

PXyf2Rp.jpg

Редактирано от MAPTO7007
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Красив е целия комплект ... Но като вземеш да вадиш АБ ще се сещаш с добро за старата кора (в базовия си вариант).

Редактирано от МММ1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има още две кори, с които става още по красиво. Над казанчето за хидравликата и до въздуховода на въздушният филтър. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да,знам ги тези кори - но съм ги виждал само на S4 4.2 и защо не ги свалих да видя ОЕМ номерата незнам - а по ЕТКА нещо не ги намира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ги моите. С пръст съм посочил това което нямам ама не ми се даваха още 60-70лв за него.Купувал съм ги нови от Аутоплюс ОЕ. Нещо към 120-130лв ми се върти из главата.

WP_20171214_22_41_56_Rich_LI.jpg

WP_20171214_22_42_06_Rich_LI.jpg

Редактирано от stingray
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...