Jump to content

Питанки относно А4 Б6/Б7 - Vol. 3


dobri_sc

Recommended Posts

Сменяте с рамена и чистачки от Б7 и няма кахъри.Вярно,че е пари,но чистят перфектно.[emoji4]

И моите са от Б7 и пак гредаааааа.

Ще мисля вариант за монтаж на обикновенни чистачки(без заварки де). :)

П.С.. Чистачките чистят чудесно като нови, но за няколко месеца започват да скърцат.

Изпратено от моят LG-D802 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 3,7k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Оригинални на Бош 70лв, не бананите, а стария стил чистачка. Има ли някакъв боклук на стъклото... Край, чистачката чисти на линийка и не го маха. Имам на сонакс течност за буби, обикновените банани безшумно и безпроблемно чистят мушичките, тия оригиналните само ми ги мажат по стъклото...

Ще видя четвъртък и петък дали ще успея да пригодя митотойо-то на рамената със ботче и гайка, ако стане ще споделя резила.

Редактирано от Traytor
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 28 минути, Traytor написа:

Оригинални на Бош 70лв, не бананите, а стария стил чистачка. Има ли някакъв боклук на стъклото... Край, чистачката чисти на линийка и не го маха. Имам на сонакс течност за буби, обикновените банани безшумно и безпроблемно чистят мушичките, тия оригиналните само ми ги мажат по стъклото...

Ще видя четвъртък и петък дали ще успея да пригодя митотойо-то на рамената със ботче и гайка, ако стане ще споделя резила.

митотойо-та с какво захващане са ,кука или друго,аз мисля да пробвам да адаптирам  с някакво захващане от френска кола,забелязъл съм че имат модели(ванове) с доста по-големи предни стъкла и по-големи чистачки,и ще видя каккво ще излезе:steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 24.04.2017 г. at 22:14, tonko2.0T написа:

Незнам,аз такъв проблем на моята каруца нямам.

п.с.-Чистачките миналата година ги смених.Вземати са от колата Райно.Чистят много добре.

ти си с б7,а там купето е друго,отделно е по-нова кола,самият факт че при б7-та започват да слагат аеро,значи че нещо е променено по аеродинамиката,едва ли имат еднакъв коефицент по аеродинамичност двата модела,затова не мога да се съглася че само с оригинални ще чисти добре,на 15 годишна барака чистачките да чистят добре само с оригинални това не мога да го взема като факт

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав си.И аз точно това си го мислих.При Б6 има два-три модела чистачки.Преди бях с най-първите,само оригиналa вършеше работа.

И през повечето време колите са в гараж.Няма слънце,няма лед.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте имам проблем с фабричен би-ксенон на б7-ца. Проблема ми е че премигват само дългите светлини (мисля че само десния фар премигва). На място колата като седи няма проблеми , но при шофиране когато е изправен волана премигва и дори изгасва, завия ли на ляво веднага светва и се задържа, като изправя или завия на дясно отново има премигвания. 

 

Проблема дали е от самия ксенон или има някоя букса/кабел може да прави проблем при завиването на фара. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10 hours ago, vladimir7979 said:

митотойо-та с какво захващане са ,кука или друго,аз мисля да пробвам да адаптирам  с някакво захващане от френска кола,забелязъл съм че имат модели(ванове) с доста по-големи предни стъкла и по-големи чистачки,и ще видя каккво ще излезе:steinigung:

Имат за кука, имат и вариант с 10 адаптера. Лошото е че пробвах и със 10те адаптера и не се получи. Ако измислиш нещо свиркай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм с рамена от Б7 и с нови оригинални чистачки на около година, но от известно време много скърцат.

Мислех си, че е заради новото предно стъкло от Кобра, уж най-скъпото и Европейско, но като чета ще пробвам с нови чистачки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, asenovb написа:

Мислех си, че е заради новото предно стъкло от Кобра, уж най-скъпото и Европейско, но като чета ще пробвам с нови чистачки.

И аз мисля,че стъклото играе голяма роля.На Б5-цата с оригиналното стъкло не скърцаха и стари чистачки,като сложиха китаец-новите чистачки на 2-рия месец най-късно почваха да скърцат...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не може да е от стъклото.Как шампионките чистят на всякакви стъкла, а тия аеро шитни скърцат.

То се вижда какъв е проблема...в кращата няма какво да ги притиска плътно и подскачат по стъклото.Ако е обилен дъжда и мокри добре, няма скърцане, ама ако влизат боклуци и стъклото не е мокро.....нищо не чистят.

Изпратено от моят LG-D802 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

8 hours ago, gamzoff said:

А някой да е пробвал с рамена от пасат b 5.5?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Не стават. Отвора на рамото е с доста по-малък диаметър от на A4.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искаш да кажеш, че все едно са като на а4 б5? А тези от пасата но да е фейслифт? А бе от някой пасат, но да пасват чистачките, които са с многото адаптери.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е ползвам сонакс. За сравнение полото винаги е било с промоция кауфланд течност и както казах бананите са 3 годишни и чистят по-добре от чисто новите на аудито...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 8 часа, gamzoff написа:

Искаш да кажеш, че все едно са като на а4 б5? А тези от пасата но да е фейслифт? А бе от някой пасат, но да пасват чистачките, които са с многото адаптери.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Или от сеат или от шкода октавия би трябвало поне отвора да е еднакъв,в събота ще ходя до една морга със старите рамена  и пробвам от коя кошница се доближават най- много до тези,забелязах че това са единствените рамена направени  толкова широки имасивни и никаква работа не вършат,течност и стъкло ги изключвам като проблем,стъклото  ми е оригинално на 6 месеца

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А има и едни мерцедеси с подобен захват говоря за ц класа. Виждал съм няколко такива модела.

А някой пробвал ли е модела Ro Group чистачки. Там май има такъв адаптер като за б7.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 4/26/2017 at 11:34 AM, asenovb said:

И аз съм с рамена от Б7 и с нови оригинални чистачки на около година, но от известно време много скърцат.

Мислех си, че е заради новото предно стъкло от Кобра, уж най-скъпото и Европейско, но като чета ще пробвам с нови чистачки.

И в двете посоки ли скърцат?

Или само в едната?

 

Така и така сме в тема, някой ъпгрейдвал ли е пръскалките с такива дето пръскат на мъгла?

Много ми с еиска да го направя, но не зная от каква кола да ги взема....

Редактирано от Fitil4o
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, Fitil4o написа:

И в двете посоки ли скърцат?

Или само в едната?

Като се замисля идея си нямам, не съм обръщал внимание.

Защо, някакво предложение или предвид нещо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, Fitil4o написа:

И в двете посоки ли скърцат?

Или само в едната?

 

Така и така сме в тема, някой ъпгрейдвал ли е пръскалките с такива дето пръскат на мъгла?

Много ми с еиска да го направя, но не зная от каква кола да ги взема....

От 2 месеца при един приятел са пръскачките ми от Пасат и нямам време да отида да си ги взема. Дали стават нямам идея но ще пробваме. Сега ме подсети да му се обадя. Имам ли резултат веднага ще пиша :)))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

15 minutes ago, asenovb said:

Като се замисля идея си нямам, не съм обръщал внимание.

Защо, някакво предложение или предвид нещо?

Taкa...

Когато чистачката не стои ПЕРПЕНДИКУЛЯРНО на стъклото, тогава скърца в едната посока- тази,която е крива :)

Трябва да се изкриви рамото в обратната посока, за да застане рамото и ЧИСТАЧКАТА перпендикулярно на 100%.
Всъшност проблема е, че не може да се обърне перото в женалата посока и затова скърцат.

Дано си ме разбрал...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Fitil4o написа:

И в двете посоки ли скърцат?

Или само в едната?

 

Така и така сме в тема, някой ъпгрейдвал ли е пръскалките с такива дето пръскат на мъгла?

Много ми с еиска да го направя, но не зная от каква кола да ги взема....

От пасат б6 стават но май трябват и едни адаптори,и от сеат по новите модели стават но не всички имат подгряване,както и един от спортните модели на ауди,но не помня кой,има тема някъде,може да потърсиш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...