Jump to content

Китайските гуми безопасни ли за лятото с високи скорости и температури?


Recommended Posts

ЗДРАВЕЙТЕ КОЛЕГИ!

ПРЕДСТОИ СМЯНА НА ЗИМНИТЕ ГУМИ С ЛЕТНИ. НЯКОЙ ИМА ЛИ ЛИЧНИ ВПЕЧАТЛЕНИЯ ОТ ПОВЕДЕНИТО НА КИТАЙСКИТЕ ГУМИ

ПРИ ВИСОКИ СКОРОСТИ И ТЕМПЕРАТУРИ, БЕЗОПАСНИ ЛИ СА?

ПОЗДРАВИ!

Редактирано от drob4o
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 90
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аз лично нямам впечатления от такива гуми, но няма и да имам. Не бих сложил такива и не бих препоръчал на никой да сложи такива незнайни 'произведения'. Това е лично мнение. 

За 20 лв отгоре, има достатъчно марки, които да съм чувал, поне. 

Общото мнение из форумите е, че незнаеш кога и какво ще им стане на гумите. При по високи скорости се разпадат в движение. Пръскат се при малко по-силни удари, слаби бордове и т.н. все интересни неща. 

Иначе дрифтърите ги тачат много, особенно при мен. Всеки ден ги сменят с нови комплекти, но не ги карат по пътищата. 

Успех в избора. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички гуми които не са от известна марка са потенциално опасни - без значение дали са китайски или не. Причината е проста - ако гумата се пръсне и ти и семейството ти изгорят живи при катастрофата, незнайната фирма производител няма да изгуби нищо. Затова нямат интерес да хвърлят пари за качество - утре само ще сменят името на фирмата.

 

От друга страна ако гумата е маркова не е проблем, даже и да е произведена в Китай (с изключение на ментетата разбира се.) Но тя пък ако е менте, едва ли ще пише че е произведена в Китай. :)

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно за колко високи скорости става дума....че се разпадат гумите ви в движение? И след като в "движение с много висока скорост" гумите ви са се разпаднали, вие как сте живи и здрави още?!  Защото това звучи като от личен опит? Споделете....ако не е тайна ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има се впредвид че, парчета от самата гума се отделят в движение, при какви скорости, не мога да коментирам. До колкото си спомням от четеното, скорости над 130-150км/ч.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко над 130 е самоубийство говоря за нашата пътна мрежа.Пълно е с друсани, пияни,комплексари и т.н.

Съмнявам се китайската гума или каквато и да е там ако е НОВА да е по лоша от втора или трета употреба.Гума само НОВА и смяна на 3-4 години според пробега,за зимна 3 години е предела при редовно използване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам целогодишно със зимни гуми корморан размер 205/55/16. За 3 сезона (зима/лято/зима) им правя 50 000 км и ги хвърлям. В момента са на 30 000 след лято и зима и имат чудесен грайфер. Колата се държи стабилно и в снеговете я тествах о 30-35 см няма грижи. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тука никой не говори за втора употреба гуми. Аз дори и подарени китайски гуми не бих ползвал. Живота ми и на семейството ми също, не струва 100 спестени лева. Пък нека да вършат същата работа. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, на всяка гума има индекси за пътното й поведение - съответно разделени по класове.

 

Препоръчвам А клас за мокър път и най-много С за разход на гориво. Мен шума не ме бърка, ама може и това да съобразиш - аз явно съм глух, ама не чувам голяма разлика.

 

Другото зависи от джоба ти ;)

 

Между другото тези индекси са покъртително зле при китайските гуми. На вид го докарват, на показатели не.

Редактирано от Stanley_S
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сцепление на мокра настилка:  С - ама пък ако не държиш да спираш добре на мокро са идеални ;)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

9 hours ago, Joro Irl said:

Тука никой не говори за втора употреба гуми. Аз дори и подарени китайски гуми не бих ползвал. Живота ми и на семейството ми също, не струва 100 спестени лева. Пък нека да вършат същата работа. 

спестените пари идват почти 400(четиристотин) лв за четири нови гуми в сравнение с маркови такива.Скоро някой от редовните списвачи във форума беше прецакал  нова? гума в софийска дупка  ,но каква марка??Предполагам"маркова" щот повечето тук са масони:hilezh:

Както и да е-ако  се мисли при шофиране,а не само да се наблюдава и да се изнасилва педала,с всяка нова гума няма да имаш грижи.

Ще направя 4 години вече с някви словенсли ли бяха,забравих им и името,но освен,че на втората  година станаха малко по-шумни.,други ядове нямам.Взех ги XL и дори на 10см по ниска шахта нямаше  балон или поражение по джантата.А зимните маркови нови Ултрагрип8 са ми малко разочароващи ,особено на мокро:steinigung:   

п.п.Летните се сетих,че са Спортива

Редактирано от dafil
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тука никой не говори за втора употреба гуми. Аз дори и подарени китайски гуми не бих ползвал. Живота ми и на семейството ми също, не струва 100 спестени лева. Пък нека да вършат същата работа. 

Правилно! [emoji106][emoji108]

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички гуми които не са от известна марка са потенциално опасни - без значение дали са китайски или не. Причината е проста - ако гумата се пръсне и ти и семейството ти изгорят живи при катастрофата, незнайната фирма производител няма да изгуби нищо. Затова нямат интерес да хвърлят пари за качество - утре само ще сменят името на фирмата.

 

От друга страна ако гумата е маркова не е проблем, даже и да е произведена в Китай (с изключение на ментетата разбира се.) Но тя пък ако е менте, едва ли ще пише че е произведена в Китай. [emoji4]

N5 във света производител "Pirelli" влезе в долноразреден екип на Китайската държавна фирма "ChemChina" и според мен не е вече препоръчително да се купува тази марка.

Жалко. Правиха много хубава гама продукти.

http://www.forbes.com/forbes/welcome/

http://mobile.reuters.com/article/idUSKBN0MI0PQ20150323

http://www.motorauthority.com/news/1097453_pirelli-sold-to-state-owned-chemchina-pininfarina-may-go-to-mahindra

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

6 hours ago, dafil said:

Предполагам"маркова" щот повечето тук са масони:hilezh:

Аз карам само с маркови гуми. Но не защото съм масон. А защото си избирам автомобили и джанти, които мога да си позволя да карам безопасно, без да ми се налага да карам с 90 по магистралата и да обяснявам после, че "другите" са луди.

 

Чета темата и не ме свърта. Купил си човека 10+ годишна А4-ка с незнаен мотор (предполагам нещо 4 цилиндрово с малък данък), което като кс/кг е по-малко от Голф3/1.6, но ще сложи 18" гуми. Ама няма пари за нормални 18" и ще сложи китайски. Друг веднага се намесва - няма нужда от хубави гуми, то в България е пълно с комплексари с хубави гуми, които карат самоубийствено със 130+ км/ч.

Чета и за безумните съвети да се кара с ментеливи гуми, но да се сменят често, примерно на 3 години.... 

НЕЕЕ истинските масони са тук - те карат с големи гуми, сменят ги често и не бързат за никъде....

 

Интересно ми е, всички, които препоръчват евтини гуми, с какви накладки карат. 

 

Конкретно към колегата с 18" на незнайната А4-ка - за цената на Нексена (който е последен по тестове и силно непрепоръчителен) в размер 16" може да се купят всички топ марки - Конти спортконакт/премиум контакт, GY F1, Dunlop sportmax, Pirelli, Michelin primacy......Vredestein, Fulda, Nokia са още по-евтини. 

В размер 225/45/17 комплект гуми от ТОП марка и модел ще то дойде 100-120лв по-скъпо от нексените.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въртял съм и скъпи и евтини гуми.

От евтините - Tigar sigura, матадор, фулди, дебици и (!) west lake :hilezh:

На всичките съм правил 160-70-80 км/ч. Разпаднали се няма.

 

И скъпи съм карал. Континетал, гудйър и мишелин.

 

От всички най-харесвам фулдите.

Като съотношение цена-качество. И най тихи бяха също мисля.

За точни модели не мога да се сетя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако просто прочетеш няколко теста за поведението на "китаеца" на мокра настилка ще разбереш че си мъртвец и с 60км/ч. Тъпото е че тук се говори за това...ако си купил "безопасна гума" значи си масон,психопат,убиец и тн.

А ти примерно с китаеца като ме хакнеш на някой светофар с 40км/ч щото спирачният път на мокро е два пъти по...какъв си? Autobild не веднъж пише статии с червено НЕ КУПУВАЙТЕ евтини гуми и никъде не пише че са опасни след 130 само....

http://autobild.bg/%D0%A2%D0%B5%D1%81%D1%82-%D0%B7%D0%B8%D0%BC%D0%BD%D0%B8-%D0%B3%D1%83%D0%BC%D0%B8-205-55-r16-%D1%87%D0%B0%D1%81%D1%82-1-/a5297

Редактирано от Misho 82
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, robobug said:

Аз карам само с маркови гуми. Но не защото съм масон. А защото си избирам автомобили и джанти, които мога да си позволя да карам безопасно, без да ми се налага да карам с 90 по магистралата и да обяснявам после, че "другите" са луди.

 

 Друг веднага се намесва - няма нужда от хубави гуми, то в България е пълно с комплексари с хубави гуми, които карат самоубийствено със 130+ км/ч.

предполагам,че мен си имал предвид под"друг"?

И не-нямам предвид,че в България е пълно с комплексари с хубави гуми, които карат самоубийствено със 130+ км/ч.

Моля да се разбира само това,което съм написал!

 

 

Нексен- http://www.gumi7.com/bg/tire/103462/NEXEN-N6000+XL-225-45-R17.html    -112лв

 

Пирели- http://www.gumi7.com/bg/tire/116763/PIRELLI-CINTURATO+P7+K1+XL-225-45-R17.html  -174лв

 за четири гуми идват 250 лв отгоре

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нексена са корейски  и са добро бюджетно решение ,за разлика от разните долнопробни китайските китайски  нонейм боклуци ,за които е пусната темата .Разликата между нексена и някакви китайски измислици едва ли ще дойде повече от 50-60 лв. за четири гуми ,което ще рече ,че не си струва човек да си насилва късмета с китайци  .Естествено всичко е въпрос на бюджет и приоритети и ако някой го удовлетворяват нексена в по-голяма степен от марковите гуми  ,няма пречка да си вземе .Все пак дори в  примера с разликата от 250 лв.  или повече  за четири гуми между бюджетна марка като нексен и премиум марка е добре да се отчете и това ,че гумите обикновено се  ползват поне три сезона .В този случай не е трудно да се сметне ,че разликата е  83 лв. годишно  ,което едва ли ще бутне нечий ,дори и немасонски бюджет   :hilezh:  , ако човека е преценил ,че иска маркови гуми да речем  . Моето мнение е ,че гумите не са най-подходящия консуматив ,от който да се пестят пари .Все пак са нещо ,което постоянно усещаш докато караш колата всеки ден и е доста неприятно усещането да си дал едни пари и да караш гуми с отвратително поведение ,които ти помрачават настроението в продължение на няколко години ежедневно и всеки ден се псуваш що не си дал  тея 70-80 лв. повече за да си спестиш мъките ,още повече ако тея мъки се материализират под формата на смачкани ламарини заради няколко метра спирачен път повече  .

Редактирано от 4ring avus
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

6 hours ago, dafil said:

предполагам,че мен си имал предвид под"друг"?

 

Нексен- http://www.gumi7.com/bg/tire/103462/NEXEN-N6000+XL-225-45-R17.html    -112лв

 

Пирели- http://www.gumi7.com/bg/tire/116763/PIRELLI-CINTURATO+P7+K1+XL-225-45-R17.html  -174лв

 за четири гуми идват 250 лв отгоре

 

Не, нямам конкретен човек предвид, в противен случай бих го цитирал:).

 

Примерът, който си дал, не е коректен и е силно подвеждащ - най-скапания нексен срещу безмислено скъп модел на пирели.

Следи темата за гуми от Диана и сравнявай гуми, които ги има по тестовете. 

 

Едни летни гуми изкарват нормално 3-4 сезона....може и повече, ако автомобилът се ползва рядко или основно за извънградско.

Какво се пести - всеки може да си направи сметката. По-безопасно е да се пести от винетка и ГО. Поне не се застрашават животи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 10 часа, robobug написа:
Преди 2 часа, robobug написа:

... Какво се пести - всеки може да си направи сметката.....

 

Повечето гледат цената. Никой не мисли. Същото е и с боклуците от Lidl. Ако там пуснат гуми за продажба с някаква измислена марка .... Опашки ще има и хвалби из форумите ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

баси мамата то явно са плъзнали бая фалшиви гуми на пазара, човек да не знае какво да купи видиш ли му гръмнали двете предни гуми едновременно докато си круйзва с 230км/ч по подбалканския :)))). От бюджетните варианти за нексена около мен хора каращи с него споделят положителни отзиви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...