Jump to content

Замръзва ли нафтата на 3.0


mshbul

Recommended Posts

Колеги, имате ли наблюдения на 3.0 замръзва ли нафтата и къде е тясното място?

 

Дали в движение става или не може да запали?

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няколко човека ми се обадиха днес, че не могат да запалят. Може да замръзне навсякъде нафтата, решението е да се държи колата в гараж.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С премиум нафта не съм имал никога проблеми. OMV Maxmotion. Гледам клипове в кръвна група ауди как се хвалят, че палят. То е едно тропане, трескане, подгряване 4 пъти, палене от 3-ти път. Давам контакт, гасне реотана след секунди и пали като в лятото. Акумулатора дори ми е 95AH.

Редактирано от Dan4ote
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Друг "номер" е, да се държи повече от половин резервоар с гориво (за яростните противници на добавки). Това с ОМВ е въпрос на късмет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

зависи от къде и какво сипваш,с максмоушана на омв нямам проблем,от другите ако сипвам слагам и добавка на бардал против замръзване

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Попаднах и тук и във VW форума на замръзнала нафта.

Сипвали от лукойл, омв и еко.

 

Аз съм имал 2 коли, на които замръзваше на определено място и знаех точно кога ще стане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На нито една кола никога не ми е замръзвала нафта!?:nixweiss: Карам от много години с Шел ВиПауър,целогодишно.....Добавки не съм ползвал никога...

Редактирано от plamen sf
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз запалих адски трудно днес и онзи ден. Едвам, едвам с 300 зора. С много въртене и държах много на контакт след десетия път.  
Започна да ми свети, че няма масло. Май щях да я задава за малко.
За първа зима ми се случва. С чисто нов акумулатор съм. Заредих на Ромпетрол дизела.
Мисля да заредя в ЕКО, но като прочетох от колегата е същия боклук нафта, както всяка в България
Не съм сложил добавка, но ще се наложи за да не стане беля.
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сипвам само авио дизел от еко и евентуално от ромпетрол като допълнително слагам и малко добавка, но не ме брига тъй като колата ми се помещава в гараж. Иначе за качеството на горивата ни направо не ми се говори. Имам в двора няколко туби с нафта зараждани от различни бензиностанции и резултата е пагубен, след -5 градуса започва да втвърдява, освен това сумати пъти си сменят цвета, прават утайки, виждат се най-различни гнясове просто не е за коментиране с какво си караме колите. Направо ми е писнало всеки път като застана на колонката да си мисля на какъв боклук ще попадна и ще си изхвърля ли дюзите. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сменя си цвета нафтата, ако я държиш в бутилки от минерална вода. Имаш хубав филтър, слагай евро5 и проблеми няма да имаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да споделя и аз малко личен опит - уикенда зарязах колата в Пампорово на -20 и малко от Петък до Неделя. 

В Неделя запали нормално без допълнителни подгрявания и глупости. Нафтата е от Ромпетрол без добавки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много относително от къде се зяреждат бензиностанциите,ако е румънската нафта е хубава,но има някъде които се сареждат от лукойл бургас,а в лукойска бензиностанция ходех само до кенефа да им се изходим вътре,ама вече и това не заслужават

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление и в ромпетрол замръзва.

Цитат от раздела за С5:

 

Във връзка с паленето, едно предупреждение за колегите от София и по точно в ж.к. Дружба, колеги не зареждайте нафта на Ромпетрол, трима души днес стигнахме до размразяване и източване на големи количества нафта заредена там, изключително лоша нафта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълних резервоара на Лукойл и сложих добавка  Castrol TDA .Няколко дни бях на Банско и при -16 нямах никакъв проблем с паленето.

Редактирано от nikolay80
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ромпетрол не знам дали имат премиум дизел, май не. Нормално да замръзне ако е било -20 и още надолу, както беше онзи ден.

Редактирано от Dan4ote
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично налях две такива шишенца(който са по 900 мл) на 30-35л нафта .Но ,ако вече ви е замръзнала,не слагайте понеже няма да помогне 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...