Jump to content

Гуми летни


Recommended Posts

11мм разлика в диаметрите значи, че колата ще се вдигне с 5.5мм спрямо стария размер. 

5,5мм е и разликата във височината на гумата, но това е така само при сравнение при еднакъв размер джанти. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 64
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

От 1-ви Март съм сложил летните гуми и се качих именно на Нексен Нфера су 1 215/55/16 и за скромните 1000 км с тях. не мога да кажа лоша дума. Държат се добре при положение ,че и самия асфалт е по - студен .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 6 часа, atanasovkn написа:

От 1-ви Март съм сложил летните гуми и се качих именно на Нексен Нфера су 1 215/55/16 и за скромните 1000 км с тях. не мога да кажа лоша дума. Държат се добре при положение ,че и самия асфалт е по - студен .

Точно към тях съм се насочил и аз, даже със същия размер. по нашите форуми и клюкарници ги хвалят, по чуждите ги плюят, но съм го решил, само ще изчакам до към края на март, че още ми се струва рано. Ще споделиш ли с какъв ДОТ ги взе, и от къде(на лично, че ще ни подгонят от СЕМ):dance:

Преди 3 часа, flober9106 написа:

Имай едно на ум при мокър асфалт

Колега, какво имаш в предвид, от опит ли го казваш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото се сещам бяха корейски ,но ги правят и в Китай ,а с китайска гума винаги трябва да се има едно на ум.Карал съм с китайски "   infiniti"    и то на БМВ , на сухо се държаха повече от добре, но има ли вода на пътя бяха ужасни макар ,че има и други фактори от които зависи поведението на колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги да използвам темата и аз.Какви са ползите на 235 45 17 пред 225.Ясно е ,че фабрично при а4 8Е ги дават 235.Но  сякаш джантите повече изпъкват с 225.Как мислите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, matteraci написа:

Какви са ползите на 235 45 17 пред 225.Ясно е ,че фабрично при а4 8Е ги дават 235.

Височината в полза на единия размер и цената в полза на другия размер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 8.03.2017 г. at 18:29, flober9106 написа:

До колкото се сещам бяха корейски ,но ги правят и в Китай ,а с китайска гума винаги трябва да се има едно на ум.Карал съм с китайски "   infiniti"    и то на БМВ , на сухо се държаха повече от добре, но има ли вода на пътя бяха ужасни макар ,че има и други фактори от които зависи поведението на колата.

Да Корейски са колега ! Аз като ги поръчах им казах ,че ако пише китай ги отказвам ! Та на мойте пише мейд ин кореа с дот 4616 ! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз вчера сложих летните Seiberling Touring 2 с дот 0417 ще ги видим как са :) За първи път ще карам с не толкова известна марка гуми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я да донаспамим темата на колегата ...

 

Замислил съм нещо от сорта на тия Nokian-ки или тези GoodYear-и.

Някой с впечатления относно тях или мнение?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено Goodyear-a. И по тестове и по мнения дето съм чел е по-добрата гума

Да не говорим и че е нов модел от 2016 а тоя Нокиан мисля вече 3-та година се продава. Да не говорим и за скандала с Нокиан, че пращали други гуми за тестове за да имат измамно високи резултати, които дори с тая измама никога не са били в топ3 като другите алтернативи.

 

Виж и Дънлоп Макс РТ 2 - същите пари е и е на едно ниво с Goodyear-a. И двете са доста леки гуми, което ще помага с динамиката и разхода. Goodyear-a идва и фабрично с предпазен борд. 

 

Аз също ще вземам май Goodyear-a само, че за 225. Само чакам малко да се стопли и да изкочат 17-ки които да си купя

Редактирано от GameON
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 6 часа, royce написа:

Я да донаспамим темата на колегата ...

 

Замислил съм нещо от сорта на тия Nokian-ки или тези GoodYear-и.

Някой с впечатления относно тях или мнение?

 

 

Аз карам с такъв Нокиан. Миналата пролет го купувах нов. Единственото отрицателно което мога да кажа е, че са доста шумни. Иначе съм много доволен от тях. Аз ги карам в размер 245/40/18.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4 hours ago, GameON said:

Виж и Дънлоп Макс РТ 2 - същите пари е и е на едно ниво с Goodyear-a. И двете са доста леки гуми, което ще помага с динамиката и разхода. Goodyear-a идва и фабрично с предпазен борд.

 

Благодаря на всички, и особено на теб. За Дънлоп въобще бях изключил, а хем есента ги бях оглеждал за зимни.

Бях загледал и Фулда, но май били бая меки, като Континентал-ите и бая бързо заминавали.

Избора май ще е между GOODYEAR Eagle F1 Asymmetric3 и DUNLOP Sport Maxx RT2.

Редактирано от royce
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Continental и Firestone не препоръчвам за летни, при мен заминаваха за нула време, Файър стоуна ги хвърлих за 20к км.... Контито издържа около 30-35к, точно два сезона.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

14 hours ago, royce said:

Бях загледал и Фулда, но май били бая меки, като Континентал-ите и бая бързо заминавали.

 

Аз карам с Fulda Sportcontrol 225/45/17, вярно е че са меки. Но пък за 2 лета на съм забелязал някакво сериозно износване. От поведението им на пътя съм много доволен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз на голфа бях с Continental Premium Conact 5 205/55/16 . Уникална гума като поведение, но доста мека.  На Аудито бях с Hifly 235/45/17- на дъжд бяха ужасяващи, все едно са направени от пластмаса. Смених ги с Vredestein Ultrac Cento 225/45/17 и за един сезон съм много доволен, добро поведение и са по-твърди от контитата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, udli написа:

Аз съм доволен от те я, останах изненадан колко са тихи.

HANKOOK K120 VENTUS V12 EVO2

235/45R17 97Y XL

 Съотношение цена-качество са перфектни а и са клас "А"на мокро .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@s4_v и аз бях много доволен от Контито, но замина адски бързо. Благодаря за отзива за Hifly че се бях носичил точно към този вариант за лятото :)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз монтирах четири броя yokohama advan neova ad08 за лятото, не знам как ще са, още не съм ги сложил на колата, надявам се да са добре. При всички случаи ще дам мнение есента. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...