Jump to content

Избор на зимни гуми през Юни? Предложения за 2017/2018


Recommended Posts

@PESHO OT MARS Имаше и такъв момент, но на мен по-скоро ми беше интересно дали не мога да си купя отсега гумите. Втори комплект джанти си взех още в началото на лятото и сега остава само да сглобя "зимния" комплект и той кротко ще си чака времето в гаража. 

За мен ползите от това упражнение се състояха единствено в това, че през лятото имам по-малко разходи и ми беше по-удобно да купя гумите сега.

Впоследствие вече в темата започнахме да се чудим, дали е възможно зимни гуми, поръчани лятото (макар и не през юни де, признавам), да са с ДОТ същата година. Явно е възможно.

Гумата е 270 кинта с отстъпката на онлайн магазина.

 

@tisho_psg Не знам защото толкова много те дразни тази тема. Ясно е, че всеки вижда нещата по свой начин и нещо, което за някой е съществено, за друг може да е маловажно и обратното.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 434
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Важното е да си щастлив,че вече имаш желаните зимни гуми.И догодина да се похвалиш,че си доволен от тях :zustimm:

Иначе наистина не я разбирам темата.Пусна я началото на Юни,тогава имаше свободни пари който според теб не можеш да съхраниш до зимата.Гумите купи края на Август-близо 3 месеца по-късно.Ако беше успял да не похарчиш парите още 2 месеца щеше да купиш по-пресни гуми,вероятно и на по-добра цена и да имаш повече свободно място в гаража. Може би целта е била да докажеш,че не Септември излизат новите зимни гуми както ти казаха,а края на Август? Все едно,вярвам че някъде там в темата има логика която на мен ми бяга.Това разбира се е без никакво значение.

Не е заяждане,опитвам се да намеря логиката :bia:   

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма логика да се купува зимна гума лятото , при положение че няма я ползваш веднага. Има смисъл само и единствено ако се намери на някаква много изгодна цена без това да оказва влияние на качества и.

Изпратено от моят LG-D855 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би малко извън темата ,но да попитам за съвет и аз.

Става въпрос за всесезонни гуми.

MICHELIN CROSSCLIMATE

 

Pirelli Cinturato All Season

 

Uniroyal AllSeasonExpert

 

Goodyear Vector 4 Seasons

 

VREDESTEIN QUATRAC 5

 

Hankook Kinergy 4S H740

 

Kumho Solus HA31

 

Firestone Multiseason

 

BFGOODRICH G-GRIP ALL SEASON2 XL

 

Като се има предвид, че тук сняг има веднъж годишно за около час два ( като последната зима го проспах :-)  )

Но тази година за коледа може би ще бъда на континента и искам да съм подготвен донякъде. 

Ще се радвам да споделите мнения и препоръки. Дори и за модели които не съм написал.

Благодаря ви предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кросклимат е доста скъпа.

 

За същата сума според мен е по-добре да се вземе лятна среден клас и бюджетна зимна. Остава обаче неудобството от смяната им.

 

Нексен има също всесезонен модел ама по ревютата я оплюват нещо.

Редактирано от PESHO OT MARS
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

robobug за там става въпрос. Досега съм карал само с летен Континентал.

 

PESHO OT MARS  80 паунда не е много като се има предвид че китайчетата са около 50.

 Да добавя и още една за размисъл.

 

Toyo Vario V2 Plus

Product Details
 

 

Редактирано от peeeeet
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 22 часа, robobug написа:

Добри отзиви за Кросклимат.

Аз също съм доволен от тях, в момента на А6-цата съм с такива. Не са шумни, на вода са добре, не съм газил в голям сняг с тях засега защото ги купих малко преди края на зимата.

 

Преди 20 часа, peeeeet написа:

Toyo Vario V2 Plus

Product Details
 

 

Не са много хубави, лесно се получава балон и като минат 20-30000км почват вкарват вибрации в купето. Иначе за сняг и вода са ОК, но са малко шумни - в момента А4-ката на дъщеря ми е с такива, но не бих купил отново. На сухо като че ли по-лесно губят сцепление при тръгване.

 

Двете коли са quattro обаче.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On Wed Aug 23 2017 at 8:40 PM, peeeeet said:

robobug за там става въпрос. Досега съм карал само с летен Континентал.

 

PESHO OT MARS  80 паунда не е много като се има предвид че китайчетата са около 50.

 Да добавя и още една за размисъл.

 

Toyo Vario V2 Plus

Product Details
 

 

Имай в предвид следното. Лично според мен всесезонните можеш да ги разделиш условно на две категории според шарката. Едните приличат повече на зимни а другите на летни. Примерно Вариото което си показал ако му махнеш маркировката всеки ще каже че е зимна. На теб какво ти трябва, нещо което да е подчертано по-лятно с възможност в малкото снежен период да се придвижваш внимателно предполагам.

 

Между другото сега виждам че и Конти са изкарали всесезонен модел който е идентичен с TS860 но няма нейните насечки/ламели.

Редактирано от PESHO OT MARS
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

21 minutes ago, PESHO OT MARS said:

 Едните приличат повече на зимни а другите на летни. Примерно Вариото което си показал ако му махнеш маркировката всеки ще каже че е зимна.

Дори имаше спор какви гуми са Нокиан WR:hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Ами последните 5-6 години карам с такива и са супер дори и на 3-тата година/после ги изхвърлям/.Карал съм с по-лоши и за това нямам база за сравнение , не съм и карал с по-хубави също.Сега ще си взема Фалкен пък ще кажа напоролет :)

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
На 23.08.2017 г. at 10:27, AALEXANDROV написа:

Първо да благодаря на модераторите, че отключиха темата.

При мен има развитие и се чувствам длъжен да споделя.

Значи, в неделя ми доставиха гумите - дот 1817. Така че по първото твърдение, а именно кога започват да се произвеждат зимните гуми за съответния сезон - очевидно поне от началото на май.

Взех ги от един онлайн магазин (да не правим реклами), като изрично бях написал, че искам гуми от тази година. Те първо се обясняваха, че било невъзможно, но после се сетиха, че имали доставка на 31.07.2017 и в нея можело да има пресни гуми. 

Така че по второто твърдение, а именно кога родните вносители започват да вкарват гуми за зимата - очевидно по предвидливите го правят от края на юли.

Самата гума, на която се спрях след известно колебание, е Континентал ТС860 - надявам се да е ок за зимата и да покрие очакванията. Малко по-скъпа е от дискутраните Нексенки, пък ще видим дали има защо.

 

 

 

IMG_1872.JPG

Колега търся такива за размер 245/45 r18 , но немога да открия. Ти от къде ги взема?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@icebobo От Дианата ги купих, но в размера, който ти търсиш, според мен не се предалгат. Вариантът (ако говорим за Континентал) е TS 850 P.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 25.08.2017 г. at 8:17 AM, PESHO OT MARS said:

Имай в предвид следното. Лично според мен всесезонните можеш да ги разделиш условно на две категории според шарката. Едните приличат повече на зимни а другите на летни. Примерно Вариото което си показал ако му 

Между другото сега виждам че и Конти са изкарали всесезонен модел който е идентичен с TS860 но няма нейните насечки/ламели.

Къде го видя? Континентал винаги са отричали всесезонната гума, имат всесезонните за американския пазар само и то по някакви техни стандарти за топъл климат. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вярно че има вече. 

Всесезнонна гума, направена от фирма, която ги отхвърляше до скоро - вероятно най-доброто в този сегмент. 

19 minutes ago, PESHO OT MARS said:

Остави го го Йофчо ве....той всеки ден е в лабораториите на Конти а после вечеря с висшия им мениджмънт и не може да не е чувал за таква гума.

Тая година не съм ходил в Хановер, вече работя по друг проект. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прегледах го тоя модел, дават го добър, но подходящ за градски условия.  Скивайте как  я класират с поред конкурентни продукти: 

 

038304443-big.jpg?r=0

Редактирано от SpeedyMan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия от Хановер са много несериозни.Да произвеждаш и предлагаш нещо което дълго време си отхвърлял... Явно за няколко гроша повече са готови да си пикат на собственото мнение :hilezh:  :freude:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами то се вижда че не ги дават да са по-добри от зимната им гума. Вероятно искат да се намесят в сегмента на всесезонните 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аааа, ти си виждал по-добри всесезонни от летните или зимните на съъответната марка ????

 

tellmemore.png

 

Редактирано от birdman
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То и едно време маслата са били зимно и лятно :D

Още не могат да направят явно универсална.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шарката на тази всесезонка като гледам е като на TS860. Но за България мисля, че всесезонна гума не е добра практика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи. Доста реват например в Пловдив и Варна/Бургас че реално там снежна покривка няма и ако колата се кара изцяло в града има смисъл.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...