Jump to content

Дайте мнение за акумулатор


Recommended Posts

Шлепа взе да пали мъчно, като престои няколко дни без да е пален. Като го покарам на дълъг път се оправя но като престои 2-3 дни без да го паля пак се чувства че акумулатора малее. На клемата има щампа с годината и седмицата и се оказа, че старат Варта Силвър кара 14-та година. Явно ще се предава.

Спрял съм се на два акумулатора и до 2-3 дни ще взема един от тях но очаквам някакво мнение от запознатите.

За сега фаворит ми е този понеже пише, че е гелов и уж карали повече:

http://www.kacarski.com/index.php?route=product/product&product_id=348

 

На второ място ми е този, който в момента е на добра промоция и мога да го купя за 150лв и е някакъв карбон технолъджи, каквото и да значи това:

http://www.acdc.bg/Акумулатор-72Ah-EXIDE-Premium-EA722

 

Предварително благодаря за всеки съвет :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Яяя, Русито отново с адекватен съвет!:hilezh:

Викаш, 14 годинки е късичък срок за експлоатация на един акумулатор ?!?:wall:

Кapitango, на мен не ми отварят(от телефона)батериите, които си качил:nixweiss: 

 

Редактирано от birdman
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам лидълско зарядно от тези с дисплейчето. Зареждах го няколко пъти, но като не карам 3 дни и пак пада на 12 волта и при паленето започват да мижът лампичките по таблото. Оченцето с поплавъка вътре, където трябва да бъде зелено е черно, тоест гъстотата на електролита е в мамата.

Иначе сега в топлите дни се пооправи с паленето но напоследък се кара почти всеки ден колата и няма престой. Но като застудее съм почти сигурен че ще ме предаде.

Ще ви снимам щампите на акумулатора, който все още се ползва (за тези, които не вярват).

Кажете нещо за тези гелови акумулатори?? Кой е по-добрия избор, гелов или карбонов?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо се  е бъгнал линка от първия ми пост.

Първия акумулатор е VOLTKRAFT ULTRA LONG LIFE AGM 12V 80Ah 800A

а втория е 72Ah EXIDE Premium - Carbon Boost

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих заложил на име/марка, която си върви с гаранцията. Не бих взел най-евтиния. Не обръщам внимание на гел/карбон/плазма батерии, нищо не ми говорят като технологии. Днес взех за жената един бош, втрещих се, когато ми препоръчаха АГМ, въпреки, че колата не е старт стоп... Взех класическия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еее, той капитана не се е обадил, поне избора си да сподели от толкоз време, виЙ още съвети му давате !:gut:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първият марков акумулатор, който съм си купил нов, е Exide Premium от Диди94. Кара вече 8-ма година в градски условия, без гараж, без специални дневни светлини. Никога не е зареждан. Около 60Ah на 1.8Т.

От тогава съм си купил и Варта силвър, и няколко Бош-а С5. Никой не ме е предал.

До покупката ми на Ексайда слушах как всички акумулатори били еднакви, как ги правели в еди кой си завод и да съм доволен, ако си изкарат гаранцията..... защото били консуматив. Или да си купувам възможно най-големия.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еййй, бравос, евала, мноо добре :flehan:

Ъъъъ и тва до какви изводи трябваше да ни доведе ? 

Как помогна на пусналия темата ?

Или просто се поФали ?!? :gruebel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка купих ROMBAT AGM VRLA 70Ah 760A Направиха ми добра цена-180лв и ми обещаха, че на 5-тата година ще ми го изкупят за 100лв. Аз ще съм доволен ако изкара поне 3.

Ето и снимки на стария ветеран Варта силвър произведен 3-та седмица на 2005 година за тези,които не вярваха:

038109838.jpg?r=0

 

038109840.jpg?r=0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно на времето доста добри са ги правили наистина. И за мое добро впечатление, тези дни на работа смених оригиналния акумулатор Renault (VARTA) 70A на служебното Канго 1.5 Dci 2009г. (130 000км). Чак се учудих, като го разопаковах от кожухчето му - до сега не бе барано там, но накрая се предаде и дори да го заредя не помага.

Иначе само да споделя за сегашното качество - 100Ач Exide Premium за 295лв. се предаде в жегите миналото лято на Аудито. Батерията бе на 4 години и малко. Сега съм с 95Аh, 800A, Gigawatt - за 138лв. (цената е с отстъпка) - колкото изкара толкоз, поне не е много скъп.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, grizzly said:

MUTLU ама за руския пазар. Тукашните нямат нищо общо.

Мутлу и Инчи имат ниска и висока серия с различно качество. Проблема е че хубавата висока серия се доближава ценово до много по-известни марки и респективно никой не би дал такава сума за турски акумулатор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Серията на Мутлу за руския пазар която спечели всички тестове преди време изобщо не се предлагаше у нас. Специално пригодена за ниски температури и руски климатични условия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще ползвам темата да питам и аз. Аз съм с един Starline 60Ah, наближава му края на гаранцията и ще ходи при приятел. Нищо му няма, алтернатора си зарежда нормално и той. Така правя с акумулаторите аз - изтече ли им гаранцията, отиват при приятел, някой си ги карат по още 3-4 години. Гледах в един магазин всякакви и мисля да пробвам Duracell Advaced 63Ah. За 2.0 16V става на въпрос. Дали са толкова добри като батериите им ААА? Батериите ААА са доста добри в сравнение с другите. Ползвам ги на фенери и безжични клавиатури и мишки. Наистина издържат "повече - много повече" Някой с такъв? 

Exide съм купувал няколко бр. преди 7-8 години, но на двуколесни, за това ги препоръчах на автора. Бош-а се прави в Монтана, мой познат тираджия разправяше как е ходил да вземе товар от там за Германия и акумулаторите били истински Бош :) 

Редактирано от Sklepi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...