Jump to content

Предимства на хлебопекарната


Recommended Posts

Онзи ден бях в едни приятели и хапнах домашно приготвен хляб от хлебопекарна. Беше много вкусен. Замислих се, че вместо да давам всеки ден пари за боклуци, мога да си купя хлебопекарна и да си правим сами хляб. Колко пари трябва да отделя и на коя марка са най-добрите хлебопекарни?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре се замисли да не ядеш хляб изобщо. Така ще си спестиш излишни килограми с наднормено тегло. И пари също.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Избери си модел с 2 бъркалки и възможно най-малък обем на коша. С 2 бъркалки става най-пуФкав и обемен хляб, а тъй като е с първични продукти и просто направен, изсъхва бързо, така че не е нужно да е голям самун (има особености по съхранението). Марката и цената на фурната няма значение към полученото, по-скоро рецептата. Всичко тва от личен опит, сменил съм 3-4 машини.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много е хубав хляба от домашната хлебопекарна, обаче яко се напълнява, защото топлия, вкусен хляб го изяждаш на едно ядене. Затова вече отдавна не я ползваме, но натрупаните килограми ... си останаха :hilezh: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 11 часа, mihaildjambarski написа:

... да си купя хлебопекарна и да си правим сами хляб...

Хляб може да си печеш и без хлебопекарна ... След кратък период на ползване трайно се застоява в някой шкаф.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нашата я пакетирах и прибрах- вкусни неща става, но се пълнее страшно бързо поради злоупотребяване с количествата. Цялото семейство сме и наложили вето на тази машина:hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Ivo_Dinkov написа:

 Цялото семейство сме и наложили вето на тази машина:hilezh:

Като казваш цялото семейство, имаш предвид сигурно, че жена ти е казала "ПРИБИРАЙ ТОО ПУСТИНЯК ВЕДНАГА" и ти си се съгласил, нали? :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трета поред ползваме,ма предимно да меси тесто ,после жена ми прави едни “гадости” със сирене и се доврЪшваме с цялата тава за вечеря:hilezh:

На първите 2 им се късат ремъците

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

56 minutes ago, Schnura said:

Като казваш цялото семейство, имаш предвид сигурно, че жена ти е казала "ПРИБИРАЙ ТОО ПУСТИНЯК ВЕДНАГА" и ти си се съгласил, нали? :hilezh:

Ххахахахахаха:hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си правя хляб веднъж месечно.Обаче не го ям, докато е топъл, защото заминава половината :).

След като изстине, става много плътен и засища от половин филийка.

Такъв хляб ни стига на 3-ма човека, да вечеряме 7 дни.Освен това се запазва и по-дълго време, поради това, че е доста плътен.

Изпратено от моят LG-D802 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единственото предимство е ,че се слагат всички съставки и се получава готов продукт. Марката е без значение,деляги на две-с глезотийки и без такива. Правим хляб от лимец с маслини,като го месим в купа с миксера. Втасване 30-40мин покрито с влажна кърпа и в форма от козунак печем на 180 градуса за 30мин. Това е,никакви фрапиращи предимства,всичко е в съставките. Е промишления хляб е в големи количества и процеса е автоматизиран,като има малки разлики при различните фирми. Общо взето брашно,вода 50%,сол10г/кг,мая 25г/кг,3-4капки оцет против картофена болест и останалото кой каквото иска,риган чубрица маслини зеленчуци ядки кълнове, кой каквото иска.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам такава от лидл  и прави много хубав хляб, нищо общо с обикновените купешки боклуци нарязани в пликове с вкус на гума...

Струваше около 100лева , има си различни програми и таймер, да ти бърка хляба докато спиш и като станеш да е топъл за закуска :D

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки над 30 години с тегло над 80 килограма трябва да ограничи храната защото обикновено не е активен достатъчно и не расте. А така се дебелее най-лесно.

Аз лично успях тихомълком да кача небрежно 20+ кг за 20 години, нещо за което вече съжалявам.А връщането назад е трудно.

Следете си теглото редовно и го задържайте в здравословни граници. Това като съвет от пАтило и стАрило.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 12.10.2017 г. at 23:58, ogip написа:

Избери си модел с 2 бъркалки и възможно най-малък обем на коша. С 2 бъркалки става най-пуФкав и обемен хляб, а тъй като е с първични продукти и просто направен, изсъхва бързо, така че не е нужно да е голям самун (има особености по съхранението). Марката и цената на фурната няма значение към полученото, по-скоро рецептата. Всичко тва от личен опит, сменил съм 3-4 машини.

Пцилютно се съгласих ! :hilezh:

Само ше добавя, че е добре и да е с два реотана - горен и долен !:verweis:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От доста време си мисля за такава машина.... диетата ми е високо въглехидратна и хляба е основен в нея.Въпроса ми е ....има ли възможност да се приготвя хляба с квас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз избягвам да ям хляб, защото... ясно защо.

Но по празници печем домашен хляб и наистина е много по-вкусен. Може да се правят миксове от брашна, могат да се добавят семена, не се прекалява със солта.

Според мен при умерена експлоатация една домашна фурна си е полезна вещ вкъщи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Откакто взехме хлебопекарна, купен хляб почти не се появява в къщи. Знам какво му слагам за да стане, купувам си пълнозърнесто или типово брашно ( разбира се незнам какво има вътре), но задължително го ядем след поне един ден. Преди ядях по половин хляб сега с макс две филии дебели по сантиметър съм готов, хляба е супер плътен и засищащ. Понякога слагаме вътре и подправки и докато се пече аромата е невероятен.

Хлебопекарната е 850 вата с две бъркалки за 150 лева Финлукс, дано изкара няколко години, чувал съм че тавата прогаряла на всички, а откъде ще търся незнам - но това мисля е далеч все още.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...