Jump to content

Питанки относно А4 Б6/Б7 - Vol. 4


Fireblood

Recommended Posts

On 2/6/2023 at 9:54 AM, Даниел Д. said:

@user12321 Мисля, че при Б6 липсваха кантарите в седалките и ще се наложи да ги спреш през ваг кома (ако монтираш Б6 салон на Б7). Всичко останало е на 100% еднакво.

На ел. регулирането му е нужно единствено 12V, така че и да нямаш лесно ще прокараш.

 

Мерси за информацията. Тези т.н. кантари може би са за наличие на пасажер на седалката и съответно писука при не сложен колан, нали така? При мен обратното ще да е, салон от B7 на моята B6, пък дали ще се намери точно такъв дето търся и запазен предстои да разбера. Освен това трябва да си продам сегашния, или пък бартер, реално ако някой се интересува от седалки изцяло от черна кожа за B6/B7 може да ми пише.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@user12321 Кантарите следят за наличието на пасажер, да, но освен че писука за колан мисля, че и изключва пасажерските ербези, но не съм сигурен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, ако се монтира на B6 предполагам моята въобще няма да ги отчита тези датчици или каквото е там, нали така? М/у другото, ето ТОЗИ салон съм харесал, някой има ли с такъв , да каже как са поне предните седалки като комфорт. И още едно питане , салоните между Седан и Авант съвместими ли са? Имам спомен, че съм чел, че предните да, но задните не ..?

Редактирано от user12321
датчици
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. 

От както стана студено сутрин, като запаля колата в началото в купето започва да влиза миризна на бензин (като на богата смес). Тръгна ли,  миризмата изчезва, но ако седя на място има миризма. Това е само докато колата е студена в началото. След като загрее няма миризма, дори да седя на място.

Някой да се сблъсквал с подобен проблем?

1.8Т е мотора.

Редактирано от Chitatelia
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери картерната вентилация - ако има пропуск може да мирише от нея. Другото е меката връзка на ауспуха.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно нямам проблеми с обороти и т.н , но явно ще трябва да се провери.

За София, читави ауспухаджии някакви препоръки?

Редактирано от Chitatelia
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, Chitatelia написа:

 

 

АСПО , на Шипченски проход.

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@*
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги на всички B7 1.8T задните спирачни апарати са еднакви ? Заден ляв ми задържа, а си спомням че преди 2 години го бях рециклирал точно него, защото и тогава задържаше, та сега пак. Направо искам да взема нов апарат, затова питам дали са еднакви. Колата е куатро ако има значение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, чудя се дали ски сака от облегалка на задната седалка на А4 B6/7  може да се монтира на А6 4F. Моля някой, който го има да му измери рамката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 19.02.2023 г. at 8:05, stilioza написа:

 

 

До час-два ще го имаш на ЛС. :) Интересно как не го имат поначало този отвор, все пак... A6 4F ..

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@*
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

става, ако са ти падащи седалките, иначе ньие. И ги няма, щот са ....... екстрааааа и оня, дето е пръцнал първи на седалчицата, може ич да не е бил фамилиър със ските.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Става и на фиксирани седалки, подготвени са. Сменява се само кората зад седалките откъм багажника или се изрязва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой занимавали се със затъмняване на автостъкла. Интересува ме колко излиза като цена затъмнява ето на задните четири стъкла и заден капак с нанокерамично фолио?
Колата е ауди а4 комби.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 15 часа, Митака55555 написа:

 

 

Пиши ми на лично и мога да ти препоръчам 2-3 места по София, където са ми фолирали стъкла професионално и на добри цени.

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@*
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Как се справяте с течовете от увредени уплътнения на челно стъкло? Течът е в краката на шофьора и се получава при статично положение на колата и поне едно денонощие валежи от дъжд. За B6 става въпрос. Убеден съм че течът е от уплътнения на стъклото, защото другите уплътнения са ми ревизирани, а дренажите чистени.

Редактирано от user12321
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Имам проблем със запалването, 1.8т avj, както нямаше проблеми, огласих и повече не запали. След 1 час чудене и тестване, успя да запали на бензин, но работеше много зле, като дам газ и гасне. Като позагря мина на газ и нямаше проблем. Като истина пали, работи 2 3 секунди и гасне. До помпта стига 12.3 волта като дам на контакт, чува се че бръмчи и при контакт и при въртене на стартер. Горивния филтър е сменян, понеже имаше типичното виене, след смяната със knecht продължи да си вие. Дали проблема е в помпата, някой случайно да е сменял скоро да ме насочи какво да търся?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, няма никакви грешки. Сега като я покарах малко ще проверя пак. На горивната рейка има едно като цевичка, като го натисна пръска гориво, но не знам как да премеря налягането. 2001 година е, дали има някакъв датчик който следи налягането 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никъв датчик нямаш за налягане, сменяй си помпата. 

И как горивен филтър се сменя, заради виене на поНпа?!?

Чудеса брат, чу-де-са...

На контакт помпа няма как да чуеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Самото виене идва от филтъра а не от помпата, изчетох 1000 теми и доста от мненията бяха че проблема е във филтъра. Така и така сменях маслото и филтрите, взех кнехт че имаше положителни мнения за него, но така и не се оправи. От помпата не се чуват странни звуци, а от самия филтър. Дори като го пипна вибрира и от това се получава звука.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам един такъв същият навес, идентичен  мотор, такова нещо като "виещ филтър" няма. Или е объркан при монтажа сймия филтър, или просто воплите на умиращата помпа се "гасят" във филтъра и се чуват там.

Виж си помпата, симптомите са показателни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам идея как работи филтъра със вграден регулатор. Просто чувам че си идва от него, като почне да бучи направо вибрира в задната седалка. Днес я изкарах, това представлява но по номера написан на нея не намирам никъде. Излизат само с цяла кошница.

0A23530B-D78F-4681-93D6-4969635C2882.jpeg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, знаете ли кой разпределителен вал от SDI е подходящ за 2.0тди? Предстои ми смяната му тъй като вече е изяден, а не ми се слага оригинален, а за dbilas валовете чувам, че били меки и бързо заминавали, а и цената им не е много лесна за преглъщане

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...