Jump to content

Чистачките?>?


D_I_V_A_K_A

Recommended Posts

Как мамка им да ги накарм да спрат да чегъртат така,и най вече десната да чисти цялото стъкло?? :hilezh: Смених чистачките,чистак нови са ми Шампион,и пак скърцат,и десната мие една трета от дължината си...? ???

МНОГО ше съм благодарен ако измислиме нещо,направо ме побърква тва! :):):hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има едни нови които са без метални рамена - направо гумената част с една дръжка по средата на която се нанизва рамото. Казват че са много добри но цената на оригиналите е соленичка - около 60 лв май. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Течността за чистачки е 40% от работата на чистачките..т.е е вода и чистачките са Шампион направо бръснат стъклото и никога не съм имал проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич,самото рамо ан чистачката не ляга добре на стъклото и чисти само полвината отстъклото,то просто чистачката не стига до стъклото,това е едната част,а иначе водата.. ми с течност за чистачки съм,старата кола си я карах с абсолютно същата течност,същата марка,същото разреждане,и беше перфектна,а са поразпитах два трима приятели с Б3 и сички казват че това и при тях е така,също скърца,и също не чисти дясната изцяло... :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако говориш за дясната когато е в долно положение - да, непокрива прозореца, но като почне да се вдига нагоре и си ляга и си чисти перфектно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако говориш за дясната когато е в долно положение - да, непокрива прозореца, но като почне да се вдига нагоре и си ляга и си чисти перфектно.

Tam e работата че през целия си път и на отиване и на връщане,крайната част си седи нелегнала,и просто не чисти там :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен няма проблем със скърцане. Опитай с друга чистачка и виж дали е от гумата. Ако скърца отвното,значи рамото е по-стегнато.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tam e работата че през целия си път и на отиване и на връщане,крайната част си седи нелегнала,и просто не чисти там :hilezh:

И на мен ми скърцаха и не чистеха, смених ги със шампион и чистият перфектно без шум , най-вероятни си попаднал на менте шампион

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е да и аз си мислих че е нещо от чистачката братле,ама нали тва споменах чисто нови чистачки му купих Champion,с надеждата че ше спре,обаче нема... и старите и новите,абсолютно по един и същ начин се държат... :) Ше пробвам утре единя от колегите ми кара 80-ка,ше пробвам с неговата чистачка,макар че вече почвам се чуда... сменявах си предния джам,да не са ми дали некъв дефектен прозорец бе рбатче,нещо изкривен,деформиран,изчекнат? Само мойта гадна кола ли стърже така? :hilezh: Ама квото питах познато с Б3,секи мрънкя от чистачките,за скърцането не толко,ама за тва къде десната не чисти.. даже и един тук в квартала с Б4,ревна че и неговата била така...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виждам,че си от София. Аз в багажника имам една чисто нова чистачка,кажи къде си и през деня ще мина да направим една проба с моята,аз не съм е отпечатвал още. Пиши ЛС или тук!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имах проблема с чистенето, но на лявата - купих нови и пак същата работа - точно пред мен маже и не може да се шофира нормално ... В крайна сметка Lampard ми я оправи като леко огъна рамото или както там се казва на чистачката, когато ми слагаше предната броня. Сега чисти на 80-90% и съм много доволен :hilezh: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хммм... на форда преди си гънех така рамото.. утре ше я поизкълча малко да вида къв ше е ефекта,МЕРСИ брадчед,добра идея даде! :):hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ама нали тва споменах чисто нови чистачки му купих Champion

Ти от бензиностанция ли ги взе? И нали не мислиш, че като си ги извадил от кутията, това означава че са чисто нови. В смисъл че откъдето и да си ги купил, съществува потенциалната вероятност да са залежали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При правилно положение на рамото чистачките скърцат когато е износено графитеното покритие на перото.

Ако обаче е изкривено рамото, перото на чистачката не лепва добре, а е с различен наклон и се получава скърцане понякога.

Ако се чудите кой ви е изкривил рамото на чистачката, отговорите са няколко:

- на автомивката

- кварталните гамени

- сами сте си го изкривили като сте прекалили с дърпането при смяната на чистачките :flipoff:

Иначе и аз съм с Шампион, благодарение на Коко :flehan: - няма скърцане и чистят перфектно.

Кордобата е с някакво менте от Била за 4 лв, което обаче чисти по- добре от Шампиона ми и то вече цяла година :flehan: Така че, не робувайте на марките винаги :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aз винаги съм ползвал Шампион и съм много доволен.

Обаче на Аудито купих нови, уж са точни по размер, но лявата горе в ъгъла изпуска един триъгълник....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз па "изгъзарех" и си купих Valeo :hilezh::flipoff::hilezh:ЗА БОГА БРАТЯ, ТАЯ БОКЛУК НЕ ГО КУПУВАЙТЕ НИКОГА!!! скърца маже, пълна трагедия, а са на 5-6 месеца. Bosch е истината всичко останало са некви шитни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък съм с рамена БОШ и си смених само перата за по 3 лв. бройката. Мога да ви кажа, че съм супер доволен. Абсолютно безшумни и много меки и мазни. Чистят перфектно - е малко е хамалогия да извадиш само гумите от рамената и да вкараш новите на тяхно място, но си струваше.

Има ги даже и в рацерско синйо :hilezh:

Аз друг да питам за чистачките - на москвича едно време като угасиш колата и без значение на какъв етап от хода са чистачките се прибират в изходна позиция. Защо на Аудито не е така и може ли да се упгрейднат така, че да не остават насредата на джама като угася и да се налага да ги дебна кога ще се приберат, че да врътна ключа :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък съм с рамена БОШ и си смених само перата за по 3 лв. бройката. Мога да ви кажа, че съм супер доволен. Абсолютно безшумни и много меки и мазни. Чистят перфектно - е малко е хамалогия да извадиш само гумите от рамената и да вкараш новите на тяхно място, но си струваше.

Има ги даже и в рацерско синйо :hilezh:

Аз друг да питам за чистачките - на москвича едно време като угасиш колата и без значение на какъв етап от хода са чистачките се прибират в изходна позиция. Защо на Аудито не е така и може ли да се упгрейднат така, че да не остават насредата на джама като угася и да се налага да ги дебна кога ще се приберат, че да врътна ключа :flipoff:

Аз мисля, че за този проблем е виновно моторчето.Отвори го и почисти клемите до червячния механизъм.Обикновенно там се крие проблема.Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, този проблем се дължи на 99% на отслабването на пружината натискаща чистачката към стъклото! Кривенето на рамото може и да помогне но едва ли ще е задълго . А и според мен лично тази циганска процедура не подхожда на никое AUDI !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен не се получи никъв ефект от кривене на рамото.. общо зето ръчках,насам-натам,и ефект никъв! Зел съм си е такива пера некви,ше пробвам ан старите чистаки да ги сложа,да вида дали ше има ефект с тях! :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Колеги, този проблем се дължи на 99% на отслабването на пружината натискаща чистачката към стъклото! Кривенето на рамото може и да помогне но едва ли ще е задълго . А и според мен лично тази циганска процедура не подхожда на никое AUDI !

Мога само да кажа,че доста съм си поиграл със чистачки(всякакви) и съм на 100% съгласен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЧЕТЕТЕ внимателно! :bia:

След 2 години експерименти върху скърцащи чистачки установих следното:

1. Колата купена с БОШ. Видимо - екстра. Скърцат като луди.. Настройка на перпендикулярност на перото чрез усукване на рамото. Мьььъничко помогна. Настройка на геометрията на рамената. Изобщо не помогна. Измиване на предното стъкло с 6 препарата + спирт. Помогна за две седмици. :bia:

2. Купувам нови чистачки. Пак БОШ. 17лв близо. ГРЕШКА! :hilezh:

Скърцането продължава. Пак се чудя. Отивам на предположение за хлабини в задвижването.

Нека поясня. Преди АУДИ съм карал 20 години ЛАДА и подобен проблем НИКОГА не е съществувал. И с най-голямото менте чистачки.

3. Продължавам да се чеша.

4. В ПРАКТИКЕР виждам чистачки по 6лв. (жълта кутийка. надпис не помня. върти ми се в главата UNITEC). Решавам че си струва риска. Купувам. Слагам. По-дълги са. Това го констатирам в едни дъжд (разбира се). Спирам под дъжда три пъти и с джобно ножче ги подрязвам докато не се бият.

Мамка му,

НЕ СКЪРЦАТ!

Вече 6 месеца не скърцат.

БОШ? Извинете....

Опитите продължават....

----------------

Специално за Бананко.

Баце НЕМА кола която да не връща чистачките в изходно положение. Или ключа е прецакан (ако го прави понякога) или в моторчето на чистачките има една контактна пластина която се грижи за тази блага работа. ;)

-------------

За добри чистачки КОКО 100С4 предлага некакъв насипен ШАМПИОН към който бих се ориентирал при първа възможност.

Има едни GRAPHITE по 3-4лв. Май и в МЕТРО ги има.

Много са добри. И те не скърцат. Ама перото се разпада до месец. :bia:

А ВАЛЕО си купих за Реното. Ама още не смея да ги сложа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги моето ауди б4 не помна с какви чистачки го зех но бяха некъв атцки буклук и един ден като ходих в практикер видях некви за 5-6 лв. бяха викам кво пък 5 лева къде не са отишли и ги зех вече почти година няма скърцане няма нищо перфектна чистачка на сухо време съм пробвал пускам чистачката тя просто си върви по стъклото се едно е мазано с олио отгоре че да е по гладко.Много съм доволен от тях.

ПОЗДРАВИ и УСПЕХ

Редактирано от mart
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към Бруно: тези перца са перфектни, даже ги продават с лайсна в която ги пъхаш и за 2 мин. ги монтираш...

На старото Ауди си чистеха перфектно 5-6м. после така го продадох.

Сложих едни такива на новото - същите отзиви добре тръгна, но за 3-4 м. си заминаха, даже ги препоръчах на един авер и той се оплака че бързо заскърцали..., та за тез перца май е въпрос на късмет, ако попаднеш на добри си вземи 2-3 комплекта да си имаш.

Сега съм с Шампион от промоцията на Коко 100 С4 :hilezh: и засега 3м. нямам проблем!

Редактирано от Lube
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

[4. В ПРАКТИКЕР виждам чистачки по 6лв. (жълта кутийка. надпис не помня. върти ми се в главата UNITEC). Решавам че си струва риска. Купувам. Слагам. По-дълги са. Това го констатирам в едни дъжд (разбира се). Спирам под дъжда три пъти и с джобно ножче ги подрязвам докато не се бият.

Мамка му,

НЕ СКЪРЦАТ!

Вече 6 месеца не скърцат.

БОШ? Извинете....

аз вече 6-7 месеца съм със същите чистачки и нямам никакви проблеми, чистят перфектно не стържат не скърцат. <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...