Jump to content

Смяна на дискове и накладки


Nomakbg

Recommended Posts

Колеги,

Идва време за смяна на предни дискове и накладки.

Много теми и мнения се изговориха, но въпроса все още е на дневен ред. Кои са най-добрите варианти и какво мислите за слагането на по-голям диаметър дискове? 

Оригинално на битурбото е 356мм, но гледам че хора слагат и по-големи размери.

Моля за мнения и идеи.

Ако са нормални дискове и накладки да са такива които не свирят и не цапат много, но добре да спират.

Ако са по-големи дискове то проблеми и неща които трябва да се замени и направи.

Благодаря ви!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последните години слагам АТЕ и няма проблеми със скърцане. За цапане - цапат, дали повече или по-малко - не знам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ma3xa чак проблеми не, усеща се че предните дискове са тръгнали да заминават и ще трябва да ги сменям. Но бих казал че съм доволен и не ми се иска да попадна или сложа дискове и накладки които да ме вкарат в неприятни филми. За това питах и дали някой е слагал по-големи дискове и има ли някакви проблеми или по-специално.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз отзад съм с АТЕ и дискове и накладки. Не скърцат. 

Отпред с АТЕ накладки и оригинални дискове. Скърцаха малко, сега не. Чакам зимата да видя ще се обаждат ли.

Редактирано от Nikolay Tanchev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

23 hours ago, Nomakbg said:

@ma3xa ATE кой модел и какви накладки?

@Drone Дискове на Текстар отпред слагал ли си ? Разлика с оригиналните? 

Не съм сменял предните дискове. Странното е, че нов диск е 30мм, а лимита му е 28мм. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На чифт накладки се сменят и дискове. Колко повече да искаме. :D 

Карам вече 50 хиляди едно ТРВ както казват колегите скърца когато си иска не ми е проблем, дисковете вече имат ръб а накладките са по средата. Преди съм карал АТЕ, техтар всичко ми се е кривило.....

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На колата на жена ми сложих АТЕ отпред дискове и накладки :) супер са , като исключим факта че клаксон спрях да ползвам и за 2 - 3 дни джантите си сменят цвета на графитено сиво :D Скоро и аз ще сменям дискове на моята кола и съм в голяма дилема , че неискам да имам същите драми :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз на " оригинални " съм се спрял по принцип , но колко ще са оригинални ......... :( иначе стъпват на около 1500лв частите 

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако намерите добри решения не се срамете да споделите 😁

И аз имам същите дилеми като всички вас. Ако са афтърмаркет дали ще скърцат или ще се кривят,дали ще спират адекватно за тази голяма кола, ако са оригинални цената ми се вижда доста дебела.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е Вие какво искате хем качество, хем да е безплатно :D

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@sers Колега, не веднъж съм ползвал не оригинални части и артикули в и извън автомобилите които са издържали и били изключително качествени на двойно по-ниски цени. Живеем в свят в който всичко има на пазара стига да знаеш къде и какво да търсиш. Наясно съм, че ако има добри алтернативи на оригиналните неща, то тук ще разбера кои са те и какви са плюсовете и минусите ( за да разбера дали е за мен или не) . В краен случай не е проблем и оригинални дискове и накладки. :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 8/8/2023 at 10:24 AM, Nomakbg said:

@Envo Как спира ТРВ-то ? 

@Nikolay Tanchev Същият въпрос за спирането и как се държат АТЕ-тата на сухо и на мокро? 

 

Спират си добре. Аз не съм състезател и не я мачкам цял ден колата , но за месец имах 2 доста фрапантни спирания от 140 до към 70 и мога да кажа че съм доволен от тия накладки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз преди 3-4 месеца сменях предни дискове и накладки. Дискове Zimmerman Sport продупчени и накладки Bosh low metal... Много добра комбинация, не скърцат, нито в мокро време, нито в жегите... Студени, топли няма значение... Но много феродо по джантите :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 17 часа, Nomakbg написа:

@sers Колега, не веднъж съм ползвал не оригинални части и артикули в и извън автомобилите които са издържали и били изключително качествени на двойно по-ниски цени. Живеем в свят в който всичко има на пазара стига да знаеш къде и какво да търсиш. Наясно съм, че ако има добри алтернативи на оригиналните неща, то тук ще разбера кои са те и какви са плюсовете и минусите ( за да разбера дали е за мен или не) . В краен случай не е проблем и оригинални дискове и накладки. :) 

Щом искаш категоричен отговор ще го получиш. Спирачките с оригинални дискове и накладки се усещат най-добре. Ате , трв, брембо , текстар. Всичко е една идея различно, но всичките спират и нямат проблем. 

А за тези колеги които искат да не им цапа джантите , по реномираните марки накладки си имат серия Керамик, в момента съм с такива и джантите не се цапат изобщо! А цената им е двойна на стандартните накладки, та всеки да си преценя. Няма какво повече да се каже в тази тема.

Редактирано от sers
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
На 10.08.2023 г. at 6:43, Тони Николов написа:

Аз преди 3-4 месеца сменях предни дискове и накладки. Дискове Zimmerman Sport продупчени и накладки Bosh low metal... Много добра комбинация, не скърцат, нито в мокро време, нито в жегите... Студени, топли няма значение... Но много феродо по джантите :)

Аз съм със същите дискове, но с керамиka на ATE, именно заради прах. Много малко съм ги карал за да имам накакви дълбоки впечатления, но спират по-добре от сток.

Редактирано от zhelyazA6
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
На 23.08.2023 г. at 14:55, zhelyazA6 написа:

Аз съм със същите дискове, но с керамиka на ATE, именно заради прах. Много малко съм ги карал за да имам накакви дълбоки впечатления, но спират по-добре от сток.

Чувал съм че трябвало да се загреят керамичните и не ставали за нормално каране,това вярно ли е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...