Jump to content

Колко гори на място?


Nikieva

Recommended Posts

По радиото онзи ден казаха следното: в задръстванията на Цариградско за 30 минути 100 коли изгарят 100 литра бензин, кото прави 2 литра на час. Аз съм виждал на Омега с бордови комп. 2000 куб. см двигател, 8 клапана, 2,36 л на час, без да е пуснат климатика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Литър на 100 ли :flehan: или на час ли на кво ли :hilezh: ?

Колега как ще е на 100, като е спряла колата :hilezh:

Невъзможно да харчи повече от 2 литра, немога да повярвам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рено 5 - 1400см3 карбуратор харчи 0.6 литра на час.

Не вярвам АУДИ 2000см3 да харчи повече от 0.8 - 1.0 литра на час.

С реното харча 2.2 литра на час комбинирано (движение и престой). Имаше подробни данни тук някъде от мои измервания.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спомням си на времето още от соц-времената в едно предаване по телевизията , един чичка в синя работна

манта да казва че най-голямата ламя и гордост на автомобилостроенето тогава - ВОЛГАТА да изгаря на

празен ход за 1 час - 700 грама бензин. :hilezh:

Май предаването беше свързано с това дали аджеба има файда или не да се гаси мотора на червен светофар. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kато 4етох за моита кола колко пускат дюзите и като смятах оборотите за един 4ас се полу4ава под литър, ако не се лъжа700-800 милилитра на 4ас на място при 950оборота в минута.Колата е Б4 1,9ТДИ 93година. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По компютър, 1.8Т харчи около 0,9-1,2л/ч, без климатик.

С него, като го видя, ми се додрайфва и за това не го гледам....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм чел за 700 - 800 гр. на час ... за дизелите обаче 400 гр.

Йоще една червена точка за дизелите ... мухихихи :hilezh:

Аз затова вече по нанадолнището не гася ... няма смисъл просто! :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..... Йоще една ;) точка за дизелите ... мухихихи ;)

....

:hilezh::hilezh::flehan:

Редактирано от RossN
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм чел за 700 - 800 гр. на час ... за дизелите обаче 400 гр.

Йоще една червена точка за дизелите ... мухихихи :hilezh:

2.5 тъдъИ... 1.6 на незагряла кола и после 1 на загряла- не пада по доле!! :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2.5 тъдъИ... 1.6 на незагряла кола и после 1 на загряла- не пада по доле!! :hilezh:

Въй въй ... много! :hilezh:

А отстрани като ги слушаш как кротко чоплят семки ще рече човек, че грам не близват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спомням си едно време имаше едно предаване - защо в ДАПа автобусите на градския транспорт Чавдар и Икарус не ги гасяли по половин час, докато са в почивка шофйорите. Тогава повечето обясняваха, че при запалването изгаряли повече гориво отколкото за 30 мин. на празен ход :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Литър на 100 ли :rolleyes: или на час ли на кво ли :huh: ?

Въпроса беше колко гори за час,беше излишно да пиша че гори по литър на час,то си се подразбира :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Литър, два, три все тая, все си мисля, че за сезона, който ни предстои няма значение, по-добре 2 или 3 литра на час, отколкото да си пукна от студ в колата, докато чакам тарикатите да минат най-отпред и да си изчакам реда да мина на светофара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Грубо изчисляване номиналния разход гориво в зависимост от кубатурата

Да вземем примерно двигател 2000 см3.

Това е общата кубатура, т.е. обема на всички цилиндри. На един цилиндър се падат 500 см3. На празен ход оборотите му са-приемаме 800 оборота/минута. Тъй като двигателят е четири тактов, за един оборот на коляновият вал, работят 2 цилиндъра, т.е. изгаряне става във два, т.е. общият обем е 2*500=1000 см3.

За 1 минута: 800*1000=800 000 см3 горивна смес изгаря.

За 1 час: 60*800 000=48 000 000 см3 горивна смес изгаря.

Сега да видим какво представлява горивната смес.

Теоритично, за изгаряне на 1 кг бензин са необходими 14 м3 въздух с температура 0 градуса.

1 м3 въздух=1 000 000 см3

14 м3 въздух=14*1 000 000=14 000 000см3

Тоест за изгаряне на 1 кубически дециметър бензин са необходими 14 000 000 куб.см.въздух. Тука трябва да отчетем и специфичното тегло на бензина, но в случая го пренебрегваме. Няма да ни попречи.

Така. Разделяме 48 000 000 на 14 000 000 и получаваме 3.43 литра бензин.

Тоест: Двигател 2000 куб.см, ако работи 1 час на празен ход, при обороти на празен ход=800, ще изгори приблизително 3.43 литра бензин! Ако смятаме като в учебник вземайки предвид специфични тегла и обеми при различните температури ще получим малко по-малък разход-примерно около 3-3.3 литра.

Да направим бърза проверка:

Движим се 1 час със скорост 120 км/ч при 3000 оборота в минута.

За 1 минута имаме 3000*1000=3 000 000 см3

За 1 час имаме 60*3 000 000=180 000 000 см3

180 000 000/14 000 000=12.8 литра.

Тоест получихме че двигател 2000 кубика при движение с 120 км/ч, харчи 12.8 л/100 км.

Вижда се че малко висок разход се получава при избраната от нас логика, но това е заради както писах по-горе приетите приближения.

Заключение:

Двигател 2000 куб.см, ако работи 1 час на празен ход, при обороти на празен ход=800, ще изгори някъде от 3.0 до 3.4 литра бензин!

От тук :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двигател 2000 куб.см, ако работи 1 час на празен ход, при обороти на празен ход=800, ще изгори някъде от 3.0 до 3.4 литра бензин!

От тук :steinigung:

Това е практически непостижимо :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Практически пък аз съм виждал 7литра на час разход от двулитров мотор :>

между другото доста машини се смятат на моточасове, може оттам да се направи някакви заключение за разхода

Знам само че дизела гори под 400гр/час на празен ход

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...