Jump to content

Къде да не ходим!


Recommended Posts

Продължение от впечатленията ми за "Кар пейнт". Всички длъбнатини от градушката по предния ми капак се върнаха! Явно студеното време показа некомпетентноста и некадърноста им. Утре затрахователната ми брокерка, ще ми каже как се процедира в този случай. Тези, и 6 месеца по-късно явно пак ще ми къст нервите. Ама ако пак ще ходи до там колта, първо яко снимки на всеки детайл от въте и от вън.

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 731
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Нямат ли повече от един "доверен" сервиз застрахователите, за да те изпратят другаде? И 1000 снимки да направиш, ходи да доказваш дали не е направено от теб след като си я снимал или онези нехайници са я орезелили...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както ми обясни брокерката, некадърната им работа е различно нещо от настъпване на застрахователно събитие. Тоест, Капакът ще трябва да го оправят по "гаранция" на извършената от тях услуга. Тоест, няма да получат и стотинка за повторното оправяне. Точно това ме плаши. Когато им плащаха се осираха, да не говорим когато и ще се бръкнат сами за да го оправят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Имайте едно на ум ако решите да пазарувате от Елинкес ООД (Варна). Снощи им пуснах запитване за турбо актуатор, който е производство на Starline (Чехия) и пристига в България с 2 години гаранция, но в сайта беше отбелязан само производителя. Днес ми отговориха, като забелязах следните неща:
1. Гаранцията изведнъж е станала 1 година, като за да важи тя, трябва да отида в специлизиран сервиз и да бъде издадена работна карта за монтажа.
2. В раздела с информация за продукта, производителят вече е отбелязан като "OE Original Parts", а не Starline, на който те всъщност са и официален вносител.
3. В мейла с отговор ми беше упоменато, че актуатора е оригинален Garrett. Garrett НЕ продават отделни елементи от турбокомпресора - поне съм сигурен, че актуатора не се продава отделно.
Единственото, което се запази е цената, която всъщност била с 10% отстъпка, но не съвпада с цената, която е оказана от чехите. За моя изненада е с почти 100 лв по-евтина.
Та, имайте ги в предвид тези. Аз лично няма да купя от тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А защо не си го търсил директно от Starline? чисто любопитство.

Редактирано от PESHO OT MARS
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имайте едно на ум ако решите да пазарувате от Елинкес ООД (Варна). Снощи им пуснах запитване за турбо актуатор, който е производство на Starline (Чехия) и пристига в България с 2 години гаранция, но в сайта беше отбелязан само производителя. Днес ми отговориха, като забелязах следните неща:

1. Гаранцията изведнъж е станала 1 година, като за да важи тя, трябва да отида в специлизиран сервиз и да бъде издадена работна карта за монтажа.

2. В раздела с информация за продукта, производителят вече е отбелязан като "OE Original Parts", а не Starline, на който те всъщност са и официален вносител.

3. В мейла с отговор ми беше упоменато, че актуатора е оригинален Garrett. Garrett НЕ продават отделни елементи от турбокомпресора - поне съм сигурен, че актуатора не се продава отделно.

Единственото, което се запази е цената, която всъщност била с 10% отстъпка, но не съвпада с цената, която е оказана от чехите. За моя изненада е с почти 100 лв по-евтина.

Та, имайте ги в предвид тези. Аз лично няма да купя от тях.

Аз съм купувал два актуатора на Гарет, освен да са били пълни ментета, но не вярвам, защото магазинера ми е приятел.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Пловдив- сервиза се намира на Бул. Васил Левски 107 в нещо като комплекс с много сервизи след моста на "Ален Мак" Работят заедно с магазина за акомулатори преди ТЕТ-а Занимават се с акомулатори и не знам с още какво. за смяна на алтернатор 2ра ръка ми искаше 270 лв при положение че аз го намерих за 90 лв при което ми отказаха да изчакат ден и половина да им занеса частта и майстора ме заплши че ще ми хвърли частите в багажника и да и ходя да си дигам колата , при което побеснях и му казах по най-бързия начин да ми сглобява колата и ще си я изтегля.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

НИКОГА НЕ ХОДЕТЕ В D & N в Младост 4, пълни въздухари и смешници, не разбират нищо, колата ми не духаше топло, поради липсата на антифриз, а те искаха някакво моторче да ми сменят, което се намирало на едно много трудно място и т.н. да не обяснявам повече...

Редактирано от fromhell_
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

НИКОГА НЕ ХОДЕТЕ В D & N в Младост 4, пълни въздухари и смешници, не разбират нищо, колата ми не духаше топло, поради липсата на антифриз, а те искаха някакво моторче да ми сменят, което се намирало на едно много трудно място и т.н. да не обяснявам повече...

И аз съм крайно недоволен от D & N в Младост 4! Миналата година сложиха на колата от най-скъпите и хубави маншони на каретата. Точно след 12 месеца маншоните бяха скъсани. Минал съм не повече от 10К км, повечето извънградско.

В момента съм с оригинални, надявам се да изкарат доста по-дълго време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сервиз ДИЗЕЛОР-измамници

 

Здравейте, имах проблеми с гнп и реших да го пратя да го рециклирам. Пратих го на тази фирма да го направят след ,което го получих платих си наложения платеж и го сложих, но пак не беше добре. Пратих го втори път защото има "гаранция", но се получи някакво объркване и ми го върнаха отново със същия наложен платеж в следствие го взех без пари защото е рекламация, но пак не е добре. Звъннах и ми казаха, че няма какво да направят повече, а и на мен ми писна да го свалям постоянно и решиха да ми върнат пари казах им да си одържат пари където са я качили, но до там пари не видях.

Редактирано от Един_Луд
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

НЕ ХОДЕТЕ В ТОЗИ СЕРВИЗ !!! --->>> http://www.polmoavto.com/bg/

 

"Автосервиз Полмо" София 1225, кв. Орландовци

ул. "Мара Бунева" 99

 

Мошеници и банда некадърници, майстори са на автомобили "Фиат" от където им произлиза и името до колкото разбрах. С поста си искам да Ви предпазя, накратко да Ви разкажа какво ми се случи!!!

 

Притежавам ауди а3 2.0тди, колата имаше проблем с турбото  и съединителя. Турбо проблемът беше маркуча който се беше извадил, защото скобата беше заминала, смениха ми въпросния маркуч и всичко заработи, за труд на това нещо нов маркуч и работа 140лв. Казах им за проблемът на съединителя да го проверят, защо зацепва на 1-ва скорост и не иска да отпусне, изчетох много за тоя проблем и навсякъде всички казват долната лагер помпа в скоростите е проблемът, казах им да разглобят да проверят, ще си платя за това нещо ако се окаже здрава. Отивам след 2 дни и казват ми за смяна си на цял комплект, почнаха ме убеждават че всичко за смяна. Само че демферния маховик не шуми и не тресе при тръгване, което значи че си е здрав, отделно не са ми сваляли долната лагер помпа, защото нямало течове, проверили горната била здрава. Взимам си колата и на 200 метра от сервиза почва да тресе и да не и стига гориво, влезна в авариен режим. Върнах се им я оставих да търсят проблемът. На другия ден ми се обаждат и понеже бях зает и ми казват заминалата ти е помпата която покачва горивото и аз идиота в бързината да затворя телефона, викам ок сменете я... 163лв помпа+работа преди да ходя да си я взема се замислих, ми тя ако е заминала няма да покачва гориво и колата въобще няма да запали. Пристигам аз вчера в края на работния ден и подхвърлих за помпата, убеждават ме че е така. Паля тръгвам на 400м от сервиза същата работа, колата авариен режим и постоянно сама гасне. Ядосах се обаждам се пак по телефона, защото вече си бяха тръгнали и ми казват ми странна работа ние я тествахме всичко наред, докарай я пак за днес (събота), но така и не им я закарах. Правят ти някаква отстъпка 15% на частите, после на бележката на касата някакво ДДС начисляват и като прегледаш и си направиш сметката, въпросната отстъпка горе-долу отива в ДДС, така че си направете сметката.

 

Смяна 4 подгревни свещи,  аз предварително си ги бях закупил. Маркуч за турбото, обслужване ролки и ремък и въпросната помпа за горивото, машинка за стоповете, тяхната велика диагностика общо за труд 320лв, и въпросните части агренаж комплект, който ми го хванаха и другите неща на стойност 550лв.

 

Подходих изключително глупаво  и наивно заради близък човек, не е виновен искаше да помогне, но сляпо им вярва, защото са приятели от много отдавна, но той не разбира кой знае колко и си е свикнал да плаща и се е заблудил, че му правят отстъпки и така нататък, както аз се излъгах покрай него.

 

Днес я закарах на авариен режим в родния си град на майстор, който работи по такива коли. Закачихме я отново на диагностика прегледахме всичко и какво да видим, стойностите на 2ра и 3та дюза не са както трябва, демек за ремонт са, проблемът с съединителя според него задържа долната лагер помпа, която струвала около 120лв, когато разглоби всичко и прегледа как са нещата ще сме по наясно какво трябва да се направи, но 100% процента не съм за смяна на демферен маховик!!! За дюзите се обадих на 2-3 места ще ми ги рециклират за около 150лв бройката.

 

И общо взето това е приятели, внимавайте при кого ходите, не вярвайте на никого, проучвайте нещата предварително преди да предприемете някакви ремонти по автомобила си. Желая Ви успех!!!

Редактирано от Vga92
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

И аз да се оплача от сервиз Джемини за автоматиците. Ходих да ми сменят радиатора за антивриза(в него е масления радиатор на автоматика) и да сменят маслото на скоростната. След 1 ден работа си взех колата. От 2-3месеца взе да ми се появява масло в антифриза. След като го проверихме с УВ маркер, че не е от двигателя се стигна до извода, че е пробил масления радиатор. Закарах го там от където го бях купил и момчето, като го погледна каза, че са ми развити капачките, който държат масления за големия радиатор. Тъй като те въобще не трябва да се пипат при смяната остава съмнението, че е направено нарочно, за да мога да се върна с по-тлъста пачка един ден за ремонт на автоматик. Нещастници пълни!... отделно едни 600лв оставих допълнително при скъпарите на дунев мотор спорт, заради гейовете джемини4.  :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цецо/Райно- не е като да няма избор от проверени читави сервизи.

П.С. вчера колегата си взе е60- ката от ДиБрос и още не може да и се нарадва как всички паразитни шумове по мотора вече ги няма :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иво отидох за пълна смяна на маслото за скоростите и ги попитах дали вършат и тая услуга със смяната на радиатора... е вършели я...явно, за да си осигурят клиенти за основната си дейност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не можеше ли просто един маслен радиатор за скоростите да си монтираш и да оставиш големия само като воден ? Голям кошмар с тия сервизи, които в един момент едно оправят, а друго развалят. Напоследък като чуя за майстори и ми настръхва косата.. !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам какъв капацитет му трябва, за да работи коректно и да охлажда.


Четох я колега. Но всяко правило си има изключения. На мой колега например му я ремонтираха и понеже даде дефект си поеха гаранцията. За колко време не е ясно, защото колата замина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Колеги, да ви разкажа как останах без очила за 350лева...Нова кола, мерцедес, застраховка и ме зарадваха от каското, че трябва да сложа допълнителен имобилайзер защото колата влиза в графа "рискови". Викам си ок, няма ядове, тъкмо ще съм по-спокоен защото нямало откраднат автомобил с подобно устройство... Дават ми адреса на фирма - МАК 06 с/у мол България. Отивам аз, оставам колата и ми казват 2-3 часа елате да си я вземете готова. Изразих желание да се остана там и да наблюдавам какво се случва с колата, но казаха, че няма смисъл понеже колата се вкарва вътре и само механиците са там. Както и да е отивам да пия кафе в мол-а. Връщам се след 2 часа колата изкарана и всичко е точно. Останах доволен от монтажа и бързата работа и газ към магистралата понеже ме чакаше дълъг път. По някое време пеква зверско слънци и викам да си сложа очилата още в движение, обаче бъркам в подлакътника и няма ни очила, ни кълъфче...Предния ден бях ги ползвал и съм 100% сигурен, че бяха там защото аз ги ползвам само в колата. Набързо вързах 2+2 и ми стана ясно къде са. Естествено няма как да изисквам никакви претенции от сервиза, защото грешката си е моя, че съм си оставил личните вещи вътре. ТО като се замислиш и колата ми лична вещ и съм се доверил да и бърникат по компютри и ключове....Та остах с много горчиви чувства, не толкова заради едните очила, ами просто се чувстваш прецакан и изигран, а си се доверил на "коректните фирми" в бранша....Та просто да имате едно на ум. Всички коли през Групамо София се пращат там за монтаж на това устройство.

Редактирано от tihi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, tihi написа:

Всички коли през Групамо София се пращат там за монтаж на това устройство.

Моята е също с допълнителен имобилаизер с клавиатура и код. Исках да сменя кода, но не ми се получаваше и звънях в същия сервиз да ги питам как се прави (имам номера им от гаранционната карта). Отговорът на сервиза беше "не сме го монтирали ние, не можем да помогнем, обадете се на дилъра". А дилъра вика "ние само ги монтираме в нашия сервиз, но не знаем как работи, при проблеми се обаждайте в сервиза от гаранцията" :) 

Наложи се с проба-грешка да позная какво е пропуснато в инструкцията и сам да се науча

 

А претенции към сервиза съвсем спокойно можеш да имаш. Нищо чудно да имат камери вътре и на тях да може да се види кой си е напазарувал нови очила. В най-лошия случай ще те отсвирят и ще пиеш една студена вода, но поне пробвай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
On 1/21/2016 at 10:04 AM, Пламен П said:

 

 

Още едно неприятно впечатление от D & N в Младост 4. Наляха ми половин литър масло над Макс (около 1 см), при положение, че им казах колко точно да сложат - 6,5 от 7л, които им оставих. Обяснението, "Ами то пое всичкото". Ако им бях оставил 10л не знам. При това оляха двигателя. ! час и половина по-късно трябвало да изчакам още 10 мин (разбирай 30-на) да ми занулят чек-а за смяна на маслото. Мерси, мога и сам. Накарах ги да изтеглят масло за да спадне нивото. Уж го направиха, в крайна сметка съм 5 мм над Макс отново. И си тръгнах, ще го оправям другаде.

 

Силно препоръчвам да не ходите там, чуста загуба на време и нерви!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Garaja Драгалевци,  RISTEE  Христо Анастасов и брат му Любомир Анастасов.

Счупиха garrett gt3582r турбина като раздаваха газ из София на колата ми без филтър,генерация и документи и след това отказаха да платят ремонта след като нещо е минало през перките и помляло турбото. Отделно днес изнесохме на ръце и платформа друга клиентска кола със свален заден мост която както и моята си отиде на ход до там!!!

13087676_10205000265361223_3527999248895

13096116_10205000265161218_5748859951691

 

Редактирано от kocta
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

ALTO MAX - Младост 4

 

1) супер бавно обслужване - вярно, имат много работа, но това не е оправдание за липсата на старание при правенето на график, записане на ден/час и т.н. днес сутринта си я взех в посочения от тях час, но след известно чакане, понеже била на не знам си какъв си крик (?!?!?!?) очевидно цяла нощ.... след което ги върнах да си махнат някакви неотлепени лепенки между 2 от детайлите, за което чакаш още... за 2 детайла боя времето за отремонтиране беше 2 седмици (10 работни дни), въпреки, че ме увериха, че ще им трябват най-много 5 при първото предаване на колата. Съответно си взех колата за предния weekend, за да я позлвам, тъй като имах необходимостта и пак им я закарах в началото на тази работна седмица...

2) осрали са ми пластмасите около копчетата за сваляне на прозорците на шофьорската врата - опитвали са се да свалят пластмасата с някакъв малък размер отвертка (?!?!?!?) , а не с интериорни инструменти и са огънали и изкривили на 2 места пластмасата супер грозно.... Това за съжаление го видях преди малко, а не на място...

3) играли са си с климатика ми и беше оставен на LO, при положение, че го бях оставил изключен (заедно с радиото, интериорното осветление и т.н.)

4) въпреки, че изрично ги помолих да използват ръчната спирачка, когато спират колата, понеже е автоматик, явно им е било проблем и не я бяха дръпнали и паркирали под лек наклон...

 

Като цяло нещата са дреболии (надявам се да не излезе още нещо), но сумарно определено ще ме накарат да не се връщам отново при тях...

Редактирано от kup0nq
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Ауто Хелп - магазина в Горубляне. Оттам ми дадоха свещи NGK BUR6ET. Когато дойде време да ги слагам се оказаха без шапчици и с липсваща резба, та сега не мога по никакъв начин да ги монтирам и ще заминат на боклука. Отделно не ми издадоха касов бон тогава с оправданието, че били приключили касовия апарат. Та общо взето пробутват ментета - имайте го напредвид.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...