Jump to content

Recommended Posts

напоследък дгателя ми не работи много добре преди малко развивах свещите и видях че вече сърцевината е станала триъгълна понеже са триполюсни. газаджията днес ми каза да сложа еднополюсни, 4е било по добре като карам на газ.......вярно ли е това?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе аз съм с 4-полюсни на BOSCH, за газ май са по-добре, понеже имали нещо като две топлинни числа.. поне така ми обясняваха преди да ги взема... не знам дали е точно така ама една година карам с тях и няма проблеми, доста съм доволен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с 3-ри електродни на BOSCH, но съм карал доста и с 4-ри електродни - работи супер и не съм имал проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

напоследък дгателя ми не работи много добре преди малко развивах свещите и видях че вече сърцевината е станала триъгълна понеже са триполюсни. газаджията днес ми каза да сложа еднополюсни, 4е било по добре като карам на газ.......вярно ли е това?

Как то4но работи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз да се включа в темата,но с въпрос

на 80-ка jn препоръчително ли е да се сложат еднополюсни

става въпрос за шампион

но истински шампион

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Могат да се сложат и с един електрод, но 3-ри и 4-ри електродните имат много по-дълъг живот и освен това при тях изгарянето на сместа в цилиндъра е по-пълно. Това от своя страна реализира икономия в разхода на гориво, а също така и двигателя пали по-лесно. Най-важното за свещите обаче е да не са ментета :rolleyes:

P.S. но да не са Шампион както препоръчват колегите по-надолу.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

......... да се сложат еднополюсни

Няма такива свещи

Има с един или повече електроди

А Шампиона в България е турски - демек не баш шампион

Редактирано от RaDi_b4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз до скоро не бях чувал за DENSO, но съм учуден какво добро качество имат, а иначе другата марка на свещи за мен това е NGK. Нищо друго... :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... газаджията днес ми каза да сложа еднополюсни, 4е било по добре като карам на газ.......вярно ли е това?

Вярно е.

Лично проверено ,а и го пише официално на доста сайтове.

Просто свещите /еднополюсни/ трябва да се сменят по често.

Карах с такива около 17 К и ги смених ,когато усетих че ми се

вдига разхода ,но комплекта струваше около 12 лв./4 бр./ EYQUEM

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дайте някъв сайт за тея DENSO

да видим за различните модели коли(специално мен ме интересува ауди 80 jn мотор)кво дават

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дайте някъв сайт за тея DENSO

да видим за различните модели коли(специално мен ме интересува ауди 80 jn мотор)кво дават

ДРЪЖ.

Има го и твоя двиг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

карайте със свещи които се препоръчват от завода производител... не амнайсеполюсни <_<

а от NGK оплаквания нямам, на няколко VAG коли съм тествал

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А Шампиона в България е турски - демек не баш шампион

Ради, за съжаление си в голяма грешка. Има и истински Шампион в България, но трябва да се купи лично от вносителя. Вече в магазините върлуват ментаците. :hilezh::hilezh:

С истинки Шампион са buzzy, more, galaboff(негов приятел) и очаквам отзиви от yambol (Стойчо), който ги получи преди 2 дена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Специални благодарности на КОКО 100 С4 !!! :)

След кратка консултация и изискване от моя страна свещите да работят добре на газ, въпросния колега лично ми препоръча и изпрати един комплект.

Така от няколко дена съм със свещи "Шампион" модел EON5. :hilezh:

Резултата от тази смяна е:Двигателят работи много равномерно на газ и бензин, динамиката се усеща дори при студен мотор.След като я карах няколко дни, свалих две от свещите за да ги огледам.Не открих абсолютно никакво опушване и омазняване, което ме навежда на мисълта, че има отлично изгаряне, а от там и по-малък разход.

P.S. Направи ми впечатление, че свещите бяха в сини кутийки, а лично аз поне съм виждал само в червени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

P.S. Направи ми впечатление, че свещите бяха в сини кутийки, а лично аз поне съм виждал само в червени.

Стойчо, радвам се, че имаш добри първи впечатления. Тази серия е по-специална и затова е опакована в сини кутийки, а и малко те изненадах с по-високота цена (с около 2 лв/бр), но това е. :)

Не знам направи ли ти впечатление, че т.нар. шапчици(служат за добро закващане към лулата на кабела) са медни, докато на стандартните са от една сребриста сплав.

Редактирано от KOKO 100 C4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вярно е.

Лично проверено ,а и го пише официално на доста сайтове.

Просто свещите /еднополюсни/ трябва да се сменят по често.

Карах с такива около 17 К и ги смених ,когато усетих че ми се

вдига разхода ,но комплекта струваше около 12 лв./4 бр./ EYQUEM

А къде в София има EYQUEM за Ауди?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...