Jump to content

Recommended Posts

За 1000 лева ще си вземеш 3....

Проблема при мен е от сервиза ако не си прочел, засега реални отрицателни мнения няма.

Между другото един колега от Габрово видях че продава такива комплекти тук във форума за около 500 лв май бяха, но не като тези на АТП - без никакви маркировки а приличаха на истински. И според него, той ги бил карал 30000 км вече. Може да пробваш с него, докато с тези се натрупат повече реални отзиви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 164
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

За 1000 лева ще си вземеш 3....

Проблема при мен е от сервиза ако не си прочел, засега реални отрицателни мнения няма.

Между другото един колега от Габрово видях че продава такива комплекти тук във форума за около 500 лв май бяха, но не като тези на АТП - без никакви маркировки а приличаха на истински. И според него, той ги бил карал 30000 км вече. Може да пробваш с него, докато с тези се натрупат повече реални отзиви.

Даже ги е карал 60к и каза, че сега са почнали да се пообаждат,но за тия пари,пътища и километри, мисля че е повече от добра офертата. Цената май беше 420 лв за комплекта, а ако се вземат 3 наведнъж идваха под 400. Давайте да мислим нещо по въпроса!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 1000 лева ще си вземеш 3....

Проблема при мен е от сервиза ако не си прочел, засега реални отрицателни мнения няма.

Между другото един колега от Габрово видях че продава такива комплекти тук във форума за около 500 лв май бяха, но не като тези на АТП - без никакви маркировки а приличаха на истински. И според него, той ги бил карал 30000 км вече. Може да пробваш с него, докато с тези се натрупат повече реални отзиви.

Колега аз съм прочел, ама реално проблема и притеснението на всички ни е ясно - ПАРИ! :hilezh: Именно поради тази причина не ми се пробва първо с едни, после с други и т.н.т, защото пак ще дойдат на 1000 лв. Ако знам, че ще ги взема сега и ще изкарат поне 20/30к супер, ама то никой не знае. Чудя се сега... С кредитна карта може да се пазарува само, така ли?

Редактирано от EvgeniLalov1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, можеш и по банков път да ги преведеш, но няма да ти харесат таксите на нашите банки :hilezh:

Аз затова се отказах и си ги преведох чрез Paypal.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да де, ама защото не ми се занимаваше да си издавам кредитна карта. :hilezh: Щом трябва обаче ще го направя. Мн ме е яд на тези наши търговци, не може ли баси да ида в магазина и поне да знам че колкото и пари да дам ще са качествени и тва е. :hilezh: Винаги трябва да ходим да търсим по на 323289532 места да гледаш, да питаш и най-различни такива простотии....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След проверката на ходовата ми част се оказа, че имам за смяна всички горни + долен ляв носачи. Поръчах си комплекта от колегата Muftal40, утре пристигат и очаквайте до седмица първи впечатления!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги извинявам се за офтопика, но да не отварям нова тема. Днес си смених два горни носача от дясната страна и понеже скърцаше, майстора ми каза да купя втулка(тампон) на долния заден носач и ще спре да скърца. Да ама не! Тропането от горните изчезна, обаче скърцането си остана. Връщам се аз при човека и му казах че скърца... Запалихме въртя му волана и той клати и видя как скърца. Каза ми, че това е от някой шарнир или накрайник който е изсъхнал и ще му капнем малко масло и шяло да спре.....? Не знам какво да си мисля вече. Дайте съвет ако може.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен преди скърцаше от долния прав носач, и то скърцаше след като скочих в една зверска дупка, та не вярвам работата да е за смазване.

След смяната вече не скърца. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:rolleyes: верно е,след смяната минава,но друго заболява-и на мен ми ги говориха такаива само че за задното окачване при quattro,но като ги смазах с 500лв им мина-бая скъпо масалце
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, и аз вече съм си с новите носачи АТР :)

Няма тропане, няма хлопане, колата е стегната, както трябва да бъде!

Старите бяха доста хлабави, имали са още малко живот,но докога-никой не знае...(докато не изскочи някой да ме види:) )

Най зле беше при кормилните накрайници, имайте го предвид!!!

Носачите са си оригиналните,никой не ги е пипал... значи - 14 години, 3 от тях в България

(като я купувах, беше на 300.000 км. ,страшно стегната, нищо не тропваше, смених само биалетките!)

Сега хвърлих всички стари носачи, запазих си биалетките, защото за 3 години не са мръднали!

Равносметката за мен е ясна-не е слабо окачването, нашите дупки му ебават мамата...

Това е отговора на въпроса "слабо ли е слабото окачване на А4"

Никакви проблеми при монтажа и регулировката на предницата, новото си е ново!

При реглажа днес ме гледаха сякаш Анджелина Джоли е влязла при тях :)

Сменен преден мост, торзион, носачи, спирачни дискове, накладки...

"Ма ти си дал 3.000 лв за всичко????"

"Не, дал съм 300 лв. за носачи, 100 лв. за магаре и малко пари за дискове и накладки ;) " Коко,respekt!!! ;)

А като им казах ( и е истина!), че друг човек си поръча и получи нов двигател за Toyota Yaris от Англия за 1400 паунда, лошо им стана...

Един съвет:купете си комплекта със кормилните накрайници и всички болтове и стоп-гайки...

Моите болтове се изпокъсаха при свалянето-корозия и старост!!!

Ако ги нямах-не знам, какво щях да правя...

Чета, че някои колеги се оплакват, че тампоните на носачите им скърцат...

Старите, които свалихме-скърцаха, новите-не!

Масло няма да им помогне и не е това решението!

Вие си знаете...

И ОЩЕ НЕЩО МНОГО ВАЖНО!!!

СМЕНЯЙТЕ СИ СПИРАЧНАТА ТЕЧНОСТ НАЙ-МНОГО НА 2 ГОДИНИ!!!

14 лв. струва литъра!!! ( И толкова побира системата!)

Сравнително неизвестната фирма I.G.A.T съветва да се сменя на една година, и май имат право...

Моята я смених преди 3 год., ако знаете, какви лайна изтекоха вчера, лошо ще ви стане...

Всички тези гадости се струпват долу, при цилиндърчетата, след смяната на спирачна течност, единият заден апарат веднага протече...

Без шанс за ремонт-ексцентрика на ръчната...

Нов е около 300 лв., какъв джакпот ударих днес, че намерих изправен от една морга...

Утре ще взема и другият, моят е клеясал и ще ме предаде скоро!

А в случай, че си мислите, че караме с хубави бензини-мога да кача снимка на филтъра на бензиновата помпа...

Нещо черно-средно между мазут и туткал, набито в мрежичката...

Как да работи тази помпичка???

Какво искаме от нея???

Толкова от мен, ако някой иска помощ или съвет, ще помагаме :)

И още нещо: Това си е мое мнение и мои наблюдения!!!

Не ме обвинявайте утре,всеки сам си взема решенията, какво и от кого да купува!!!

И си носи отговорността за тях...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Колега, супер! Кефя се за теб много! И аз чакам моят такъв ден да избухна както си трябва! :) Евала! Дано новите носачи на АТР да издържат доста та да почнем да си купуваме всички, та да вземат и отстъпка да ни правят.... ;):respekt:;) Аз лично ще чакам отзиви за носачите! Успех и да са ти здрави и ти да си ги возиш! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги да ви попитам и аз - когато си купувах колата я качиха на стенд който създава вибрация на колелата и така гледаха за износени и омекнали тампони - показа ми че на едното предно колело долния дълъг носач се движеше повече от останалите и е за смяна. След това при майстора при който ходя му казах да го погледне този носач и той колкото и да го мъчеше с щанга не успя да се види че е омекнал. Колата я карам вече 40к км и нищо не е излизало за смяна, но като ви чета историите си мисля дали има смисъл да ги сменяносачите и без да са омекнали тамшпони и т.н. ? Ако цената е наистина 300 лева - бих ги дал за да съм спокоен че частите са нови? Само се притеснявам че ще сваля оригинални а какви ще сложа?

Колата е а4 б5 2.5 тди с предно предаване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да колега, съгласен съм с теб! То при нашите майстори и магазини е опасно винаги. Има вариант иначе да стане работата и то с истински(поне така си мисля). Поръчваш от Порше БГ мсиля, че става. Дано не говоря глупости, но мисля че от там може да си поръчаш истински, само че ще ти скъсат главата от към кръста. Аз смених сега 2 носача и една втулка и то от Ауто + ама такава е ситуацията, че нямам време да чакам и нямам и пък пари за всичките от там и изобщо голям х**! Чудя се и аз сега да поръчвам ли от тези АТР.... Не съм сигурен, защото ако дам 300 лв. за носачи и още 100-тина за ремонт, са 400 и ако изкарат няма и 10к км. и после още 400 и ядове, то по добре да си търся истински лемфьордер за 1000 лв и да заспивам. Не знам направо ми писна с нашата измамническа държава..... :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги да ви попитам и аз - когато си купувах колата я качиха на стенд който създава вибрация на колелата и така гледаха за износени и омекнали тампони ...

Това окачване явно само на такъв стенд има шанс да бъде диагностицарано. Както писах, при мен клопаше по дупките и всякак и всякакви са се мъчили да го разберат - не. Носачите са под напрежение и напъните с лостове не вършат работа. Като свалихме всичко имаше един шарнир на един от горните носачи буквално пред изваждане. А монтиран изглеждаже пИрфектен.

Я кажи къде е тоз учен стенд да знаем къде да ходим.

Редактирано от nmm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я кажи къде е тоз учен стенд да знаем къде да ходим.

Адаш, такъв стенд имат в сервиз "Друмник", който е съвсем наблизо до нас, а ти ме знаеш къде живея.

Сигурно има и други места, но не съм се интересувал.

ДРУМНИК.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги блазя ви. А ние тук в по-малките градчета сме пре***ни и няма такъв стенд... :wall::flipoff: Това с "винкела" винаги ми е било мн смешно и някак си говорещо лошо за майстора и сервиза, но уви нямаме такъв стенд. Я кажи колега колко струва услугата(само за качването на стенда за диагностика)?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги блазя ви. А ние тук в по-малките градчета сме пре***ни и няма такъв стенд... :smilie_colors1::rolleyes: Това с "винкела" винаги ми е било мн смешно и някак си говорещо лошо за майстора и сервиза, но уви нямаме такъв стенд. Я кажи колега колко струва услугата(само за качването на стенда за диагностика)?

Има контактни телефони и може да запиташ без да се стесняваш! :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това окачване явно само на такъв стенд има шанс да бъде диагностицарано. Както писах, при мен клопаше по дупките и всякак и всякакви са се мъчили да го разберат - не. Носачите са под напрежение и напъните с лостове не вършат работа. Като свалихме всичко имаше един шарнир на един от горните носачи буквално пред изваждане. А монтиран изглеждаже пИрфектен.

Я кажи къде е тоз учен стенд да знаем къде да ходим.

Колега сервиза е на ауто плюс, намира се на бул. черни връх точно преди околовръстното.

А как мислите да сменя ли само проблемния носач с оригинален?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега сервиза е на ауто плюс, намира се на бул. черни връх точно преди околовръстното.

А как мислите да сменя ли само проблемния носач с оригинален?

Колега, аз лично мисля ако ти е и само един носача за смяна пък другите са си здрави, няма смисъл всичките да сменяш... не знам.... ако са повечко от ляво и от дясно да ги смениш комплект ама ако е само един ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, аз лично мисля ако ти е и само един носача за смяна пък другите са си здрави, няма смисъл всичките да сменяш... не знам.... ако са повечко от ляво и от дясно да ги смениш комплект ама ако е само един ....

Явно ще отида пак в въпросния сервиз и ще говоря с майстора ми, мерси за съветите колеги :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 months later...

Има, ама в една друга тема

Накратко, тези носачи ATP на А6 2.4 куатро автоматик (уточнявам, защотото все пак става въпрос за почти най-тежката версия) , със 17ки изкараха 20 000 км. След което се наложи смяна на долните предни прави носачи.

Мисля че малко им остава и на другите, защотото ми се счуват разни неща сякаш, но не е потвърдено, аз съм малко параноик (както доста хора тук) на тема странични звукове. Но си карам колата здраво, не съм някой дето минава като едвам едвам през всяка неравност :hilezh:

Лично за мен се надявам да избутат зимата и напролет ще се купува нов комплект.

Тука за двата долни прави носача "мoog" дадох колкото за целия ибейски комплект. Погледнато от тази страна, 20000 км може и да е добро постижение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Другия път пробвай от тия:

SERIE_2.jpg

Търговеца твърди че са VERSTÄRKTE VERSION FÜR MEHR SICHERHEIT UND HALTBARKEIT

На български - Подобрена версия за повече безопасност и издръжливост

Колко е вярно, не знам, ама човека има рейтинг 14592 и 99,7% одобрение.

199 евро пари + 30 евро доставка.

http://cgi.ebay.de/QUERLENKER-SATZ-13-TLG-...=item414bf51920

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Другия път пробвай от тия:

Търговеца твърди че са VERSTДRKTE VERSION FЬR MEHR SICHERHEIT UND HALTBARKEIT

Все си мисля че производителя на тия комплекти е един в братски Китай...

На ATP рейтинга го видях вчера че е 100% - от доста узери. По моя скромен ибейски опит, при 99.7 % трябва да имаш една наум.

Засега чакаме да се стопли времето и да се разхлопа да видим какво ще правим. Може и на такъв да скоча.

Редактирано от nmm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...