Jump to content

Recommended Posts

бе вие софиянците кат` сте такива тарикати

Абе а пък ти що не идеш некъде да си пасеш кравите и да ни оставиш ние да си избираме музиката щом ние си я плащаме става ли ?

Тия идеи с рециклираните носачи си ги запази за себе си аз предпочитам да стигна жив там за където съм тръгнал

А и последно тая фирмичка дето я коментираш за качествен рециклаж недей виждал съм такива драми получили се с техни носачи че потръпвам само като се сетя

П.п. Са се сетих да те питам две три работи за тия терикатските рециклета

1. С какво ти сменяват тампона на носача с нов ??? ако е нов какъв е на завод Зебра ???

2. Как точно рециклират умората на материала ??? или таа работа не е от значение ???

Да живеят Рецикуетата скачай народе на ефтинията :flipoff:

Редактирано от SUMISTA
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 164
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

бе вие софиянците кат` сте такива тарикати си купувайте оригинални за по 1200 левчета ,па ние балъците си ги поръчваме насред софия -рецикле.за сега 17-20 хил.км. не са мръднали.що трябва да се набутвате като може по-евтино и на 100% по-здрави.жизет.

Верно доста глупости изписа за кратко време, а и примера дет го даваш с Жизет... такива нещастници нЕма. :hilezh:

Навремето този изрод, Жан ли е, Жак ли е /техната батка, главатаря :blink: / яде шамари на корем. Такъв пиндил като този няма на Балканския полуостров.

п.п. Хубавото в цЕлата работа е че си караш по родните места. Много мъдро постъпваш. :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз споделям какво съм чул и изпитал,а тампоните квито си донесеш ,такива ще ти сложат.не злобейте така ,просто давам съвет,пък всеки да си прави каквото поиска.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

забравих

2. Как точно рециклират умората на материала ??? или таа работа не е от значение ???

за каква умора става на въпрос ,след като колегите се оплакват че нови носачи на по 10-15хил.км се разбиват.носиш си твойте ,кеф ти с нови тампони...и си ги взимаш обратно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Отивате в ebay.de

Изписвате в търсачката Audi A4 Querlenker

и разглеждате офертите.

Това е ясно, въпроса ми беше да се каже конкретен и изпитан вече комплект от определен търговец, щото както има евтини и прилични неща, толкова много и боклуци има там.

Та може да напишете имена на търговци/комплект на носачи от които сте доволни. Мисля че това би се оказало полезна тема. Друг е въпроса че Коко(KOKO_100_C4) ми беше споменал че могат да се намерят и в Бг на поносима цена комплект маркови носачи ако имаш познати тук-таме.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези комплекти на Херцог дето ги предлага колега от форума са на поносима цена.Аз ще взема такива,само чакам кинтите да взема.Какво им е на тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Затова като си поръчваш носачите земи си направо и тампони, биелети и карета(може и да има още нещо което не се сещам в момента). Да смениш всичко наведнъж. Така или иначе поръчани всичките тези неща накуп от Еbay ще ти излезнат 2 пъти по евтино от един комплект маркови носачи купени от БГ. Аз мисля като се разтропа предницата хубаво, направо да поръчам всичко и да знам, че известно време няма да се чудя какво има да се сменя и от къде тропа, вместо да дам за един долен носач марков, купен от тук, над 100 лева и се същия к... накрая. :blink: .

носачите беха в комплект с биалетките и накрайниците.Тия на рейката вътрешните ше ги взема за 38 лева броя на МООГ и колата заспива тотално.То и сега не е проблем само потропва.

Ицка на наща рейката е перфект 2 накрайника не са фатални брат.На предишната ни протече,ма тогава рециклажа беше ТАБУ и бащата като поп 2900 леа с труда у юнитрейд :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих купил от някой Power Seller или някой с много висок рейтинг и положителни коментари. Досега съм разбрал, че каквото продава немеца е точно това, което е описал и качеството е на ниво. Купувал съм дори полуоска с 2-те карета втора употреба, вече 20-тина хил.км. няма грешка, човека даже беше сложил нови оригинални маншони, които сържат много повече от ментетата gkn, които при мен изкарват по няколко месеца...

Иначе на моята кола досега съм сменил само 1 от оригиналните носачи, дясно колело, горен заден с Moog от Димо (the_saint11), в момента нищо не хлопа. Смяната беше преди минимум 15хил.км. Оригиналните ми носачи са на над 300хил.км. и на 14 години...

Тези от и-бей, които съм гледал на по-детайлна снимка изглеждат качествено направени и след като се продават на немския пазар смятам не може и технически да са боклук, пък издържат ли 3-4-5 години - какво повече му трябва на човек, това са стари и не толкова здрави коли, другите агрегати ще откажат преди носачите...:unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги вие как си получавате доставката,по-точно какви услуги ползвате?

Питах нашите пощи и ми казаха,че колет от БГ до Гер до 10кг излиза 67лв,сигурно и от Гер до БГ ще е толкова,куриерските фирми не вярвам да вземат по-малко.

Не се сещам за друг вариант,но ако трябва да платя толкова за доставка то тогава няма смисъл да се занимавам с глупости.

Носачите в БГ ми ги предлагат по 100лв бройката=200лв,в ибей 49ев.комплекта=90лв+70лв доставка=160лв 40лв разлика не са никак малко (ден и половина работа) ама не са и кой знае колко.

Незнам може би ако се комбинират няколко неща в една пратка ще има смисъл,но ми се струва малко трудно а и ми става доста натоварено с финансите.

Моля даите съвет или кажете вие как прецедирате.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пазаравай директно в ибей и не мисли кой как ще ти го достави.

Цената калкулирана ми за доставка до БГ на този комплект е 22,18 EUR.

Тотал с чейнджа: 272.96 лв.

В момента си гледам спедицията и пише:

Status: Die Auslandssendung wurde in der Internationalen Paketstation bearbeitet.

В края на седмицата го чакам, да видим ко ще излезне от таз туфа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, винаги преди да поръчате, пишете мейл на търговеца и питайте дали ще достави до България и колко ще е доставката!

Първия път, когато пазарувах, поръчах от един, който изрично беше написал че доставя до България, и след няколко дни ми отказа поръчката, защото не можел да я достави. Разбира се, върна ми парите обратно, но факт е че си загубих цяла седмица.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пазаравай директно в ибей и не мисли кой как ще ти го достави.

Цената калкулирана ми за доставка до БГ на този комплект е 22,18 EUR.

Тотал с чейнджа: 272.96 лв.

В момента си гледам спедицията и пише:

Status: Die Auslandssendung wurde in der Internationalen Paketstation bearbeitet.

В края на седмицата го чакам, да видим ко ще излезне от таз туфа.

пише ли някъде дали са чугунени или алуминиеви?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пише ли някъде дали са чугунени или алуминиеви?

Абе докато ровех видях някъде думата Халумин, ама ще ти кажа като дойдат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С нетърпение чакам да ТИ ПРИСТИГНАТ нещата,че да дадеш някакви отзиви :steinigung:

А някой друг ползвал ли е тази марка АТП и имали впечетления?

Колега кога разбираш за цената на доставката,преди да направиш плащането или в последствие?

Имали опция да ми излязат по продавачи и вече да търся от някой,който е пробван и е надежден,дадената стока?

Ставам малко нагал с моите питания ама в тая криза всеки лев е ценен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега офертата е добра. Напиши след пристигането и първи впечатления, че и аз трябва да свърша тази работа.

Предварително Ти благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С нетърпение чакам да ТИ ПРИСТИГНАТ нещата,че да дадеш някакви отзиви :steinigung:

А някой друг ползвал ли е тази марка АТП и имали впечетления?

Колега кога разбираш за цената на доставката,преди да направиш плащането или в последствие?

Значи марката не знам някой да я е пробвал, но разчитам че търговеца е power seller с 99.9% рейтинг.

Цената на доставка излиза преди плащането, включва се в общата стойност на поръчката. Ако вземаш от АТП - виж по горе съм написал общата сума в лева - Ще е същата с лека вероятна курсова разлика.

Те като пристигнат ще трябва да почакаш някой друг месец за да ти кажа и вторични (реални) отзиви - поне 10 хил км да им направа. :stupid:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също ще поръчвам от АТР, само чакам верификацията за PayPal плащането.

Моите носачи са малко по-скъпи, колегата ги е поръчал за 119 ? , ако не се лъжа, моите са 127 ?.

Иначе се свързах по е-мейла, дадоха ми цена и стойност на транспорта.

Освен носачите ще си поръчам и бензинова помпа ( 2 год. гаранция ) за 41?

И разбира се, без допълнителни транспортни разходи!

Ако някой има нужда от помощ при контактите, или с немския - да се обажда, ще помагаме:hilezh:

Дори плащането с PayPal може да не минава през ebay,може директно да се изпрати на фирмата.

Ето и един от мейлите, които си разменяме с АТР :

Hallo!

Wir können Ihnen die für Ihr Fahrzeug passenden Teile wie folgt anbieten

Querlenkersatz 10660348 zu 127,40 ?

incl. Mwst., plus 19,90 Versand nach Bulgarien.

Mit freundlichen Grüßen / kind regards

Anette Macahan

ATP Auto-Teile-Pöllath Handels GmbH

Auerbacher Straße 7

91281 Kirchenthumbach

Tel.: +49 9647 92903 - 0

Fax: +49 9647 92903 - 133

http://www.atp-autoteile.de

info@atp-autoteile.de

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе и аз го гледах този комплект и не можах да разбера къде е разликата и поръчах по евтиния.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такааа, значи носачите ги поръчах в неделя вечерта, в петък на обяд кацнаха в офиса.

Алуминиеви, изглеждат читави, имат си всичко, даже в сервиза казаха че тези дето се продават тука (доста по скъпо) не идвали така окомплектовани с болтове като тез.

Ето малко снимки:

dsc01452v.jpg

dsc01454ynx.jpg

dsc01455g.jpg

dsc01456h.jpg

dsc01458m.jpg

dsc01459o.jpg

dsc01460j.jpg

Накрая, доставката на тези неща доведе логично до тази последна снимка :hilezh:

dsc01461b.jpg

Още другата седмица ще им метна едни хиляда километра по дупките, да видим....

Но поне до тук си заслужават цената.

Ако имате въпроси с ибейа - пишете, ще помагам с каквото мога.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те тава е батя и на а4-та ни.Вече 3000-4000 не са мръднали.Очаквай да ти се обадят вътрешните накрайници на рейката :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

nmm Я кажи как се усеща колата след като си ги сменил? Аз преди 10 000 им правих инспекция и имаше само 1 разбит и го смених, сега ми се струва да са тръгнали, но пък то от тоя сняг е с супер много неравности и се чудя дали си внушавам или не.. все пак като слагам летните ще ми ги прегледат и най-вероятно и аз да взема 1 комплект.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз смених всичко, независимо че "само" два носача бяха разбити - останаха само вътрешните накрайници за смяна, ама ще е като се разбият.

От тези разбитите единия явно е бил причината за едно супер дразнещо хлопане, което три сервиза не можаха да открият, поради простата причина, че докато са монтирани са под зверско напрежение и нито на канал, нито на подемника помръдваха. Но след като слезнаха на земята се оказа че въпросния ляв-горен-преден "кокал" е пред изваждане на шарнира. Затова нЕкои хора казват че на тези коли като почне да се разбива и се сменя всичко комплект ;)

Допълнително смених и лагерите на главината, освен отва сложих и седеменайските с летните и гуми и .............. таз кола не е същата :puke:

Не клопа, не тропа, не тресе, спи направо. Да видим до кога :puke:

Специално относно носачите, направи ми впечатление че волана се върти около 30% по тежко, което го отдавам на чисто новите (стегнати) 10 на брой шарнири.

Предполагам че бързо бързо ще се отпуснат, той даже волана зор се връща в момента.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

АЗ определено вчера чух на 3 пъти потропване и в понеделника съм в ХЕЕД за преглед на ходовата част !

Този път със сигурност няма да давам по 190 лева за долен или 96 за горен носач...

Искам да попитам колегите, какво ми е необходимо за да си поръчам и аз такива носачи от и-нет ?

Лошото, е че нямам и кредитна карта за плащания през интернет...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз смених всичко, независимо че "само" два носача бяха разбити - останаха само вътрешните накрайници за смяна, ама ще е като се разбият.

От тези разбитите единия явно е бил причината за едно супер дразнещо хлопане, което три сервиза не можаха да открият, поради простата причина, че докато са монтирани са под зверско напрежение и нито на канал, нито на подемника помръдваха. Но след като слезнаха на земята се оказа че въпросния ляв-горен-преден "кокал" е пред изваждане на шарнира. Затова нЕкои хора казват че на тези коли като почне да се разбива и се сменя всичко комплект :rotcol:

Допълнително смених и лагерите на главината, освен отва сложих и седеменайските с летните и гуми и .............. таз кола не е същата :hilezh:

Не клопа, не тропа, не тресе, спи направо. Да видим до кога :hilezh:

Специално относно носачите, направи ми впечатление че волана се върти около 30% по тежко, което го отдавам на чисто новите (стегнати) 10 на брой шарнири.

Предполагам че бързо бързо ще се отпуснат, той даже волана зор се връща в момента.

poumekva volna,nonaistina e po tvurd.Prosto tolkova sa ni bili zaminali,4e sme karali na magiq.Pa i zdravite det sa ti ostanali sa bili mnogo umoreni

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Sweep, и аз отначало мислех с банков превод да го правя, въпросната фирма ( АТР ) приема такива плащания,

преди 2-3 дни даже пуснах и тема за съвет. Ноо-много бързо се отказах, като им чух таксите!

Иначе имах притеснения относно сигурността при такива плащания, но вариантите бяха малко.

Регистрацията за PayPal е елементарна, плащането - също. Все пак първо се обадих в банката,

да проверя, дали няма да има проблеми с картата (Mastercard). Извади си една кредитна, тя тепърва ще ти трябва :hilezh:

Толкова интересни оферти изскачат... Само не се увличай, контрол му е майката!:hilezh:

И ако вадиш VISA, по-добре първо питай, май не всички VISA ги приемат навън!

Плащането става на мига, докато натисна бутона, получих 2 мейла и смс - от PayPal - че са платили, от АТР -че са ги получили,

от банката- че са изтеглени от сметката :hilezh: И сега ги чакам. Услугата ми струваше 10 лева отгоре ( на 190 EUR ) -

заради курсовата разлика от левове в евро. Иначе трансфера е безплатен, други такси също няма.

Ако ти трябват обяснения или помощ, обаждай се, немския също не е проблем! Ще помагаме :dance:))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...