Jump to content

Recommended Posts

Здравейте

исках да си адаптирам клапите на климатроника понеже видях че е хубаво да се направи ако са сваляни и тн..

Обаче проблем!

Ваг кома ми казва : прекалено много грешки

прилагам и скрииншот за да придобиете представа.къде да търся проблема?

Ако сканирам 2-3 пъти изписва всичките неща(Soft code и другите и бутоните стават активни) но след малко пак изчезват

Благодаря :respekt:

post-35927-0-17817500-1348085024_thumb.j

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да наистина направих го от 16 на 8 и се оправи без грешка !

Благодаря

Остана проблема с грешките който ги изтрих и след адаптация от 000 до 004 канал ги дава пак същите :(

Ето това са

Къде да търся проблема?

post-35927-0-24065300-1348154669_thumb.j

Редактирано от fantamaniaka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направи ли това?

[select]

[08 - Heating/Air Conditioning]

[basic Settings - 04]

Group 000

[Go!]

Activate the Basic Setting.

[ON/OFF/Next]

The basic setting takes approximately 60 seconds.

[Done, Go Back]

[Close Controller, Go Back - 06]

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност, адаптацията означава ECU да "научи" новите стойности на на сигналите от датчиците си за предварително дефинирано състояние. С други думи, когато ECU "каже" на датчик "Завърти се наляво и ми кажи какво виждаш", и датчика му даде стойност, която ECU не може да приеме за нормална (защото датчиците не би трябвало да виждат подобни стойности), ECU изразява неудовлетворението си със съобщение от вида "Това не може да бъде...".

Нещо подобно се получава при теб. В твоя случай, ECU решава, че трима от съгледвачите му подават неправдоподобни данни.

Или неправилно правиш процедурата по задаване на първоначални стойности в ECU, или проблемът е хардуерен.

Редактирано от cnr07
  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

пробвах да активирам автоматичното пускане на фаровете,зададох на финландия,но ми светнаха само габаритите,пробвах и на другите държави и пак нищо.ако може някои да ми даде съвет.колата е а4 б6 1.8т куатро AVJ .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не виждам Финландия като опция на кодиране на страна. Погледна ли тук ? Ако използваш някоя от последните версии на VCDS, можеш да опиташ с Long coding helper в контролера Cent. electrics.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Long Coding е възможен при В7, не и при В6.

За колегата с В6 1.8Т -> Ако модула ти завършва с буква "С" -> Светват само габаритите. Това и аз го разбрах преди седмица. Букви накрая "Е", "F", и може би всички други, не съм сигурен, пускат и фаровете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Някой навит тази вечер да ми изчисти грешки на компютъра ? ПЛАЩАМ каквото кажете . Нямам време през седмицата ,а ми е неприятно да ми свети ESP ,а съм свикнал да ми работи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей те и аз да попитам,един приятел си купи кабел и си свали вагком(VCDS-Lite Release 1,1)и ми прави диагностика без проблеми,обаче го свалих и на моя комп и като се опитвам да се свържа с компа на колата на всеки порт ми казва Port-Does not exist,Interface Not Found ?Помагай те какво да правя ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги не знам обаче аз днес реших на моята B5 да пробвам да направа auto заключването обаче контролера го няма дава ми че е намерен такъв контролер за централното някакви идеи защо така прави ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Качваш ли USB драйверите от инсталацията? Като гледам грешката е, че не открива порта и затова не намира кабела (interface). Провери от настройките на ВАГ-КОМ дали е избран "USB" като порт.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От какви драйвери ? имаш впредвид на кабела ли ,защото имам само кабела,и програмата която си свалих от интернет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От самата програма и после провери в настройките на самата програма дали е избран USB порта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам но няма такива настройки,като отида на Options отгоре вляво има КОМ1 до КОМ4 и който и ком да избера ми дава същото,други настройки за ЮЕСБИ няма

post-73904-0-38466000-1350496108_thumb.j

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи си изтеглил неправилната версия на ВАГ-КОМ, трябва да си изтеглиш тази, която е за USB интерфейс - нали кабела ти е USB?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да но нали това бях написал че е на 1 приятел който е със същия софтуер даже той ми го прати и тои преди време ми я пуска на диагностика ама му се прецака компа та го сложихме на моя,но неможем да се засечем да го види да го оправи с тия работни смени и затова пуснах тема за да се опитам да си го направя сам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да се направи виртуален ком-порт, за да работи този кабел с този софт.

На твоя приятел е инсталиран правилно, но ти си пропуснал нещо при инсталацията, и по-точно виртуалния ком-порт!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги не знам обаче аз днес реших на моята B5 да пробвам да направа auto заключването обаче контролера го няма дава ми че е намерен такъв контролер за централното някакви идеи защо така прави ?

На кой адрес го търсиш?При теб трябва да е на адрес [35] - Central Locking.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен в настройките на VAG-COM до COM портовете си има и опция USB :nixweiss:, освен верно нещо да е объркал самата инсталация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво съобщение ти дава, след като опиташ да влезеш в контролера на централното заключване? Controller not found, това ли е? Ако е така, опитвал ли си с друг кабел и друга версия на VCDS?

Редактирано от cnr07
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...