Jump to content

Recommended Posts

Ами оправихме го ,трябваха някакви драйвери УТТР нещо си и след като ги инсталирахме си го разпозна и си работи :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

привет, какъв може да е проблема ако при опит да се активира течпомата дава грешен логин код? ползвам този който е даден в първа страница на темата? колата е а3 1.8 т. 97 година с фабричен темпомат. мерси

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте

исках да попитам също за подсветката на таблото на А3 97 год.

Прочетох че се прави от инструменти - адаптиране- 6 канал като се променя стойноста,обаче 6 канал ми дава грешка.

в момента колата ми свети цялото табло със стрелките на контакт.

Друия ми въпрос е с ваг кома на тази година кола само до тези модули ли имам достъп

Address 01

Protocol: KW1281

Controller: 038 906 018 A

Component: 1.9l R4 EDC 00SG 1001

Coding: 00002

Shop #: WSC 06313

Address 03

Protocol: KW1281

Controller: 1J0 907 379

Component: ABS ITTAE 20 GI V00

Coding: 03604

Shop #: WSC 06435

Address 08

Protocol: KW1281

Controller: 8L0 820 043 B

Note: Excessive Comm Errors

Skipping Address 15-Airbags

Address 17

Protocol: KW1281

Controller: 8L0 919 860

Component: AB-KOMBIINSTR. VDO D11

Coding: 02040

Shop #: WSC 00050

Address 25

Protocol: KW1281

Controller: Bitte Adress

Component: e 17 eingeben

Address 33

Protocol: ????

Controller: OBD-II/EOBD, KeyWord:0808

Address 35

Protocol: KW1281

Controller: 8LO 862 257 E

Component: ZV-Pumpe

Coding: 00000

Shop #: WSC 65535

Колата е 97 година А3 1.9 тди 90кк

Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно активирането на Cruise Control: направи адаптация на дросела преди да се опиташ да го активираш; ако пак не иска да възприеме кода, изключи и пак включи на контакт (без да запускаш двигателя).

Относно осветлението на таблото: не се прави от 6, а от 19 канал.

[17-Instruments]

[Adaptation– 10]

Изберете канал 19

[Read]

Полето „Stored value“ показватекущата стойност

Съществуватчетири режима:

0: По таблото не свети нищо, докато не се включат фаровете

1: Стрелките светят през цялото време

2: Скалите светят през цялото време

3: Скалите и стрелките светят през цялото време

Стандартнатастойност би трябвало да бъде 11000 (или нещо такова). Въведете нова стойност,като промените само най-лявата цифра на числото, изобразенов полето „Storedvalue“, с желаната стойност от списъка по-горе.

Относно броя на модулите: каквото ти намери VCDS, това е :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като цяло ползвам ВАГ 3.12 мисля че беше версията.Само тя се активира без проблем.

VCDS като по ново е добре но едва ли ще има разлика за моя случай се пак говорим за доста стара кола с сравнително бедна откъм модули :))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте

исках да попитам също за подсветката на таблото на А3 97 год.

Колата е 97 година А3 1.9 тди 90кк

Благодаря

Това работи на автомобили след 2002г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно активирането на Cruise Control: направи адаптация на дросела преди да се опиташ да го активираш; ако пак не иска да възприеме кода, изключи и пак включи на контакт (без да запускаш двигателя).

Относно осветлението на таблото: не се прави от 6, а от 19 канал.

[17-Instruments]

[Adaptation– 10]

Изберете канал 19

[Read]

Полето „Stored value“ показватекущата стойност

Съществуватчетири режима:

0: По таблото не свети нищо, докато не се включат фаровете

1: Стрелките светят през цялото време

2: Скалите светят през цялото време

3: Скалите и стрелките светят през цялото време

Стандартнатастойност би трябвало да бъде 11000 (или нещо такова). Въведете нова стойност,като промените само най-лявата цифра на числото, изобразенов полето „Storedvalue“, с желаната стойност от списъка по-горе.

Относно броя на модулите: каквото ти намери VCDS, това е :)

това за А4 Б5 95 става ли ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това работи на автомобили след 2002г.

Те О'рата са го написали малко по нагоре ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kупих си кабел VCDS-Lite 409.1 За да имам повече функций (oт Тези посочено в таблицата) ,обаче трябва да го регистрирам,разбрах как става от видеото по долу,но регистрацията е свързана с заплащане на 99$!!!!!(поне това разбрах от видеото)...Имали друг начин,нещо крак...или друго?...Прочетох и двете теми за Ваг-Ком тук,поне на десет места колеги питаха как се регистрира,но отговор не видях...,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, имам А4 1,8TQ модел 97 г. от 10 години, винаги до сега ми е изписвала ins1 или ins2 а днес като запалих излезе надпис oil моля кажете от кой канал се занулява този надпис и какво значи!? Маслото ми е до горе на щеката, значи не е за ниво, вероятно е за смяната, но за толкова години за първи път да се покаже?

Редактирано от vikik
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нулирай си сервизните интерали.Има доста писано тук по темата. :)

маслото е до горе на щеката? надявам се имаш предвид под максимума обозначен на щеката :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нулирай си сервизните интерали.Има доста писано тук по темата. :)

маслото е до горе на щеката? надявам се имаш предвид под максимума обозначен на щеката :)

Благодаря колега, намерих подробно описание за зануляването и го направих!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега, намерих подробно описание за зануляването и го направих!

Моля за още малко помощ, версията на vcds lite 1.1, която имам може да почиства грешки, но когато занулявах сервизните интервали излезе че трябва да се регистрира, привидно приема новите стойности, но днес като дадох на контакт отново се показа съобщението за инспекция.

Някой може ли да ми даде линк към версия на vcds lite, която е кракната и не се нуждае от допълнителни регистрации? Пробвах с други версии, но изобщо не познава кабела.

Той си върви с 409, но и софтуера от диска не иска да се инсталира???

Редактирано от vikik
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Малко ме е срам, но... :D След като прочетох всичките 15 страници на тази тема, искам да задам може би скандално тъпия въпрос. Имам B5 99 година. Кажете ми кой кабел и версия на vagcom е подходящ за мен. Такъв тип става ли /USB OBD-II-2 KKL 409.1 OBD2 Cable VAG-COM for VW/AUDI/ или ако не, моля ви дайте ми подходящ вариянт за да не се набутвам с излишни пари на фона на този зор на който сме в момента в България. Този който е по-горе мога да го взема за 30 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

KKL до 409.1 е напълно достатъчен. Въпреки, че HEX+CAN версиите имат своите предимства, като подсказките например, цената им е по-висока, и всеки сам решава с кое може да направи компромис - с цената, или с "екстрите".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купих си модул за автопилот сложих го на моята кола ауди а4 1.9тди авант 2003та година.Проблема е следния: светна ми АБС и ЕСП и БРАКЕ като отиде при АБС-Браке да ги кодирам пиша си кода но след като излезна и пак влезна пак ми стои 000000 кода и на таблото не изгасват лампите изкарва ми грешка 01044 май беше

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купих си модул за автопилот сложих го на моята кола ауди а4 1.9тди авант 2003та година.Проблема е следния: светна ми АБС и ЕСП и БРАКЕ като отиде при АБС-Браке да ги кодирам пиша си кода но след като излезна и пак влезна пак ми стои 000000 кода и на таблото не изгасват лампите изкарва ми грешка 01044 май беше

Трябва да се прекодира abs контролера.

Логина не е фиксиран. Той се смята на базата на конфигурацията на колата.

Това е процедура която обикновено затруднява потребителите

Това е филмче как се смята кода и как се извършва кодировката и адаптацията:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги има ли някъде изкара в некой ПДФ например основни кодировки за ауди а4 Б6??

Редактирано от Kappa
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги има ли някъде изкара в некой ПДФ например основни кодировки за ауди а4 Б6??

wiki.ross-tech.com...Audi_A4/S4/RS4/Cabriolet_(8E/8H)

Всичко, което те интересува по кодиране и адаптация.

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, в цялата тема няма нищо за А8 Д2. Някой да каже къде може да се взаимства малко инфо. и като цяло какви неща могат да се направят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Имате ли идея как да си направя с VCDS 11.11.3 да ми се пускат автоматично фаровете или габаритите (на тяхно място има сложени и такива "дневни светлини"). И възможно ли е изобщо - Audi a6 4f 2005 avant.

Сега ги пускам ръчно - габарити + дневни светлини са на едно и след това дневни светлини + къси.

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...