Jump to content

Recommended Posts

dido като задържиш бутона не се ли вдигат прозорците? За дневните светлини си трябва хардуерна намеса. Ще проверя как ставаше номера със светещите стрелки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Режим на подсвет на таблото:

[17-Instruments]

[Adaptation – 10]

Изберете канал 19

[Read]

Полето „Stored value“ показва текущата стойност

Съществуват четири режима:

0: По таблото не свети нищо, докато не се включат фаровете

1: Стрелките светят през цялото време

2: Скалите светят през цялото време

3: Скалите и стрелките светят през цялото време

Стандартната стойност би трябвало да бъде 11000 (или нещо такова). Въведете нова стойност, като промените само най-лявата цифра на числото, изобразено в полето „Stored value“, с желаната стойност от списъка по-горе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, drido написа:

А за какво сужи този модул

 55 Headlight Range

Автоматичната нивелация на фаровете според натоварването на колата. Всички които сме с ксенон го имаме. 

 

преди 28 минути, drido написа:

А с VCDS мога ли да видя кода на радиото, че го нямам и ако откача АБ става кофти

Категорично не.

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А аз колко мрънках ,че няма нивелиране на фаровете, а то какво било. Интересно че нямам ксенон а я има тая система плюс измиване на фаровете.

Мерси колеги!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, drido написа:

Мерси много колега.

Ще действам:zustimm:

 

А за какво сужи този модул

 55 Headlight Range

 

 

http://www.audizine.com/forum/showthread.php/578065-How-to-Properly-Re-Calibrate-and-Adjust-Adaptive-Bi-Xenon-Headlights

За настройка на ксенона, но не съм много наясно затова съм посочил линк за справка

Редактирано от birolino
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 10 часа, birolino написа:

За настройка на ксенона, но не съм много наясно затова съм посочил линк за справка

Не настройка на ксенона (като такъв), а автоматична настройка на нивото на фаровете. Например, аз имам два кантара (по един на преден и заден носач), които отчитат колко е натоварена колата и на база на тази информация, фаровете ми винаги са изпънати правилно, независимо от това колко човека и багаж има в колата. Но, до колкото съм запознат, автоматичното регулиране го има само при фабричен ксенон. Машинката във фара е по различна. Тя е с 4 проводника (за разлика от обикновенната) и четвъртия кабел е за да знае модула точно в момента на каква позиция е фарът.

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

имаме в семейството Touran Ecofuel 2,0i (109k.с.) 2007г. двигател BSX.  Колата от известно време взе доста  да предърпа при ускоряване. Това прочетохме с вагкома:

 

 

Address 01: Engine       Labels: Redir Fail!
Control Module Part Number: 06G 906 022 B    HW: 06G 906 022 A
  Component and/or Version: 4220 CNG 26AXV2 G   0363
           Software Coding: 0020071
            Work Shop Code: WSC 01324 785 00200
                      VCID: 224B0C03FD3A2A0EA27-8077
4 Faults Found:

013153 - Misfire detected during Nat.Gas Operation 
               P3361 - 001 -  - MIL ON
013157 - Cylinder 4 Misfire detected during Nat.Gas Operation 
               P3365 - 001 -  - MIL ON
000768 - Random/Multiple Cylinder Misfire Detected 
               P0300 - 001 -  - MIL ON
000772 - Cylinder 4 
               P0304 - 001 - Misfire Detected - MIL ON

Readiness: 0000 0000

 

На къде споре вас да се насочим : свещи, бобина, кабели или нещо друго може да е? Как се регистрират "мисфайърите" ?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисфайър-а ти е невъзпламеняване на горивото в цилиндъра. Обърни внимание на 4-ти цилиндър. Записите са за него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

т.е. неможе да се определи категорино проблема да е примерно в прекъсната верига на бобината? Мисфайърите с детунационните датчици ли се ловят?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://duk63.narod.ru/audi_code_and_adapt.html#addr_46

Ето Ви линк за кодировките , НО САМО ЗА А4 Б6.Възможно е да се припокриват с другите модели....

Редактирано от birolino
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 20 минути, birolino написа:

Ето Ви линк за кодировките , .......

Всяка една кодировка елементарно се вижда, като се отвори съответния лейбъл файл с текстов редактор. Не е нужно да се търсят PDF-и и тем подобни. Така отговарям на всякакви въпрос за кодировка, адаптации и т.н. Не ги знам на изуст, просто знам как да ги погледна (Както казваше един преподавател в университета: "Не е нужно да знаете всичко, но трябва да знаете, когато ви потрябва нещо, къде да го намерите").  Та накратко, цялата ви нужна информация я имате в компютъра си (на който е инсталиран VCDS), само трябва да погледнете вярния лейбъл файл!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм Ви признал за ГУРУ.Просто за другите колеги, като мен за които операционните системи не са първа грижа! С уважение!

п.с. Така е "смляна" иформацията и с малко усилия се постига желания ефект.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само малка част от лейбал файловете са в текстов вид. Останалите са криптирани, това са файловете за разширения cbl, rod ...
Софтуера извежда тази помощна информация, ако има такава за даденият контролер, канал, параметър, ...
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 26 минути, VAGCOM написа:

Само малка част от лейбал файловете са в текстов вид. Останалите са криптирани, това са файловете за разширения cbl, rod ...

В нета е пълно с "преведени" файлове. Само трябва да се потърсят за 10 минути архивите. Държа си на компа библиотека с декриптираните файлове за бързо инфо и ги ползвам, когато ми се наложи. Но не са толкова много колегите тук, които имат въпроси за коли след 2008-ма (когато започнаха да криптират лейбълите).

 

преди 49 минути, birolino написа:

Аз съм Ви признал за ГУРУ.Просто за другите колеги, като мен за които операционните системи не са първа грижа! С уважение!

Не се имам за "ГУРУ" и не желая да бъда. Просто уплътнявам времето чат пат със споделяне на информация. Но исках да кажа друго с поста си. Вместо да се задават постоянно елементарни въпроси, всеки притежаващ кабела и софта към нег, може сам да си отговори на тях, без да си губи време в питанки. Разбира се, във VSDS има адски много неописани кодировки (наричам ги "скрити функции"), неописани канали за живи данни, неописани адаптационни канали... но това е друга тема.

 

 

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Колеги някои да има софтуер 409.1 че моят няма сравнителната таблица така си го купих някво менте.Ще сам ви много благодарен ако някои ми изпрати читав :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Надписите под полетата или като посочиш полето и да ти покаже допостимите стоиности по които се орентираш дадения уред в норма ли е

logging.png

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е липса на label файлове в софта. Можеш да си допълниш библиотеката. В нета архиви с label-и бол.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звучи сложно поне за мен от каде мога да изтегла нов или ако някои може да ми изпрати

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато започнеш да сваляш пише преместен фаил,така пише на всички.И от там не става.Колега ти нямаш ли готов софтуер

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 28.12.2016 г. at 23:56, stranjataa написа:

Колеги някои да има софтуер 409.1 че моят няма сравнителната таблица така си го купих някво менте.Ще сам ви много благодарен ако някои ми изпрати читав :unsure:

Заповядай!

 

 

http://dox.bg/files/dw?a=c9ffeff31d

409.1

 

http://dox.bg/files/dw?a=85e890586a

VCDS Lite 1.2

 

Има си всичко за регистрация в папките.

 

p.s. Ето ти и сборка с лейбъл файлове:

http://dox.bg/files/dw?a=4cfa02ea66

 

Редактирано от birolino
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...