Jump to content

Recommended Posts

Колеги може ли някой да сподели как да регистрирам vag com lite 1.2.  Ползвам лите 1.2 защото кабела ми е най-обикновен и не мисля ,че с други версий работи.

 

http://tranzit.dir.bg/load.php?id=vJxrUPpzbgVJBoTX2394214

Тегли.Напълно регистрирана версия!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С тази версия стана. Може ли някой да погледне клипчето дали това е нормално при адаптация на дросел клапата ,за ауди а2 1.4 бензин ауа двигател.https://www.youtube.com/watch?v=aSbZVSmNhw8&feature=youtube_gdata_player

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги! Сдобих се с VAG COM v. 14.10. Не мога да разбера как се променят показанията на FIS за разхода на гориво. Лостчето на чистачките няма копче за промяна т.е. при мен показва само колко гориво остава до следващо зареждане. Искам да ми показва разхода. Как може да се промени това? Търсих из форума, но не намерих такава тема, въпреки че може и да съществува. Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С VCDS нищо не можеш да направиш. Трябва да си смениш лостчето, при положение, че това няма бутони. Явно колата ти е автомат и някой просто е активирал с VCDS пълния дисплей.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 При мен пък тази функция да показва колко гориво имам останало я няма.Иначе имам всичко друго,разход,среден моменте,средна скорост,часове и т.н.т.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С VCDS нищо не можеш да направиш. Трябва да си смениш лостчето, при положение, че това няма бутони. Явно колата ти е автомат и някой просто е активирал с VCDS пълния дисплей.

Какво означава "колата е автомат"? Някъде из форума бях чел, че ако се смени лостчето, после пак трябва с VCDS  да се обучава колата. Затова мислех, че има процедура, която разрешава смяната на показанията. Жалко! :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво означава "колата е автомат"? 

Имах предвид, че при автоматична скоростна кутия, таблото при В7 е винаги пълния ФИС, за да има къде да изписва предавките. Когато колата е поръчана без тази ескстра (пълния ФИС), от Ауди слагат табло с пълния ФИС, но го кодират да не показва инфо-то. Тогава и лостчето за чистачките няма бутонът за нулиране и бутонът за смяна на инфото (по разбираеми причини). Чест ретрофит при този случай е активирането на пълния ФИС дисплей. Но, тогава трябва да се смени и лостчето за чистачките, за да имаш хардуерен бутон за смяната на показанията. Без него НЕ можеш.

Някъде из форума бях чел, че ако се смени лостчето, после пак трябва с VCDS  да се обучава колата. 

Колата ти вече е обучена..... Просто си намери такова лостче и си го монтирай:

 

aa0125_img_0067.jpg

 При мен пък тази функция да показва колко гориво имам останало я няма.Иначе имам всичко друго,разход,среден моменте,средна скорост,часове и т.н.т.

И ние я нямаме. Колегата явно е искал да каже, колко километра ни остават да минем до следващо зареждане...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата не е с автоматична скоростна кутия. Просто е базово изпълнение с малко екстри. Все пак е взета от Германия, а там цепят парата на две :razz: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Става интересно.......

Че от какъв зор в Ауди ще слагат пълния ФИС, а няма да сложат лостчето с бутоните, което го управлява. Тук има нещо гнило. Аз ги виждам три като възможности:

1. Сменян е лоста за чистачките, но не с такъв, какъвто трябва (малко вероятно)

2. Сменяно е таблото

3. Сменяна е скоростната кутия.

Кое от трите, лесно можеш да провериш. Виж си кодовете на лепенката в багажника.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледах си VIN-а, всичко е точно. Има и други колеги с такива лостчета. Точно някой от тях, беше писъл, че е сменил лостчето и се наложило някой да го обучава. Доколкото знам тази кола е фейслифт на В6 , но е с голямата маска. Не съм сигурен, но мисля, че с този двигател не се предлагат авт. скоростни кутии.

Редактирано от IvoPP
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купи си лостче и заповядай да ти го обуча (ако си в София и района). Ще пиеме по бира и си готов ;) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И за да не се чудите - Борд-компа е екстра, както са темпомата и мулти-волана. Ако първия собственик е искал да има бутони отстрани на лостчето за чистачки - ще ги има!

 

И няма В6 или В7 с малък, голям, среден и т.н. дисплеи!

Има с цветен дисплей, и с монохромен (червено и жълто) дисплей.

Размера обаче еднакъв независимо от екстрите на колата!

 

На практика ако нямаш бутони за борд-компа - сменяш лоста за чистачки с такъв с бутони. В случая номера на модула за волана е без никакво значение. После се активира борд-компа - воала - вече работи. Обаче!!! Има автомобили, които нямат нивомер за течността за чистачките например - или се добавя, или се "изолира" като функция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Явно няма да стане без това прословуто лостче, но бях длъжен да попитам. Благодаря за отговорите! Между другото, в подфорума "технически раздел" - частта за А4, помолих за помощ относно регулиране на силата на светене на късите фарове, които при мен играят ролята на дневни светлини. При мен са на 100% като дневни и 97% през нощта (когато включа фаровете). Никой не отговори и затова пиша тук. При често запалване на колата, акумулаторът ми започва да сдава багажа и затова искам да намаля силата на светене на дневните. От скоро имам софтуера VCDS и моля, ако може някой да ме насочи от къде се променя настройката. В момента съм изключил скандинавския режим и си включвам фаровете на ръка. Колата е от подписа.

Предварително благодаря! 

Редактирано от IvoPP
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото, в подфорума "технически раздел" - частта за А4, помолих за помощ относно регулиране на силата на светене на късите фарове, които при мен играят ролята на дневни светлини. При мен са на 100% като дневни и 97% през нощта (когато включа фаровете).

Сам казваш, че имаш VCDS. Кажи ни поне номера на Central electric контолера си. Никой не е длъжен да гадае какъв ти е. Попрочети малко. Виж че са high и low. Как да знаеме с кой си? Кажи номер, индекс....
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Address 09: Cent. Elect.        Labels: 8E0-907-279-8EC.lbl

   Part No: 8E0 907 279 K

   Component: int. Lastmodul  NDL 0504  

   Coding: 00012

   Shop #: WSC 06335  

   VCID: 3A71591D26BA4DF161F-4B18

 

Предполагам, че искаш тази информация. От упътването, което имам, не мога да разбера дали е high или low каквото и да значи това. Допълнителна мъка е, че ми изгоря адаптера за лаптопа и сега чакам нов.  :wall: Поради това не мога в момента да се включа към колата. Версията на VCDS е 14.10. 0, ако това има някакво значение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Влез в Adaptation. Каналът за дневните светлини при теб е:

5-ти канал - DRL през къси светлини.

В полето Stored value е текущата стойност на димването на късите ти светлини в режим DRL. Стойността можеш да я промениш, чрез написването на желаната стойност в полето New value. После даваш Test, а после Save и си готов.

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

Можете ли да ми препоръчате кабел със работеща версия на VCDS за А6 С6 3.0tdi от 2005.

Това подходящо ли е -

http://www.programatoribg.com/vagcan/index.htm

Благодаря

Sent from my iPhone using Tapatalk

Редактирано от zafirovp
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...