Jump to content

Recommended Posts

Почти. Не твърдо само на втория въпрос. Първия е да, но трябва преди това да се активира хардуерно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги имам странен проблем с едно А6 C5 2003 1.9tdi AVF 130к.с.

 

Колата е била с десен волан и джамбазина, за да не сменя цял километраж е сменил само циферблата, при което скоростомера не отчита правилно. Купих друго табло и го монтирах. При output test стрелката заковава на 100км, но в движение пак не е точна работата. При 30-40км/ч вече имаме разлика от 7-8км, а при 130км/ч, показва с 30км/ч в повече. Тоест колкото е по-голяма скоростта, толкова разликата е по-голяма.

 

Има ли някакви настройко, освен кодировките?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С ВАГ-КОМа това не може да се прекодира, за ВАГ–ТАКО или ВАГ-КОМАНДЪР не знам.

 

Сложи една снимка как изглежда циферблата на таблото в момента. Това което ме интересува е каква е максималната скорост и дали 100 км/ч е в най-горната точка.

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не виждам опция нито с командера нито с тахото. Таблото е до 260км/ч и да 100км/ч е посредата в най-горната част...както и 3000 оборота. На теста, всички стрелки застават по средата, а реално не отчита правилно скоростомера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги....имам драма с модула на еърбеците....на кратко историята е следната - моя нещо се бъгна и не можеше да се достъпва въобще...светва ламБата и няма изтриване на грешката, която по спомени беше нещо с вътрешната памет (Internal Control Module Memory Error). Свалях го модула и го носих да му баят (срещу 80 лева) и уж го оправиха....за месец-два и после пак така. Накрая реших да го сменя с друг, намерих уж същия от 3-врата кола със същия номер, но сега имам следните грешки:

 

Address 15: Airbags Labels: 6Q0-909-605-VW5.lbl

Control Module Part Number: 6Q0 909 605 A

Component and/or Version: 0F AIRBAG VW5 01 0004

Software Coding: 12358

Work Shop Code: WSC 00028

VCID: 35526E32F0D3F6AFBA-5178

2 Faults Found:

 

01222 - Crash Sensor Side Airbag; Passenger Side (G180)

62-00 - No or Incorrect Adjustment

01221 - Crash Sensor Side Airbag; Driver Side (G179)

62-00 - No or Incorrect Adjustment

 

Попрочетох и разбрах, че тоя новия модул не си харесва краш сензорите....новия е програмиран за такива с означение (01), а мойте на 9-ти канал пише, че са (03). Като поразгледах двата модула открих и една дребна разлика, която не знам дали е съществена - стария модул е с Index 06, a новия е с Index 04. Сега въпроса ми е следния....как да обуча новия модул да разпознае старите краш сензори.....или няма да стане работата. Ако няма да стане как точно да си реша проблема?

 

И двата модула са с номера 6Q0 909 605 A....как може да се разбере кой модул за кои датчици е кодиран....и тия краш сензори къде се намират точно...във вратите или под седалките....

Другия вариант е да се набутам за още един модул с датчици към него...примерно тоя, но ми се иска това да е краен вариант:

 

http://i.ebayimg.com/images/g/XosAAOSwMsVXjMT5/s-l1600.jpg

 

 

Редактирано от Neotrace
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

51 minutes ago, K4m3n said:

Не виждам опция нито с командера нито с тахото. Таблото е до 260км/ч и да 100км/ч е посредата в най-горната част...както и 3000 оборота. На теста, всички стрелки застават по средата, а реално не отчита правилно скоростомера.

 

Ясно - километража е бил в мили. Проблема обаче е че километражите в мили са линейни, а тези в километри не са. Забележи че 100 км/ч е в средата на скалата. От лявата страна е от 0 до 100, а от дясната е от 100 до 260. Така че в дясната половина имаш цели 160 км, докато в лявата имаш само 100 км.

 

Километражите в мили са линейни. При тях 80 мили/ч е в средата, което се равнява на 128 км/ч. Там имаш 80 мили в лявата половина и 80 мили в дясната:

A6Cluster.png

 

Само че ако е сменил само циферблата, би трябвало да показва по-малка скорост, нили? Не по-голяма. Например когато реално караш със 130 км/ч на таблото ще виждаш 100 км/ч. Сигурен ли си че не е сменил цялото табло? Дай парт номера на таблото което е сложено в момента да го погледна в ЕТКАта.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега написах за новото табло, иначе старото на ouput test отиваше на 75км/ч и не беше по средата, а доста преди нея наляво. Когато разглобих таблото, видях че циферблата зад скоростомера е рязан и лепен със топъл силикон. По-късно мога да изровя таблата и да дам парт номерата. Но таблото, което съм сложил със сигурност е от ляв волан (европейска кола) и е кодирано според екстрите на колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги! Скоро си купих кабел от евтините с малък диск със софтуера. Инсталирах всичко, както си му е редът

 

Untitled 11.png

 

, дори един път успях да направя диагностика и после ми излезе това:

 

Untitled 12.png

 

 

 

някакви идеи как да подкарам програмата? 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 43 минути, CVT написа:

Цитиране на предходно мнение! 

 

Първо това пробвах.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте колеги, дайте съвет:

 

1) Кой лаптоп ще препоръчате като най-подходящ за диагностика? Чудя се между IBM ThinkPad T60 14" 32-битов или 64-битов (или 15", който май е по-голям от нужното).

 

2) Каква версия на VAG-COM препоръчвате да взема и откъде да я закупя (ако може линк)? В момента търкалям А3 (8L), ASZ 131кс, 2002 с тенденцията към 8PA впоследствие. 

***Идеята е да не купувам после нова диагностика за новата кола.

 

ПП. Видях един линк из темите, но не зная дали е Ок.. http://m.cars.bg/p71404

 

Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте съфорумци,възможно ли е да активирам прибиране на огледалата в позиция нагоре, в конзолата има само прибиране без да е в позиция нагоре,или нещо недовиждам или не става.Става въпрос за A4 B8 - без навигация.

p.s

Не става! Различни са моделите,отговарям си сам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте колеги, 

Купих си кабел китайче, но имам трудности в подкарването му. Кой софтуер да ползвам за него, и дали въоbще ще стане за моята A3 8L.

Благодаря предварително на отзовалите се.

IMG_0573.JPG

IMG_0574.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

VCDS 16.8.0 ми дава грешка Fatal ERROR : Error Code -2 

 

Един път успя само да тръгне и това беше. Някой да има идея какво може да е? Преинсталирах я няколко пъти, виндовса е 10 Pro. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

16 hours ago, vasdan said:

Здравейте колеги, 

Купих си кабел китайче, но имам трудности в подкарването му. Кой софтуер да ползвам за него, и дали въоbще ще стане за моята A3 8L.

Благодаря предварително на отзовалите се.

 

 

Ако не знаеш коя версия да използваш пробвай с VAG-Commander v2.5 - тя работи със всички VAG-Commander кабели. Всички версии след нея работят само със съответстващата версия на кабела.

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...