Jump to content

Recommended Posts

Преди 2 часа, minimalizum написа:

коя  година  е колата  и  в кой контролер не  ти излиза LOng Coding ?

2006г. в почти всички контролери не излиза, на мен ми трябва за да изключа чека за крушките защото съм със лед крушки ама явно няма да стане

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със сигурност няма да стане и това не е свързано с Long Coding, просто няма такава опция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при А6 Long coding, ако не се лъжа, има след 2008.

Моята е 2006 и имам лонг на повечето неща

Изпратено от моят ANE-LX1 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Пичове, поръчах си тоя кабел от олх за 45 лв, който е и съм си свалил последна версия на софтуера и като свържа колата с пц-то ми дава следната грешка: RossTech USB Not found, USB Library version 03.02.07 или нещо подобно беше, че съм си в нас и не мога да я закача сега. На диска имах някаква немска инсталация, но и с нея не тръгна, която е 17.1. Помощ!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно кой кабел? Версия, линк? Също коя версия на Windows въртиш? Кажи също дали е 32 или 64 битова. В повечето случаи не можеш да сваляш софтуера от сайта на RossTech, защото са го направили да не работи с китайски клонове. Трябва да инсталираш софтуера от диска.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Версията на кабела е 12.хх. Windows-a ми е 7-ца на 64 бита. Ако трябва още инфо за кабела, не знам. Мога да Ви го снимам или да ви кажа сериен номер, който го пише на самия кабел. Понеже ще си го ползвам само на моята кола, която е 2006 и не ми трябваше чак за последен модел кола си взех тоя. 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

така  са  Китайските --- само  с  неговия си диск  има вероятност да  си  тръгне / както  е  написал колегата

 

кабела  щом е  12.хх   подържа  само  ДО  версия на  VCDS 14.....

 

направо  го  връщай  ако можеш  и за  80 лв ще   ти  дам  читав кабел -- последна  версия

Редактирано от minimalizum
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, LEWLY написа:

Версията на кабела е 12.хх. Windows-a ми е 7-ца на 64 бита. Ако трябва още инфо за кабела, не знам. Мога да Ви го снимам или да ви кажа сериен номер, който го пише на самия кабел. Понеже ще си го ползвам само на моята кола, която е 2006 и не ми трябваше чак за последен модел кола си взех тоя. 

 

Не, това е достатъчно. Първо трябва да инсталираш драйверите от диска който си получил с кабела. Обаче те най-вероятно не са подписани, така че трябва временно да позволиш инсталирането на неподписани драйвери. Тук е описано как става това на Wndows 7: цък!

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря! Като го направя това с драйвърите и отворя програмата как мога да разбера, че е готово за връзване? Пак на тест и очаквам да ми каже, че не е свързана с колата, нали?

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, Тест ти казва само дали компютъра ти комуникира с кабела. След като теста е успешен вече можеш да го свържеш с колата (трябва да е на контакт) и да правиш диагностики и т.н.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Just now, CVT написа:

Не, тест ти казва дали компютъра ти комуникира с кабела.

Ясно, ще разучаваме вече. Мерак ми беше да си пусна needle sweep-a. Но това вече утре. Благодаря много! Поздрави 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега не иска да ми чете диска.... Може ли някакви драйвъри за тоя боклук, че започвам да се изнервям. Изключих си опцията за неподписаните драйвъри от boot менюто, но сега па не мога да инсталирам от диска, макар че вече съм го направил и пак същата грешка. Трябва сигурно наново да ги инсталирам да влезнат в сила... Ще тръгне ли с други драйвъри? 

 

П.С. Инсталирах от диска програмата и пак нищо... Какво да правя? Кабела ли е проблемен? 

Редактирано от LEWLY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На версия 12.12 е отделно и трябва да се инсталира от Device Manager чрез опцията Have disk...

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, толкова ли е трудно да ми обясните с едно мнение... Инсталирах VCDS, разреших на тъпия windows да чете неподписани драйвъри и пак не става. Никой ли не е с тоя тъп кабел, че да не му се е случвал тоя цирк? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е, че в device manager не ми излиза нищо свързано с ross-tech. Като вкарам кабела в пц се чува, че вкарваш някаква периферия и нищо... Компютъра ли не го разпознава, не знам.. Затова не мога да я направя тая схема в device manager.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато драйверите не са инсталирани и вкараш кабела, в Device меринджея трябва да ти излиза иконка със удивителна, демек устройство с проблем. Вкарвай и изкарвай кабела докато я откриеш - понякога е с едно ниво навътре по клоновете на дървото и може изобщо да не пише RossTech. Просто намери новата иконка. Щом чуваш звук значи се появява някъде. Като я намериш, селектирваш я и с обратния клавиш на мишката даваш "Update driver", "Have disk" и т.н.

 

Не забравай да разрешиш неподписанте драйвери, защото автоматично се забраняват на всеки рестарт на компютъра.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, така направих, излизаше ми някакъв PCI Driver (с вкаран и изкаран кабел), деинсталирах го и нещо се прецака. Рекавъри на компютъра и така... След като му дам have disk, тая папка USB, която я избират на клипа  откъде да я намеря? В инсталационната директория ли? 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, аз съм с версия 11.11 и при мен са в C:\Ross-Tech\VCDS. Два файла са: RT-USB64.inf и RT-USB64.sys.

 

Също не деинсталирвай PCI драйверите на компютъра си. Те са част от Windows и нямат нищо общо с кабела.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря! Остава само да докарам тоя РОС да се появи в мениджъра, за да му дам have disk и да избера тия два файла... А сега се сетих, че като го вкарах за пръв път ми излезна като жълт в мениджъра и нещо го направих и изчезна безследно.. Беше ми при тоя PCI драйвър, двата бяха жълти...

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...