Jump to content

Чистачки за А4 - какви да взема ?


rexxxxx

Recommended Posts

Колеги, прецаках си зимата доста хубавите чистачки на VALEO и сега съм пред дилема с какви да ги сменя и по-точно дали да мина на тези новите дето са ....... и аз не знам как се казват - имат само едно рамо - една дъга.

http://www.boschautoparts.com/Products/WiperBlades/Icon.htm

Обаче на тях цената им е значително по-дебела от на нормалните били то VALEO или BOSCH.

http://www.boschautoparts.com/Products/Wip...s/ExcelPlus.htm

Докато нормалните струват 20 - 30 лв. зависи как и къде ги намериш тези новите са около 70 лв за BOSCH.

Та въпроса ми е към по-разбиращите - заслужавали си инвестицията - като качество като технология - по-добри ли са и т.н.

Моля ако някой си е сложил такива на колата да сподели каква е разликата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, рамената на твоите чистачки не са конструирани за този тип пера, а освен това се износват сравнително бързо.

На неколцина колеги съм взимал комплекта на Шампион, който е идентичен с чистачките, с които автомобила ти е напуснал завода и не отстъпва по качество. Самата изработка подсказва, че тези чистачки се различават доста от стандартните в магазините. При интерес ми пусни л.с. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз па си взех от практикер на единични бройки на bosch две чистачки 53/55см - идеалната комбинация за нашите коли - ми идеално си чистят - какво да им умувам на некакви чистачки толкова - тия пари където ги обаждате по 30 - 70 лева само посмъртно бих ги дал за такова нещо.Аз моите ги купих по 6-7 лева едната мисля

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мене е най-добре да си купиш някакви евтини, които чистят, защото ако ги откраднат (не дай си боже), да не те е яд, че си набил цифра за тях. Освен това, това е консуматив и е хубаво да се сменят по на често. Плюс това гумата се прецаква от атмосферните условия и чистачките си губят качествата. Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бях на предишната кола с такива чистачки, за които питаш и съм особено доволен. Хипер-безшумни са дори на сухо и горещо стъкло, чистят перфектно, доста по-елегантни и са 55 лв. на AC Delko. Освен това за месеци наред как пък никой не ми ги открадна? Просто всичко си е въпрос на приоритети и финикийски знаци.

Редактирано от daks
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, рамената на твоите чистачки не са конструирани за този тип пера :blackey:

Коко е много прав.Аз сложих подобен тип на А4-ката и след 3 месеца смених рамената...не притискаха добре чистачките към стъклото.Продават се цели китове на Бош (чистачките + рамена),ако толко искаш да си гъзар :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Коко е много прав.Аз сложих подобен тип на А4-ката и след 3 месеца смених рамената...не притискаха добре чистачките към стъклото.Продават се цели китове на Бош (чистачките + рамена),ако толко искаш да си гъзар :)

Аз говоря за тези на BOSCH дето са пригодени за този тип закачане на куката т.е. няма аз да ги пригаждам.

BOSCH e сериозна фирма и предполагам са го измислили читаво а и на вънщен вид изглежда много добре (видях една А4-ка с такива) - но ме интересува функционалноста - още повече, че предполагам че за зимата ще са добре защото няма да се заледява механизма (ако може така да се каже) щото просто няма такъв, както става при обикновенните чистачки.

Гъзарията не ме тресе чак толкова, че да дам толкова пари само за външния вид.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз говоря за тези на BOSCH дето са пригодени за този тип закачане на куката т.е. няма аз да ги пригаждам.

BOSCH e сериозна фирма и предполагам са го измислили читаво а и на вънщен вид изглежда много добре (видях една А4-ка с такива) - но ме интересува функционалноста - още повече, че предполагам че за зимата ще са добре защото няма да се заледява механизма (ако може така да се каже) щото просто няма такъв, както става при обикновенните чистачки.

Гъзарията не ме тресе чак толкова, че да дам толкова пари само за външния вид.

Баце аз карам с Шампионки и съм мн доволен.....да варно е че зимата по някой път като е мн студено не чистат как трябва ама иначе съм доволен.Вече година и половина съм с тях и като ги пусна направо подсушават стъклото

Редактирано от marto87
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имал съм и БОШ и ШАМПИОН. Но определено от шампионките съм по доволен. Имам чувството, че боша бяха абсолютни ментета. Цените мисля, че бяха сходни но на 3 тия месец боша почнаха да мажат. Вече 1 год. съм със шампионките и още са добри.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги леко да вмькна мнение по темата ако може.Kупих си Valeo от Бьлгария задна преди 6 месеца и вече е пьлен аут маже и скьрца като панта на стара врата.За предни не говоря защото не са от милата ни родина и са великолепни Valeo отново разбира се. Така че за сьжаление купуваите евтинки от симеон ботев и други имекярници щото след броени месеци сте се наложи да вземате нови , сбльскали се с проблема " не работи"!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите са безраменни АСДелко и противно на очакванията ми, зимата работеха идеално в леда и снега.

На около година са и за сега няма симптоми да се сдухват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купих си Bosch за 20лв. от Shell и съм много доволен пък колкото издържат, не ми дреме, нали са 20лв. Повече от 20лв. за чистачки за моята кола нещо ми се свиди. Предишните пак бяха Bosch за 20 лв. и изкараха около година.

Редактирано от Milcho_I
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвал съм и бош и шампион и пера силиконови съм слагал ,но общо взето впечатленията ми са ,че за една зима и едно лято всичките стават един дол дренки.Последно явно някой се беше мъчил да ми сваля едната чистачка и в една дъждовна вечер я изгубих,та се наложи да си купя от омв едни auto prakctic или нещо от сорта пишеше на тях, евтини чистачки някакви ,та чистят си съвсем порядъчно и те вече около година .Та оттогава като видях ,че и евтини и скъпи е все тая не се набутвам с пари за скъпи чистачки ,а ползвам евтини и в багажника винаги си държа още един чифт такива евтини :hilezh: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След тая тема батка, http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=29095 , чистачки за 100 гроша бих си купил само, ако колата ми вечер нощува в гараж

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 months later...

Колеги,днес купих от ЕКО чифт "шампион",55см.Накутията пишеш,че стават за а4,s4 авант модели 2000+.Аз карам а4 авант,модел 2002-2004г. Неуспях да открия начин да закрепяновите чистачки за рамената.Те са правени за рамо тип кука,а при мен закрепването е с едни пластмасови щипки.Кажете откъде мога да си взема чистачки,които да паснат.Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,днес купих от ЕКО чифт "шампион",55см.Накутията пишеш,че стават за а4,s4 авант модели 2000+.Аз карам а4 авант,модел 2002-2004г. Неуспях да открия начин да закрепяновите чистачки за рамената.Те са правени за рамо тип кука,а при мен закрепването е с едни пластмасови щипки.Кажете откъде мога да си взема чистачки,които да паснат.Благодаря!

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=5139...p;p=702869&

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=5234...p;p=721032&

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега за мен истинските чистачки са SWF. Изключително качествени и надеждни. Разбира се трябва да са истински, а не ментаци.

Слагал съм до сега на 3-4 коли и са перфектни.

Мисля, че във фирма ТЕХ-КО продават. От там съм ги взимал и са истински SWF. Виж сайта им www.tech-co.net

Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Метро има такива аеродинамични чистачки за 7-8 лв бройката. Реших да ги пробвам, от лятото досега са без грешка. За евтинийки - стават.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз залагам на шампионките нищо че, си взех на валео. Пиши на колегата KOKO 100 C4 да те обурудва с шампиона и без това си от София. Ще останеш доволен . :f_ck_you:

Редактирано от vancho20
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...